Jump to content
Guest GreenDot

Civic: 15" vmesto 14" djanti

Recommended Posts

Guest GreenDot

Kakvi sa pliusovete i kakvi sa minusite, ako smenia 14" djanti s 15" na Civic '95 5 vrati? Po princip tozi model vyrvi s 175/65/R14. Viarna li e taia prikazka, che aluminievi djanti ne se preporychvat za zimata?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BUGATTI

. Viarna li e taia prikazka, che aluminievi djanti ne se preporychvat za zimata?

Amiii vqrna e , do nikade nqma da q dikara6 zimata s Ld.janti ! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

Не е верно, то ако е така,половината коли трябва да се вадят чак напролет ;) важно е да са добри джантите и съответно гумите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Kav ti e kiara da ia karash liatata djanta zimata??? Govorim zima , t.e. sniag led i t.n.! Samo shte ia mlatish po - ledovete ! A kolko barzo moje da se kara zimata?? A tenekiienata ti dreme! Slagash malko po - tesni gumi pak 14" zimni v komplekt s djanti tenekiieni, i si pravish edin koplekt 15" liati s letni gumi i niamash griji! Za 10 min. kat padne sniag si si gi smenil! Daje 175/65 si e dobre za zimata ! Liatoto malko po-niski s 15-kite ! Ako si napravish edna prosta smetka za tenekienite , kato taka i taka shte si vzemesh liati, smianata na zimni gumi varhu tiah i obratnoto , t.e. predi sezona i sled tova, ti e po4ti kolkoto da si kupish teneketa! za edna zima se izbivat! Ne si zaslujava rukadoto , samo igra4ka! Az si kupih 14" teneketa shtot vseki den ia mlata koshnicata po-dupkite i mi dreme za tiah! A originalnite djanti 13" shte gi pravia zimni sa kat padne snega! S po-malki djanti i po- visoki gumi e po-dobre zimno vrama! Abe ako imah vazmojnost letnite mi 14" shtiaha da sa liati ,!!!!!!A estestveno che ima smisal ot 15' vmesto14" , na 15" slagash po-niska guma i zapazvash razmera a kolata stava dva pati po-stabilna! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BUGATTI

Не е верно, то ако е така,половината коли трябва да се вадят чак напролет ;)

Eee segaaa ,to vqrno 4e nikoi ne ti e zabranil da si kara6 s "15 djanti zimata :) Vaprosa na 4oveka sigorno e, koe 6te e po prakti4no :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamie

Kakvi sa pliusovete i kakvi sa minusite, ako smenia 14" djanti s 15" na Civic '95 5 vrati? Po princip tozi model vyrvi s 175/65/R14. Viarna li e taia prikazka, che aluminievi djanti ne se preporychvat za zimata?

15-kite znachat izpolzvane na po-niskoprofilna guma - ottam idva po-stabilno povedenie na pytia, no i krivi dzanti sled skok v dupki po ulicite.Za zimata - edinstvenoto koeto zasiaga dzantite - lakirai gi s bezcveten lak. Inache solta koiato slagat po pytistata gi povrezda - aluminia e chuvstvitelen kym neia poveche otkolkoto stomanata.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BUGATTI

.Za zimata - edinstvenoto koeto zasiaga dzantite

Ima i drugo "jamie" - znae6 li kak se 4upqt ot studa ? :) Leti djanti "15 -zna4i 6iroki gumi- zna4i po malka prohodimost ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamie

.Za zimata - edinstvenoto koeto zasiaga dzantite

Ima i drugo "jamie" - znae6 li kak se 4upqt ot studa ? :) Leti djanti "15 -zna4i 6iroki gumi- zna4i po malka prohodimost ;)
Не съм чувал студа да им влияе особено. А колкото до широките гуми - има дори и 135/15 !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dominic

Не съм професионалист по гумите, но имам приятел, който работи в тая област и мисленето му е адски рационално, ето положението:

 

Ако фабрично си на 14 цола, значи можеш да сложиш 15 и то без да са ти нископрофилни гумите(няма опасност от бомбички), съмнявам се обаче да са ти по-различни калниците от моята Civic Coupe '95, а тя фабрично е на 13". При мен мога да сложа 15" но са нископрофилни и бомбичките са гарантирани. Но това е с цел ако гоня същият диаметър на гумата, за да няма разлика в скоростомера (ВИЖ СТРАНИЦАТА WWW.BORIANA-BG.COM). Но ако сложа 14" тогава имам същият диаметър, по-нископрофинла гума, но не както при 15ската. При теб е същото. Виж ги размерите в страницата - този сайт е УНИКАЛЕН.

 

За джантите: Алуминиевата джанта никога не се е пукала от студ. Ако има такава, значи е дефектна или някава аномалия има. Карах 3 години с хубави лети джанти, с добра боя и през зимата и през лятото - вярвай ми бяха си същите както и преди 3 години. т.е. ако я блъскаш в бордюра - тогава се драска, от сняг - трудно ще стане.

 

Колкото до това с какво да караш зиме и лете: карах 4 години с всесезонни гуми - нито един инцидент породен от гумите(бяха SAVA EFFECTA) т.е. не са били фирмени. Така че зависи от карането ти. Но със сигурност има разлика в материала на зимните и летните гуми т.е. ако имаш малко ексрта кеш, можеш да сложиш на старите джанти зимни гуми, а на новите летни - цените на зимни са към 80лв.бр / за по-теснен размер, както и трябва да бъде през зимата / а за летните ако аложиш масовия размер 195/50/15 излизат към 100лв., но са нископрофилни и ще ги сасипеш някъде, обаче 195/55/15 ти излизат вече 150лв./бр. защото са по-нестандартен размер. Проучи пазара преди да копуваш.

 

Аз също исках от мерак да си купя хубави гуми 15" и джанти, ама хем исках да не са екстремно близо до калника, хем да са нископрофилни - е това са доста пари, вярвай ми. Затова прецени дали си струва гъзарията.

 

Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest icho

А какво да кажа аз сас 16"!!!И мисля да си я карам с тях и зимата но сас зимни гуми?!?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

А какво да кажа аз сас 16"!!!И мисля да си я карам с тях и зимата но сас зимни гуми?!?!

Ами да - няма да можеш да си погледнеш колата със 13"Иначе аз мисля моите 15" да ги подаря на някой циганин да си ги сложи на каручката - писна ми всеки месец да ги изправям. Но имам надежда, ще пробвам и с други джанти. Но май почнах да съжалявам, че се набутах на 15" джанти.Въпреки че колата много върви сега! Особено по завоите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest D16A8

Mark Antoniy e абсолютно прав. Това е идеалния вариант- хем зимни гуми, хем, хем не даваш пари за смяна всеки сезон. Ако тръгнеш да ги сменяш всеки сезон за 2-3 сезона се избиват едни чисто нови зимни гуми, смятал съм го. А така е и по-удобно- просто си ги сменяш и това е. Според мен хубаво е зимните да са тесни и твърди(напомпани).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

А какво да кажа аз сас 16"!!!И мисля да си я карам с тях и зимата но сас зимни гуми?!?!

icho какво си направил бе колега, от 14" на 16" ли мина?ама запаси си 14" и слагай там зимните. Недей ги мъчи 16"ките, тях и през лятото ще имаш достатъчно възможности да ги изкривиш, няма нужда и през зимата да ги мъчиш.Като почнеш като мен да изправяш джанти всеки месец, че броиш дните до зимата, да сложиш железните 13"ки и да си ТАНК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest icho

Ееееееее споко,не знаеш каккарам затова така говориш :rolleyes:))Обичам да си пазя колата и то доста :rolleyes:)))Ще видим зимата как ще е с 16'-те и хубави зимни гуми.Пак ако не става другия вариянт е най лесен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gena_g

А какво да кажа аз сас 16"!!!

СЪС 16"ките НЕ ТИ ЛИ ОПИРАТ ГУМИТЕ ПО КАЛНИЦИТЕ , ОСОБЕННО АКО МИНЕШ ПРЕЗ НЯКОЯ ПО-СТАБИЛНА БАБУНА - ИЛИ СИ СМЕНЯЛ ОКАЧВАНЕТО СЪС СПОРТНО ???? - ААА , И КВА ВИСОЧИНА СА ТИ ГУМИТЕ , ЗАЩОТО И АЗ ОТДАВНА СЪМ СЕ НАВИЛ НА 16"ки , НО НЕЗНАМ , ШУБЕ МЕ Е ДА НЕ ПОЧНАТ ДА СТЪРЖАТ ПО КАЛНИЦИТЕ ????????? И ОЩЕ ЕДНО ВЪПРОСЧЕ , КВА МАРКА СА ТИ ГУМИТЕ ( АКО МОЖЕШ ДАЙ И ТРИТЕ РАЗМЕРА ) И КВИ ТОЧКИ ДАДЕ ЗА ТЯХ , ЗАЩОТО СЪМ ЧУВАЛ ЧЕ СА СКЪПИЧКИ !?!?!?!?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest icho

Ами гумите са ми 205/50/16.Опират но сами при силна бобуна.

А окачването не сам го пипал,но си тарся.Ако някой може да помогне да свирка?!?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...