Jump to content
stanislav_stz

Провал при опит за чиптунинг

Recommended Posts

Добър вечер на всички! Днес успях да открия (най-накрая!) компетентни хора, които да ми чипосат едно хубаво дизеловата печка от инфото (Civic 2.0iTD роувърска бурия). Когато пичовете свалиха контролния блок с ECUто и го отвориха, оказа се, че няма как да се подмени ROM чипа с друг такъв или по някакъв начин да се въздейства на електрониката. Единственото решение остана PowerBox, но чиптунинга си е за предпочитане, особено като се има в предвид че power box-a "лъже" горивната помпа, което не желая да правя. Проблема, поради който интервенцията не се състоя е, че на контролния модул трябвало да пише "Bosh", а там не открихме нищо и след дълго ровене на един от чиповете вътре открихме прекрасния надпис "Rover". Имам чувството че тази платка може и баба ми да я направи... доста се разочаровах, при положение, че същия двигател само че на Роувър го чипосаха преди мен... Въпроса ми е, мога ли да си сменя ECUто на колата? Щом на роувър с моя двигател е станало, само че на ЕЦУто е пишело Bosh, дали няма да стане ако си изровя отнякъде от такъв роувър контролен модул? По какви параметри трябва да сравнявам? Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...