Jump to content
spas21

Боядисване

Recommended Posts

Колеги искам да си боядисам колата на пролет черен мат.Тя така и така си е черна и много ми допадна идеята.Имам няколко питания, ако можете помогнете:1.Да взема ли боя, която направо си е матова или боя за основа и после матов лак.2.Четох някаде и нета, че колата штяла да се нагрява много от слънцето лятото.Аз не виждам логика в това :thumbs1: , но...3.Има ли някаква специална техника на гоядисване с матовите бой.4.Може да препоръчате някоя марка боя.Ако някой друг се сеща нещо друго да свирка :worthy: .Айде поздрави. :ranting:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо прочети тук:

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=25485

Чесно да си призная малко некоректно постъпих.Аз съм си боядисал вече задната броня и горе долу стана добре, НО има коли който съм виждал и мата е много по подчертам и много по добре изпъква, а на моята, като че ли има малко матов ефект.

Тази тема съм я чел, но чесно да си кажа има мнения от сорта "Ам аз съм чувал....", а аз искам някой който го е правел този процес да си каже мнението.Съзалявам, че така го казвам, но няма как.

Ето един пример, който ми хареса, Sorry, че използвам колата на колега.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами верният начин е нормална боя за основа (истинска авто боя имам предвид) и матов лак отгоре). При избор на подходящите боя и лак, нещата се получават. Успех!ПП: Верният линк към твоята снимка (в пълен размер) е този: http://img529.imageshack.us/img529/2272/dscn2461em1.jpg

Редактирано от Alexandro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебаси яката кола :ranting:

А през колко мина за да я направиш такава?Ей това момче дето написа, че е яка колата е и самия собственик, който хвърли много нерви докато стане.До колкото си спомням имаше няколко пъти проблеми и пребоядисваше отново и отново, защото нещата при мата стоят по по-различен начин.Според мен е хубаво да я пръснеш с матов лак, защото така ще запазиш боята и май има потенциал да се обели по-бързо ако няма лак.Да, наистина през лятото има логика да се нагрява повече, защото няма гладна огледална повърхност, която да рефлектира лъчите от колата. Така колата ще абсорбира повече лъчи и на теория трябва да се загрява повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:cool: Аз колата знам, че е неговата.Но ми се искаше някой да каже "Ето такава боя си вземи и от този вид лак" и атака когато се постопли :) .Защото повечето продавачи в магазините за бой не им имам много вяра, може и да греша, но...Е ще се пробвам пак каквото сабя покаже, като не стане пак.КАТО ИМА МЕРАК ЧОВЕК, ВИНАГИ НАМИРА НАЧИН. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами отиди в някой сервиз и питай бе,колко човека могат да ти кажат тук,всичко е само предположения.Отиваш в един що годе известен сервиз и казваш как искаш да ти стане колата,там ще ти кажат най-добре.Аз само мога да ти кажа че става доста трудно,струва скъпо и мерака след като ти кажат цената ще ти мине.Аз лично под 2500лв.не бих се хванал да я правя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и аз се присъединявам към мнението за матовия лак (бояджия съм!) правихме резервоара не един пистак така и си стана направо супер :worthy: :worthy: пс:само намери читав бояджия и си приготви около 1500-2500лв успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...