Jump to content
wizard_bo

Подмяна на двигател на хонда прелюд 2.3 с двигател 2.0 или 2.2. Възможно ли е?

Recommended Posts

Здравейте, Имам хонда прелюд 2.3 4WS 95 година. Двигателя ми замина и трябва да го заменя с друг. Чудя се дали е възможно двигател 2.3(H23A2) да бъде заменен с двигател 2.2 или 2.0? Ако отговора е да какво още трябва да се смени за да стане? Ако е не, това означава ли че мога да го сменя само с двигател (H23A2) или може да се смени и с двигател (H23A1)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се смени, но според мен така и така е станала белата по-добре се ослушай за Н22 :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж в раздел продава,доста двигатели 2.2 продават колегите,иначе може да се смени да

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а какво по точно ще рече това "двигателя ми замина"???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а какво по точно ще рече това "двигателя ми замина"???

Мерси за отговорите. Ами двигателя не е гръмнал в прекия смисъл. Харчи страшно много масло 1.5 литра на 200 км. Много "майстори" се трудиха над този двигател и в момента мисля, че е в плачевно състояние. Някои от тях ми казаха, че цилиндрите на основния блок са леко деформирани от прегряване на двигателя. Други се опасяват че основния блок е спукан някуде. Един от майсторите направи основен ремонт на двигателя, но няма подобрение. Забравих да спомена, че едно от буталата беше счупено и уш не беше надрал цилиндъра. Честно казано вече на нищто невярвам :( нито един от майсторите не ми каза какво точно му е на този двигател. И в момента некарам хондата за съжаление. Искам да я оправя защото тази кола много ми харесва. Знам че двигателите 2.3 имат доста проблеми и затова се чудя дали е възможно да се сложи друг двигател(2.0 и 2.2) без да се сменя скоростната кутия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да ползваш всеки един от двигателите, които си изброил. И то с твоята скоростна кутия за предпочитане. Съвсем скоро минах по тоя път. Предимство е че повечето от частите по периферията на двг. са взаимозаменяеми. Където се налага подменяш от единия на другия двг. Успех в избора на ново сърце :( !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да ползваш всеки един от двигателите, които си изброил. И то с твоята скоростна кутия за предпочитане. Съвсем скоро минах по тоя път. Предимство е че повечето от частите по периферията на двг. са взаимозаменяеми. Където се налага подменяш от единия на другия двг. Успех в избора на ново сърце :( !

:( Върна ми вярата че може да се оправят нещата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ще се оправят нещата и още как, а като сложиш новия мотор, ти пожелавам изведнъж да забравиш всички неприятности :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А мислил ли си да смениш "майстора"? Не си си попълнил профила така че няма как да ти дадем съвет за читав майстор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам двигател Х22А5-185 кс,който е запазен от колега до петък :D Може и да имаш късмет

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами няма да бъда в София следващата седмица. Така че като се върна ще му мисля. Благодаря на всички за помоща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя прелюд го купих със сменен двигател.колата е 92' а двг е 95' F22B11(шатъл ОДИСЕЙ).не знам кои и кога го е сменял,но факта е че са ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМИ!!!!!!!!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...