Jump to content
Slade

Молба за съвет - Rover 416

Recommended Posts

Здравейте,Предстои ми да сменям колата, като финансовия ми ресурс не надвишава 4000лв (+ още 1000 за ремонти, смяна на консумативи, регистрации, застраховки и т.н.).Много харесвам Civic 6-а генерация с 4 врати (май англичанки ги водите). Проблема е, че за тези пари явно няма да мога да намеря читав екземпляр 96-а година с климатик... ;) Алтернативата е Rover 416 с двигател на хонда (ако успея да намеря такъв). Цените на Ровърите вървят 2000-3000лв надолу за същите години кола.Сигурно биха възникнали доста негативни възгласи против алтернативата, но на мен ми трябват истински аргументи и информация от запознати за следните неща:- Частите по двигателя и окачването за Ровър 400 по-скъпи ли са от тези за Civic-a 6-а генерация и по-трудно ли се намират (или може би са еднакви)?- Какви са най-честите проблеми и грижи с Ровърите (тези с двг хонда)?- В сервизите на Хонда (не задължително в официалните) ремонтират ли Ровъри (с хонда двигатели)?Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма 4та серия РОВЕР с двигател ХОНДА-казвам ти само да не се заблудиш,а и двигателя на РОВЕР-а ще ти създава проблеми,като обслужване,ремонт,консумативи и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ето ти една Хонда с 5-те врати, която търсиш с климатик. Ако се разтърсиш из обявите и още интересни предложения ще изкочат. Аз съм с такава и съм много доволен. Бяга доста за конете си, сигорна е на пътя! Успех! http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=29967

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ровер 4-та серия с хонда двигател има, но са старите купета модел до 93-та година и са с двигател на 4-та ген сивик...ако се лъжа някой по-разбиращ да ме поправи, но това го знам от сервиза в който често ходеше ровера докато го имах. а за колегата търсещ кола има англичахки хонда с клима на сносна цена, просто търси по-упорито, гледай и обявите във форума ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще търсиш Роувър - по-добре си вземи ХОНДА КОНЧЕРТОСъщите са, а и изскачат обяви с интересни предложения. Иначе за проблеми ще ти кажа. Обикновенно съединителя е за смяна, но това важи и за други коли, не само Хондите. От 1,6 двигателя нямам реални наблюдения, но като цяло надежден двигател. Пък и тия коли не ги взимат да ги мачкат некви лапещаци и общо взето са в добро състояние. Другото което ще ти кажа е да гледаш за ръжди и взимай кола с боя-металик. http://www.autohop.bg/cars-40092-Honda-1995.html - eто погледни за какво става въпрос, като автомобил. Иначе обявата е най-вероятно неактивнаhttp://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmen...&f1=details - това пък е действаща обява

Редактирано от I-BOY_STZ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да, то точно по концертото са правени по-старите купета на ровера, едно към едно дори и всичко по таблото, само отпред физиономиите са различни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой колега си взе същия като този с Хонда двигател за 4000лв в перфектно състояние,колата никак не е лоша!http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmen...f18=1&f19=0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прави сте за това, че няма 416-ки след 96-а с Хонда двигатели! Объркал съм ги с предишната серия (до 95-а).В такъв случай сериозно се замислям дали да не се откажа от идеята за Ровър.Кончертото са много стари (в мобилето не излиза нищо след 94-а). Навил съм се за Civic англичанка 96-а, видях и обявата от поста на Ganchev и цената ми се вижда просто върха за подобна кола, трябва да я видя на живо. Не мога да разбера каква е реалната цена на този модел - обявите варират от 3500 до около 6500лв за 96г коли! Дали тези от 3500 са на тотални гробници или тези от 6500 са попрекалили?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми да бе, Кончертото по принцип е до 95-та година. После са Сивиците, англичанки. За мене двете коли са колкото различни толкова и еднакви, най-вече като функционалност - 5врат хетчбек, какво му трябва на човек. Като вътрешно пространство Сивика е малко по-просторен и най-вече по височина, при мене са се качвали хора над 180 и се чувстват леко некомфортно, самите ми предни седалки са сложени високо. Англичанката съвсем не е лош вариант, а за цените кво да ти кажа - всякакви хора има, зависи на какво попаднеш. На място можеш да прецениш една кола, ей така по обява нищо. Аз лично гледам салона да е запазен, ако няма и ръжди отвънка некви брутални й се мяташ и туй то. Но най-добре е да получиш съвет от човек, който разбира. Тука във форума винаги ще се отзове някой за да ти каже мнение на място само набележи жертвата :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отказвай се от ровера, ти искаш след 95-та а там няма хонда ДВГ, а дори и до 95-та май вече са рядкост. Хващай един който разбира и се мятай на една англичанка :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отказвай се от ровера, ти искаш след 95-та а там няма хонда ДВГ, а дори и до 95-та май вече са рядкост. Хващай един който разбира и се мятай на една англичанка :thumbs1:

Благодаря за съветите, отказвам се от Ровъра и сигурно ще отложа малко покупката, ще добавя още 1000лв и ще търся някоя читава англичанка за към 5 бона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера каква е реалната цена на този модел - обявите варират от 3500 до около 6500лв за 96г коли! Дали тези от 3500 са на тотални гробници или тези от 6500 са попрекалили?

истината е някъде по средата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...