Jump to content
edikoisi

бензинова помпа....

Recommended Posts

на въпроса имали нужда сменям помпата на 4г ВТ за атмосферен мотор около 220-250 коня ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма нужда , Но щом си дал толкова пари да си докараш колата до такива коне , дай още малко за една по сериозна помпа от оригиналната поне да си спокоен сам за себе си че мотора ще се храни добре , макар че пак казвам според мен и оригиналната ще върши работа за тия 220 коня .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен също няма нужда. Черният призрак го изхранвах със сток помпа, 440 инжектори и 7-10 пси бууст, но той е 97 г все пак и не знам какви са разликите.Като се разрових малко навсякъде по чуждите форуми препоръчват смяната на помпата с поне 190 л/ч като един вид "ефтина" застраховка срещу евентуални проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз така мисля да сложа 190 че знам ли тая помпа колко цистерни е изпомпала :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някои има ли таблица с параметри на хондовските оригинални помпи. преди време търсих но не успях да намеря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето Хонди с високо КПД се нуждаят от пвече горивно захранване отколкото капацитетът на заводтската горивна система.Това налага поставянето на по гол.инжектори и горивна помпа с по-гол.налягане в резервоара или по трасето. За съжаление с добавянето на повишаващите налични горивни нива,повечето от тези високо изходни помпи повишават горивното налягане И надхвърлят приетите граници.Това повишено налягане при празен ход на ниски обороти може да причини преобогатяване на сместа, причиняващо слаба скорост,вредни емисиони нива,преждевремени преобразувани катализаторни грешки,запушвания и обикновено премахва вс.подобрения.Изключително важно е какъв горивен регулатор ще подбереш.

Редактирано от The PitBull

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз само леко да попитам бензиновата помпа от prelude b20a3 (дуал карб) може ли да подкара пълна спринцофка от (d16z6) и дали ще има някави проблеми ?Благодаря ви предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...