Jump to content
Ludia Max

Нещастие

Recommended Posts

По-обед започнах да си почиствам колата от снега.Запалих я да позагрее и включих парното да духа на стъклата.Докато си чистех чух странни припуквания.Помислих че е от гърнето но уви,когато влязох в колата видях че предния джам се цепи :lol: Стъжни ми се :lol: Някой има ли идея защо?И дали знаете как стои въпросът с преместването на стикерите?Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще ти преместят всичко там където и ще си сложиш нов джам.това не е проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колегаАз съм за смяна на предно стъкло за Сивик Седан- 155 лева струва стъклото със смяната, и 10 лева струва преместването на стикерите на новото стъкло. Стъклото е китайско или турско. Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат ми наскоро имаше същия проблем.Обади се на автостъкла ''КОБРА'',дойдоха на посо4ен адрес от него,свалиха спукания прозорец и монтираха мовия.Свалиха и всички стикери(винетка,застраховка и преглед)без никой да се скъса и ги сложиха на новия.Можеш и ти да си ги свалиш с топла вода и гъба,но е доста рисковано :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най- странното е защо се пука джама?Няма причина само от заледените парченца, явно има някакво напрежение, а това е само при невидими леки изкривявания!!!Може и да не съм прав, но джам се пука или при удар на колата, или при малки "шупли" от камъчета и после започва рано или късно да се пука, и не на последно място изправяния от стар удар и стъкло поставено под леко напрежение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега имаш ли пари всичко се сменя.. аз преди 2 месеца сменях 6 броя така че.. споко.. всичко ти слагат на мястото :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най- странното е защо се пука джама?Няма причина само от заледените парченца, явно има някакво напрежение, а това е само при невидими леки изкривявания!!!Може и да не съм прав, но джам се пука или при удар на колата, или при малки "шупли" от камъчета и после започва рано или късно да се пука, и не на последно място изправяния от стар удар и стъкло поставено под леко напрежение.

Преди може би около месец карах зад един камион и хвръкна едно камъче,чу се здраво но нищо му нямаше на стъклото.Може би е от това,странното е че се спука от най-долната част на стъклото? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойто се спука само,както я бях оставил на паркинга го намерих спукано отдолу в ляво.Смениха ми го в Кобра 155лв.е стъклото 40лв.за слагане и 10лв.за стикерите.Ако имаш автокаско ще ти го платят.

Редактирано от Slavkov_1984

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, имах подобен проблем преди известно време.Стъклото не може да се спука просто така - от само себе си, трябва да има някаква причина!Провери си добре уплътненията на стъклото и дали от някъде не влиза вода - дори и в незначително количество, може да причини големи щети. Сега през зимата проникналата вода се размразява/замразява, съответно създава големи напрежения там, където замръзва. Важно е монтжът на новто стъкло да бъде извършен както трябва, за да не се повтори следващата зима същия проблем ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега то е ясно че има някаква причина за спукването. Нещастие е,но обади се на автостъкла КОБРА и си оправи проблема.Може и да е от това което каза по горе за камачето преди извесно време,но знаели човек,неприятно е,но дано не ти се случва повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...