Jump to content
пламен1

Предни гуми 175/70/13,задни 185/70/13

Recommended Posts

Искам да попитам дали показва скоростомера точно или има някаква разлика от реалната скорост.Проблем ли е за окачването да има минимална разлика в гумите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Значи,Гумите са ти с еднаква височина и цолаж. Това че задните са по широки не е проблем.Скоростомера не би трябвало да те лъже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С една височина ама някой друг път ;)Задните са ти по-високи от предните, но това надали ще окаже влияние ако предните са ти по технически данни дадени от производителя.Имай впредвид че така или иначе скоростомера ти лъже и не показва вярно, до сега на която и кола да съм го засичал все е имало разлика, ако гумите са ти по каталог и всичко ти е наред разликата е малка някъде 5 км/ч на 100 в повече ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При моята с 15-ки, при 14-ки по каталог, GPS-а измерва 100 км/ч при 107 км/ч по скоростомер.Т.е. съгласен съм с Draik, но с тази поправка, че според мен тези различия се дължат на износване и може би при по-нов автомобил отклонението ще е по-малко, а защо не и никакво при чисто нов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с SFU новото си е ново , но какво е 5 км разлика на 10-15 годишна кола :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи,Гумите са ти с еднаква височина и цолаж.

Пример:185/70/13Н = 0.7х185Н - височина на гумата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oпа .... вярно че не са еднакви като диаметър . Имах предвид , че принципно няма проблем отзад да са по-широки . Иначе тва че са по-високи не е хубаво . Километражът няма да лъже от това , че задните не са точен размер .

Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз минах от 175/65 на 175/70 и направих теста с ГПС-а - 0-во отколонение, дали със старите не съм бил в заблуда :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...