Jump to content
Guest vichev

кабели за свещи

Recommended Posts

Guest vichev

здравеите,може ли някои да ми каже от къде мога да си купя качествени кабели за свещи и дали се продават отделно - или са само комплект ???благодаря предварително ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dido_dimov

По принцип са комплект, но аз си взех един, заради едан счупена лула. Само в магазин за Нисан намерих. На Шампион са и незнам дали са качествени, но работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vichev

... те еднакви ли са за Нисан и Хонда ?..и колко парички ??? :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Скоро звънях в Бултрако, наистина са качествени, дават и по един, ама струва 90 лв. единя кабел и се отказах за в бъдеще да си взема от там :drunk: Ако някой предложи алтернатива с хубави кабели на по-нормални цени за Сивик или изобщо Хонда, да пише плс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

Да се надяваме че до 10тина дена ще предложа за D15B7 8мм кабели жълти на NEUSPEED цена засега не мога да кажа със сигурност... но 130-140 за комплекта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BAlexandrov

Наскоро и аз търсих да сменям на моята, защото бяха сменяни преди половин година с някакви английски с адаптори на лулите за 70 лв, но се оказаха ментета.Сега взех от Виликар - там има не само за хюндай но и за други японки /и за моя Галант също/ за 170 лв. Кабелите са на http://bougicord.com/ и мисля че са много добри и наистина си струват. Прочетете там за технологията и сравнение.Като се сменят е добре да се сменят всичките защото всички са с различни параметри, а може и по различни технологии да са.Знам и място където продават на дължина ти режат и правят по 10ина лева парчето, но мисля че говорим за качествени кабели :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1
Отговорено (Редактирано)

Ето още едни... но са по поръчка само... и са скъпи4ки :drunk: към 180лв:

 

Публикувано изображение

 

И още едни с приблизително същата цена...

 

OBX Wires

Редактирано от surr3a1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dancing_niki

незнам какво мислите за кръстоска м/у японец и немец, но според мен забивате в първия магазин Ауто Плюс, казвате си размерите на кабелите и те ви дават (BOSCH), цените са от 4 до 10 лв в зависимост от дължината, преди 2 седмици взимах за жигулата на майка ми барабар със свещи (пак BOSCH) и мога да ви кажа че разликата в искрата е потресаваща, само след смяната на целия комплект незнам дали няма да ви се наложи реглаж на ъгъла на запалването

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

Добре бе мой... как може едни хубави кабели да са над 100$ ти да ми каже6 4е кабели за 10лв стават за нещо... усет малко!!!Това първо и второ... аз поне съм чул 4е на хонда BOSCH не се слага!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Много просто. Кабелите на бош се произвеждат в гигантски серии и са много евтини по тази причина.Кабелите, за които говори Сюрреалистичния ;) са примерно 20-30% по-добри, но първо се водят спортни, второ се произвеждат и продават в МНОГО по-малко бройки. Тези две причини са достатъчни да вдигнат цената поне 5 пъти.Фактът че все пак са и по-добри ги прави още 2-3 пъти по-скъпи. Ми ето ви 10-15 пъти разлика в цената ;)А относно немски кабели в японска кола..... ми ако има немски и японски ток и немски и японски закон на ОМ - ОК, ама аз за такова нещо не съм чувал. И аз не се кефя да си намирам немски части по колата, ама има неща за които просто няма значение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest triegger

ЗАЩО ПРОСТО НЕ СИ КУПИТЕ ВТРА РЪКА ОТ НЯКОЯ МОРГА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BAlexandrov

Не седят толкова просто нещата, колеги. Просто има различни технологии за изработка и те все ще работят, въпроса е коя е по-добра като характеристики, а и обикновено кабелите са съобразени точно според типа двигател какво съпротивление да имат.Относно технологиите и коя къде се ползва може да се прочете тук, относно стареене на кабели и други въпроси тукВсеки сам прави своя избор, аз вече направих един път грешен такъв и се уча от това. Номера е да се учиш от грешките на другите ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

Мдам... в казаното от 1net има логика, но все пак не вярвам на 10лв та ако ще да са разчуе ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

Относно технологиите и коя къде се ползва може да се прочете тук,

Бате ще те помоля ако можеш да го дадеш на Английски... малко са франкофоните по наше време ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dancing_niki

незнам какво не му харесвате на BOSCH-a, но аз като гледам на снимките май клемите са по-различни от тези на обикновените свещи, или поне такъв двигател съм видял, така че... май няма мн работа да ви свърши Бош-а, айде късмет с намирането на кабелите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BAlexandrov

Относно технологиите и коя къде се ползва може да се прочете тук,

Бате ще те помоля ако можеш да го дадеш на Английски... малко са франкофоните по наше време ;)
Ами явно си пазят в сесията езика, защото при мен го даваше на английски същото , но не и сега ;) Отиваш на първата страница http://bougicord.com щракаш английски, и от ляво на ignition wires.Относно цената от 10 лв - знам едно място, където мисля че бяха по 8 лв бройката "силиконови кабели" всъщност са доста нискокачествени карбонови кабели - тоест неясно съпротивление, променливо с времето, неточно количество ток предавано към свещите, малък живот.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dancing_niki

абе хора не копайте тези цифри дето съм ви ги дал, това са за обикновени кабели на Бош със силиконова изолация, пише си им всичко на тях, а то че и за 5лв можеш да си намериш скапана жица си е така, само моля ви недейте да циклите около тази цена

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dancing_niki
Отговорено (Редактирано)

най-накрая се докопах до инфо за vichev, значи брато казаха ми за няколко места където са качествени японските авточасти:

1. Тръгваш от Сточна гара към моста Чавдар, минаваш под моста и завиваш веднага след него надясно (преди бензиностанцията на Петрол или с/у Автоцентър Радиал) и от дясната страна се оформя нещо като паркинг и там има магазин за авточасти.

2. По бул. Ботев като се движиш нагоре към ул.Симеон от дясната страна след 2-рата или 3-тата пряка има училище, с/у него има магазин за японски авточасти номера е 120 и нещо си, но ориентир да ти е училището.

3. Като вървиш по ул. Г. С. Раковски към ул. Козлодуй, на светофара на ул. Козлодуй завиваш наляво и от лявата страна първо има магазин, май беше за Мерцедес, след него има пак магазин за японски авточасти

Редактирано от dancing_niki

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...