Jump to content
Guest Final_Dude

И пак проблем

Recommended Posts

Guest Final_Dude
Публикувано (Редактирано)

Тоя път сам се прецаках.....реших да си добавя малко газ на АС-то....не знам точно как се казва.....та уж добавих малко..старото се води R12 а новото е "R134a refrigerant"....обаче не знам какво стана и сега като си гася колата може би 5сек след това се чува въздух да издиша от някаде под налягане... някава идея?

Редактирано от Final_Dude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Ама някой ти каза 4е може да смесва6 фреоните ли :lol: Ходи сега да ти проверят системата :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest group4dam

те работят под различно налягане бре ?!?!?!не тряя да ги смесваш --- мене ми казаха че ако ще го сменям тряя да сменя и помпата ---- 130 лв. и фреона --- 100 лв.--- 40лв. монтаж-демонтажпитай за заместител.заместителя на 12 е мисля 404

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Final_Dude
Отговорено (Редактирано)

еми да казаха че може да се смеси...само дето после разбрах че било нелегално да ги смесвам (не знам що) ..което май не ме касае мн.......и все пак налягането е почти точно колкото трчбва и студеното си работи......и всичко друго де...с изклучение на въздуха дето издиша...http://www.hydrobalance.com/Refrig&LubricC...bilityChart.htm

Редактирано от Final_Dude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest group4dam

Закарай един стар хладилник да ти източат R12 и готово

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dobromirski

Глупости, глупости, лупости.До колкото съм запознар R12 си е старият ФРЕОН, който е екологично забранен. Замвстителят му е R134a- охладител без съдържание на фреони, с почти същите показатели (хем че старият си е малко по-добър). Както и да е ! Мондеото си го долях така като теб и си карам вече 3 години :rolleyes: А "съскането" което чуваш е просто от изравняването на налягането през дюзата. (или ТРВ-то ако имаш такова)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...