Jump to content
dido_dimov

Light Tuning

Recommended Posts

Два от проектите, които започнах вече приключиха успешно. Успях да сложа светодиоди в стоповете и се оказа, че светят добре. Всички мигачи вече са светодиодни. За целта добавих и ново реле, което се справя отлично. Благодаря много за съветите, които получих по време на майсторенето. Имаше полза.

Междувременно, впечатлен от едно Ауди, сложих осветление и в долния край на вратата. Сега вече локвата в която ще стъпя слизайки от колата е осветена много добре.

Последното нещо с което се захванах са светлини в стил Audi R8. Поне така ги водят в eBay.

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Идеално се наместиха в лайсните под фаровете. Остана за решаване само проблема с включването им към захранването на габаритните светлини. Започвам обаче да се замислям дали ще има полза от тях. Според законовите разпоредби дневните светлини трябва да се изключват, когато са включени късите светлини. Така или иначе, вече съм почти пред завършване и ще ги монтирам на колата, но се чудя дали няма да е по-добър варианта с една Smart DLR система. Между другото и Turnminator-а ми хареса доста.

 

Хубаво е, че се отвори този раздел с проекти. Темата ми с другите LED изпълнения каточели нямаше голяма популярност, но това си е моя гордост. Вече всеки път като натисна спирачките и се сещам през какво преминах за да направя тези светлини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

браво за ентусиазма,даваи повече снимки да гледаме

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и мен ме кефи. Исках да правя такова нещо и аз, но не знам дали няма да стане селско. дай монтирай го да видим

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази вечер затворих едното отзад, по всяка вероятност чак в събота ще мога да ги сложа защото трябва да се сваля бронята. И аз съм се замислял за селското и си пазя всичко, което съм правил. Стоповете и мигачите ги имам в оригиналното им състояние. Тази лента лесно мога да я залепя и пръсна в червено за да стане като нова.Повече снимки на този детайл нямам, но не мисля че трябват за момента. Интересното ще е когато се постави на колата. За стоповече и мигачите - всичко е в галерията. Незнам дали е улестно да товаря темата с картинкиЕто и линковеГалерия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега страхотно е станало.Може ли, ако ти се искара разбита се, да нарисуваш една схемичка.Как се свързва, последователност и такива му работи.Много ще съм ти благодарен.П.П. Май и аз трябва да пускам темичките си тук за да се гледат повечко. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само кажи на какво искаш схема, за някой неща имам снимки а други могат все още да се снимат. С удоволствие ще ти отговоря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само кажи на какво искаш схема, за някой неща имам снимки а други могат все още да се снимат. С удоволствие ще ти отговоря.

По-конкретно ме интересува за стоповете и лампата на тавана, но и на други работи, ако обясниш, много ще се радвам. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ги направи в една равнина няма да се виждат, но ако диодите са подредени "сферично" (демек с някакъв овал) ще си е екстра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mойте всички мигачи са светодиодни и се виждат. Ъгълът на светене е 130 градуса. Ще взема да направя един клип за доказателство. Само ненам как да кача клип. А сега мога да дам снимки на поредната щуротия, която сглобих. Нощно време светят доста добре.

 

Публикувано изображение

 

 

Публикувано изображение

Редактирано от dido_dimov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неможах да редактирам предния пост, но ето клип:

Редактирано от dido_dimov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ако не пускаш фаровете става, иначе не. Жокер, не напразно дори новите колинямат предни мигачи с лед. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, трябва да ги видиш за да повярваш ... заповядай. През деня, през ноща, ако не се забелязваха предните мигачи мисля, че щях да забележа по реакцията на шофьорите срещу мен.Случвал съм и на коли с кружки, които не се виждат, но това не спира производителите на автомобили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега, силно съм очарован от твоят проект за Лед-осване на Хондата. Карам и аз модел като твоя, че даже и същия цвят. И така де исках да попитам освен очевидния външен вид, има ли някакво предимство заместването на обикновените крушки с тези диодчета, говоря за навсякъде? Като мощност, какво харчат. Някакви специални видове ли са и такива неща ме интересуват като цяло. Практично ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...