Jump to content
Guest jamaika

Смятам да си купувам Хонда!

Recommended Posts

Guest jamaika

Здравейте, много съм се зарибил за тази марка и ходя по огледи. Спрял съм се на 5 вратка седан. 2 вратките са ми прекалено малки. Та, кажете какво да гледам при огледите? Кои са най-уязвимите части на тези коли? Към какъв двигател да се оритентирам... абе дайте съвет, та да не ме изклатят! Мерси предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Ориентирай се спрямо парите които можеш да отделя месечно и годишно за колата ти ;) Бензин , консумативи , поддръжка ! Колкото по-нова е колата , толкова по-малко консумативи ще платиш за нея ! Най-често преди коли 2000 година ще трябва да смениш маншони , тампони , фтулки , дискове ( спирачни ) , някой друг лагер ! При закопуването на колата е желателно да сменищ най-важните неща ( ремъци , масла , филтри ) . Може да се наложи и тенекий да правиш ( и трябва да се направят като хората , за да не ти се налага след някоя друга година да я кърпиш пак ). Двигател вече по твое желание , ако не искаш да си състезател на пътя и да хвърчиш си търси малак двигател да ти гори възможно най-малко , пък и можеш и газово да й сложиш . А ако търсиш мощ в двигателя , не трябва да се съобразяваш колко ще гори и най-вече вариянт газово е немислим !!!Първо реши какво ще търсиш в Хондата , пък ние ще се постараем да ти дадем съвет кой модел ще е най-добър ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

ламаринките са им за гледане... особено ако купуваш нещо по-старичко. Ако е карана в БГ, провери и окачването и спирачките: Да не тропа много по дупките, да не притракват каретата като тръгваш с навит волан и т.нДвигателя е най-лесен според мен: палиш, ако мърка и е доста чувствителен към подаването на газ, шанса да е ОК е много голям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamaika

Значи... ей това съм си харесал!http://mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&l...7844&f1=details Кажете си мнението дали си заслужава да се дигам до Враца (от София съм)???? Цената, която мога да си позволя е не-повече от 5 пари!!!!номера на ВИН-а на този автомобил е: SHHMB117400U000619кажете си мнението!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net
;) ми супер изглежда на снимки, пък и нов внос според мен е най-добре.... тиа 128 кончета да не ти дойдат много ;);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamaika
Отговорено (Редактирано)

128 коня ли ве??? Алеле майкооо! Не е нов внос! Карана е половин година в БГ, според продавача! Това, доколкото ми казаха по тел е 1.6 инжекция! дайте ми някой сайт, където мога да видя спецификациите на този модел, конкретно

Редактирано от jamaika

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

Един съвет - гледай колкото може повече да избягваш пазаруването на коли от Враца. АДХ може да поясни защо. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamaika

ти си втория човек, който ми го казва... включително и найсторът ми ми го каза същото! Май-май ще се окаже че има нещо вярно в приказките ви!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Аз ще се включа със скромно мнение по върпоса. Видях, че колеги са ти написали ламарини. Ами може би, но всичко е до поддръжка винаги съм твърдял. Аз няма от какво да се оплача освен, че най-слабото място са май емблемите и вече се отказах да слагам. Просто изечзват бързо и на всякакви места по София и ми писна да се занимавам с глупости.

 

Ето тук можеш да видиш ламарините на една 12 годишна Хонда 5-а генерация, която карам в момента:

 

Публикувано изображение

 

А тук на 15 годишен CRX към момента на снимката, сега си е същия. Пребоядисах го, но не заради ръжди, а за да изглежда добре ;)

 

Публикувано изображение

 

Така, че взимай каквото си харесал и не се притеснявай. Ако е читав автомобила, няма да имаш ядове с него, ще те слуша много и повече на друга марка няма да искаш да се качиш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda-Z

Кажете си мнението дали си заслужава да се дигам до Враца (от София съм)???? Цената, която мога да си позволя е не-повече от 5 пари!!!!

И без това й е ниска цената. До 5 едва ли ще я смъкнат ;) П.П. Аз за моята се емнах на преход София - Стара Загора - Бургас. И въобще не съжалявам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Аз съм Врачанин ;) Какви ли не митове за Врачанските търговци на коли се носят... Истината е че колкото и приказки да се изприказват, голяма част от тях са си само... приказки, НО все пак - възможно е да има и известна доза истина ;) Мисълта ми е следната - гледай по по-различен на нещата, а НЕ кой какво ти приказва, бъди обективен и конкретно - огледай въпросната кола дали е добра или си личи че е напудрена кошница за продан и ти си направи изводите. Тази кола специално съм я виждал във Враца, мотае се из града от около 1 година някъде (т.е. не е "Нов внос") и честно казано на външен вид изглежда добра. А и ако трябва да сме честни, 5500лв за Сивик MB1 си е СУПЕР оферта - такава кола с такъв мотор върви над 6500 !!!Относно това колко конски сили е мотора - зависи. Мотора е или 113 или 126 коня, трябва да се види точно кой е модела на мотора...Така че - вдигни се и ела да и хвърлиш едно око, според Мен (поне от "бегли" погледи които съм и хвърлял) колата е добра и човека мисля че не се занимава с авто търговия (или поне Аз не го знам да е такъв).Успех ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest group4dam

Виж я добре, че ми се вижда прекалено ефтина за 6-так.Да не е наредена

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamaika

Добре, никаква информация ли не може да се извлече от ВИН-а? двигател, други екстри? Колко би трябвало да харчи един такъв змей на градско, без особено юркане? А на извънградско?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Добре, никаква информация ли не може да се извлече от ВИН-а? двигател, други екстри? Колко би трябвало да харчи един такъв змей на градско, без особено юркане? А на извънградско?

За Сивик МB1 (това е модел от 1995-а до 1997-а, от 1997-а до 2000-а се преименува на MB4, но да не те обърквам няма да говоря за сега това) са много противоречиви данните по принцип. На този модел купе са слагани ДВА модела двигателя и като че ли най-достоверна е следната информация:

 

Значи, ако двигателя е D16Y3 - 113 коня.

 

Ако е D16Y2 (този е със SOHC VTEC система) - 126 коня.

 

За разхода обаче също няма консенсус. Примерно, на модел с автоматична трансмисия (само дето НЕ се знае за кой точно двигател става дума) дават минимално - около 7, максимално 12, среден разход - около 9, НО както вече казах - става дума за версия с 4 степенна Автоматична трансмисия, т.е. версия с Механична трансмисия ще прави разход на гориво ПОНЕ с литър и половина по-малко от тези данни !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamaika

Мерси, това малко или много изяснява някои неща в главата ми! ;) може наистина да се вдигна до Враца и да я видя тази колица! ще пиша после какво е станало!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pepi
Отговорено (Редактирано)

За разхода мога да кажа двигател D15Z8 1.5 ветек 115к започва от 6 до 10 а тази ми се струва че не е ветек това означава че е около 114

Редактирано от pepi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

ПОНЕ с литър и половина по-малко от тези данни

не съм виждал кола, която с автоматична трансмисия да прави литър и половина по-висок разход! камо ли на хонда, които продават доста голям процент от автомобилите си с автоматици, и то не от вчера.вярно има една предавка по-малко, но 4тата на автоматика е по-дълга от петата на ръчните скоростиспоред мен повече от половин литър завишен разход не е нормално

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf
Отговорено (Редактирано)

Според мен пък е нормално поне с литър да има разлика!!!Знам го от опит и то с Хонда!

Редактирано от PARADOX_sf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...