Jump to content
Madison

Скръбна вест - колата ми е смазана

Recommended Posts

Не мислех, че някога ще ми се наложи да пусна точно такава тема, но ето... както казват Дзен будистите: "Имало да става".Вчера както си карам от УНСС надолу посока бул. Кл. Охридски, тръгвам да изпреварвам някакъв голям камион и в следващият момент, пича от камиона, без дори да погледне в огледалото навива ляв волан и ме вкарва в колчетата. След което пича не ме удостои и с поглед, макар да крещах и свирках с клаксона. Дори не погледна в огледалото какво се случва - просто си продължи да кара. Нито спря да пита добре ли съм нито нищо. Дори не погледна в страничното огледало.... баааааси и кретена. Избяга копелето.Какво се оказва, някаква пача решила да кривне и камиона за да не я помеля нея - помеля мене. Да си еба и късмета да си еба. Добре че поне запомних част от номера на камиона - С1321 ( последните букви ми бегат ). Обадих се на КАТ, заведоха ( де да знам и аз кво ) и ми дадоха некъв номер, с който да съм отишъл в КАТ да ми заведат щета. А най-тъпото е.... изтече ми каското преди няколко дни и планувах утре да си го подновя.... да си еба и късмета да си еба.Та... сега след цялото ми излияние да задам няколко въпроса:1. Сега като не са фанали копелето тираджия, кой ще плаща щетите ( това май е риторичен въпрос ) ?2. Ако го хванат копелето - неговата гражданска до каква степен ще ми покрие щетите. Колата ми е 2004 година и... еба ли го на колко я оценяват... сигур' левче?3. Ако аз хвана копелето - кое точно трябва да му счупя, така че да не може да кара повече никакво моторно превозно средство?4. От къде да си намеря части за колата ? Ще ми трябват калник, броня, дясно огледало... :rolleyes: Да си еба и късмета да си еба :bow:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ли беше със 7-мата генерация сивик хеч , която ми заприлича на Type R даже , дето беше помел колчетата.Много грозна картинка , дано се оправиш някак и тоя бастун трябва да си го отнесе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същият ( не знаех че ми е 7-ма генерация ). Не е Type-R. Някаква Type-S edition e :rolleyes: ... или поне беше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти случай, но слава богу, че ти няма нищо... може би трябва да смениш и името на темата, че е доста страховито.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не един път ми се случва подобна случка но с по-леки щети и ходя да го порта в кат. Дано им заминат книжките.Поне тип, марка, модел, цвят на камиона?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Calata

кофти ситуация,но поне си жив и здрав!Много ме дразнят такива гадове като тоя :( .Мислят си че са нещо велико а всъщност са истински боклуци!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stefan Milev

Много лош късмет колега. Това че е избягал е тъпото. Сега за маневрата може би не е имал избор. Може да е избирал между пачата и теб, ако въобще може да се каже че имаш време да направиш преценка. Колкото до счупването на крайници не е никак добра идея, няма да ти донесе такова облекчение, каквото си мислиш. Неговата гражданска не мисля че ще покрие повече от 60% от щетите ти, като се има пред вид колата ти. Аз ти пожелавам все пак да е повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много кофти, аман от тъпанари по пътищата! Дано да имаш връзка в КАТ, защото иначе те чака зверско чакане за протокол за ПТП от КАТ. Аз скоро имах "удоволствието" да се редя на тази опашка. Загубих си почти 2 дена за заветния протокол. Трябва да отидеш най-късно в 7.30 сутринта, да се запишеш в един СПИСЪК и дано да си преди номер 20, защото това е максималната бройка минаващи за деня. Ако не успееш, на следващия ден случката започва от начало...УСПЕХ! :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи по гражданска трябва да ти платят абсолютно всичко като щети.сега го уча тва застраховане и при гражданската няма такова нещо като частично...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас направо мамка му като чуя, че хонда е ударена направо ми се къса сърцето :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съжалявам колега за случилото се!

мнооого кофти ситуация колега - съчувствам ти, но не разбрах как можа да кръстиш темата така - дано не се случва това дето си го помислих.....мислете какво пишете подяволите

а ти май не разбра,че за колегата е скръбна вест !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Salamander

камионджийте са големи педали. до скоро ба4ках 6офиор и колко пъти са ме заси4али и съм бил на косъм да се размажа в тях...последния път се движех с 90 надолу по симеоновско и един 6ибаняк с камион ми направи обратен на двойна непресе4ена как спрях не е ясно...после съм треперил 2-3 светофара надолу...и правят задръствания...лайнари

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич сори за колата,но това е купчина ламарина радвай се,че ти си добре.По гражданска би трябвало да ти платят щетите на 100%.Относно тираджията,ако го намерят дупе да му е яко.В случай,че е избягал от местопроизшествието се води и пиян,а това сам се сещаш ще го лиши от книжка за доста време.п.п:Не се ядосвай,всичко на този свят се връща

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй тъй, жив и здрав да си ти, колата ще се оправи някак си.....Шофьорите на камиони са супер нагли и пренатоварени, мен лично тази година щяха да ме засекат на два пъти заспали глупци, и то извънградско, със сравнително висока скорост, не ми се мисли, не на секунди, а на стотни се раминах и двата пъти, гледам в огледалото кара си юнака в моето платно като се разминем, и се сепва=събужда точно приди да излезе от пътя......Тоя може да е заспал, да се е уморил, какво ли не , не се ядосвай - живот и здраве като има всичко е добре :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скръбна вест е меко-казано :rolleyes: 7-мицата си е КРАСАВИЦА :plane: фанеш ли го ти поемат щетите 100% ама искам да го фанеш некаде на тесничко така... ама кажи да сме повече :whip:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти работа ,добре че си добре!Това е наи важното,и наистина по добре смени името на темата,предполагам че 99% си мислят че скръбната вест е за човек!!,а това е ламарина изправя се...п.с. и моята кола си я обичам..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ако те успокоява новината че ме засекоха и се блуснах смоя цр :chicken: х сус 120 челно и от колата не става ни6то а и аз цялия сам в гипс и шевове...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ако те успокоява новината че ме засекоха и се блуснах смоя цр :chicken: х сус 120 челно и от колата не става ни6то а и аз цялия сам в гипс и шевове...

Ти ли си се ударил онзи ден в Слатина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти новина колега относно поемането на щетите трудно ще стане да се поемат на 100 % от застрахователя и особено когато той е избягал от местопрестъплението(местопроишествието), но в този случай застрахователя му трябва да си плати и да регресира всички щети към него( тоест копеленцето ще си плати я доброволно я по съдебен път). Все пак има доста неясни неща по случая и ще трябва да се консултираш със представители на неговия застраховател, а недай си боже да стигаш до Гаранционен фонд. Щети на 100 % се поемат само за коли до 3 г от датата на производство, така че по-добре ме се надявай. Моя съвет е да го потърсиш и да ти плати на ръка, ако не ще тогава да търсиш застрахователите.

Редактирано от PoweRG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ако те успокоява новината че ме засекоха и се блуснах смоя цр :chicken: х сус 120 челно и от колата не става ни6то а и аз цялия сам в гипс и шевове...

Ти ли си се ударил онзи ден в Слатина
същият

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sakyt4o

крива работа колегадано тоя да понесе някакви наказаниямакар че в тая държава мамата се е ебаломен ме удариха миналата седмица докато си пиех кафето и след акто излезнах гледам калника ударен и побеснях но аз го намерих кой ме е ударил защото в хисаря в тоя малак град се знае всичкокъсмет

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случват се и такива неща за съжаление. Мен в неделя ме засече и ожули една G класа с от онези номера дето има много еднакви цифри вътре. Караше я едно "русо гладно нема" и се возеха още 4 такива май. Преди да си замине каза, че ако си имам време да си чакам КАТ. И аз си чаках 4 часа и патрулка не дойде. Дали в КАТ нямат списък някакъв с номера на коли дето... Всичко се оправя. Живи и здрави да сме, пък.. те ще си го намерят. По аутобана е още по-зле. Там нямат реална представа за скоростта. Аз наближавам със 200-210, а някакви ми излизат в лентата на 200-300м пред мен да изпреварват с 120-130! И то карам на дълги и мигам и свиря и пак нищо! Пълно е с некадърници, явно трябва тези които могат да карат, да компенсират и това! :chicken:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега съжелявам за тази нелепа злополука,дано скоро да си пак на пътя с любимата си кола! А всъщност коя е тя Хонда или Ауди ??? :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Развънях се тук там. Намерих 3 имена, егн, точен адрес, номер на полица по гражданска. Само какво е ял преди и след удара не съм намерил.Сега дупе да му е яко ако не пожелае да понесе вината.колега извиняваи че ти го казвам но кво ще понесе не си ли го хванал на място нищо не можеш да му направиш.....наистина не е колегиално да не спре даже и да те пита как си .... но хора сякви и аз карам камион 19 тонен по цял ден ме засичат некви ....... + хонди се едно ме няма на пътя безсмъртни сега е момента да се обърна към всички колеги и да им кажа да бъдат по внимателни един мигач и ви пускам да минете а не засеяка аз се чудя дали ще спра и след това ми махат мерси че не ме помля извиняваи че ти оцапах темата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сори за колата.Щом си дал номер КАТ ще издирят шофьора,но може да отнеме и месец.Когато на мен ми се случи подобна ситуация и дадохвсичко,адрес,име,егн,но им отне месец докато го призоват.Тогава те извикват и теб на очна ставка.Ако кажеш достоверно,че сиго видял,я в огледалотому,я през стъклото понеже си бил до него и си сигурен,че е той го отнася здраво, а на теб ти плащат по гажданска и то добре.Иначе нови части имасамо в Бултрако,но само калника струва 530лв. Знам защото скоро си управях мойта кола.Евентуално можеш да провериш при Драгича ,тъй като имаType R на части и доколкото знам е бил ударен отзад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е през таван,окачване ходова част предна и задна броня са здрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес минах през КАТ. Издадоха ми протокол. Написах, че съм видял виновника. Свързах се и с ГАРАНЦИОНЕН ФОНД ( няма начин, когато единият е избягал се свързваш с тях и те вече сезират неговият застраховател ). Утре съм там. Дано всичко мине гладко. Междувременно съм засилил малко връзки в БУЛТРАКО. Да видим какво и как ще ми измислят. Надявам се на доставни цени ( поне съм оптимист :) ).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес разбрах и цените на БулТрако за частите, които ще ми трябват ( мъкааа )Предна броня: 847 лвДесен фар: 436 лвДясно огледало: 514 лвТова е само на пръв поглед... още не съм правил цялостен оглед за щетите... а най-вероятно има още.Тея са ненормални :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хондьо е жив. :lol: Вчера си го взех от майстора. Доста добре е станал. Вече няма да ме е срам да дойда на някоя сБИРка. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПС: Такива по магистралата дет изпреварват с 90 а ти летиш със 180 отгоре.... последният път съм ги целил с квот намеря в колата. Накрая по последния изхвърлих едни USB кабели.

а по теб са хвърлили камион ... замислете се, че всичко се връща, рано или късно има възмездие

 

... Аз наближавам със 200-210, а някакви ми излизат в лентата на 200-300м пред мен да изпреварват с 120-130! И то карам на дълги и мигам и свиря и пак нищо! Пълно е с некадърници, явно трябва тези които могат да карат, да компенсират и това! :lol:

ето го поредния голфаджия в нашия форум ... много летите всичките, хванали господ за шлифера, чак и нормалните участници в движението ви пречат!

вземете прочетете пак правилника колко са допустимите МАКСИМАЛНИ скорости за движение, по магистралата. също така коя е лентата за движение ... това "моята лента е лявата" го има само в перник!

вие си летете колкото искате, бързате (за къде бързате, за оня свят ли? това вече ще е скръбна вест, такова име на темата само стряска хората за най-лошото), летете си, но не пречете на нормалния трафик, на хората с малко разум в главата. не те са некадърници (защото се движат по правилник), а вие сте безумници, че и наглеци.

то и аз съм 'летял', и със 180, и със 200-210, че и отгоре. но на празна магистрала! има ли трафик пред/зад/около мен, и намалям. святкам единствено на такива, на които съм им подал мигач, че ще ги изпреварвам, изнесъл съм се вече в лявата лента, и малко преди да го доближа, и той изскача пред мен - къде с мигач, къде без.

 

На колегата Madison честито за оправената кола, много да и се радваш. И да я караш с по-разумно, вече имаш обеца на ухото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest

Абе вие четете ли какви глупусти пишете? В никакъв случай не защитавам тираджията защото според твоите думи те е засекъл брутално но каква отговорност може да има той като изобщо нямате физически контакт. Според мен всички действия посредством властите са обречени на провал а саморазправата не е модерна в този век. Можеш да заведеш дело с протокола изаден от КАТ което според мен пак ще загубиш защото лесно могат да докажат примерно, че сам си изгубил контрол над колата си или си спукал гума която те е дръпнала към колчетата. Колкото и зле да звучи ти щеше да си много по-добра позиция ако те беше закачила някоя от гумите на камиона.За тези които летят по магистралите с повече от 130км/ч (ако някой не знае това е ограничението на магистрала за леки коли) мога да кажа, че нямат никакво право да се оплакават даже са виновни!А за този замерящия, светкащия, свиркащия, викащия е типичен пример за жител на Булгаристан. Ти ако отидеш по пътища в централна европа и правиш същите дивотии моля те не казвай, че си от България въпреки, че няма да ги заблуждаваш дълго. Айде дръжте се малко по-толерантно нали се гордеем, че сме модерни граждани на европа-та :lol: И на края мако факти: Така както някои производители ограничават скороста на по-мощните си модели примерно на 250км/ч така по ЗАКОН всички камиони движещи се на територията на европейския съюз трябва да имат скоростоограничител на 95км/ч а автобусите на 100км/ч. Това би трябвало да даде яснота защо камионите и автобусите изпреварват бавно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хондьо е жив. :) Вчера си го взех от майстора. Доста добре е станал. Вече няма да ме е срам да дойда на някоя сБИРка. :ban:

честито колега, със здраве да си я караш и да нямаш повече такива премеждия. :ban: А другите ко се задърлихте, момчето се похвали, че си е оправил колата, вие се задъвкахте тука, оня каращия със 200-210 и святкащ на другите-не му се карайте, има си глава на раменете и може сам да си преценява, ако неможе, да си носи последствията тогава и да му мислят другите участници в движението, които карат по правилник.Айде със здраве и карайте разумно, че неделя като се прибирах от Сливен видях един такъв скоростен състезател размазан в канавката, че беше повлякъл и още някой, всеки избива някакви комплекси, но моля ви не го правете по улиците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие четете ли какви глупусти пишете? В никакъв случай не защитавам тираджията защото според твоите думи те е засекъл брутално но каква отговорност може да има той като изобщо нямате физически контакт. Според мен всички действия посредством властите са обречени на провал а саморазправата не е модерна в този век. Можеш да заведеш дело с протокола изаден от КАТ което според мен пак ще загубиш защото лесно могат да докажат примерно, че сам си изгубил контрол над колата си или си спукал гума която те е дръпнала към колчетата. Колкото и зле да звучи ти щеше да си много по-добра позиция ако те беше закачила някоя от гумите на камиона.За тези които летят по магистралите с повече от 130км/ч (ако някой не знае това е ограничението на магистрала за леки коли) мога да кажа, че нямат никакво право да се оплакават даже са виновни!А за този замерящия, светкащия, свиркащия, викащия е типичен пример за жител на Булгаристан. Ти ако отидеш по пътища в централна европа и правиш същите дивотии моля те не казвай, че си от България въпреки, че няма да ги заблуждаваш дълго. Айде дръжте се малко по-толерантно нали се гордеем, че сме модерни граждани на европа-та :) И на края мако факти: Така както някои производители ограничават скороста на по-мощните си модели примерно на 250км/ч така по ЗАКОН всички камиони движещи се на територията на европейския съюз трябва да имат скоростоограничител на 95км/ч а автобусите на 100км/ч. Това би трябвало да даде яснота защо камионите и автобусите изпреварват бавно!

Колега,Имаше директен контакт между мен и камиона. Реално той ме избута в колчетата - не съм се забил сам в тях. Учудващо как не минах под гумите му, а само ме удари отстрани. Ако бяха само колчетата без директен контакт между мен и камиона, щях да "мина само" със щети по предната броня - не по половината предница. Отностно тировете по магистрала: аз не летя като колегата със 200 210. Аз карам със не повече от 140 ( при изпреварване ), а тировете тръгват да изпреварват със 90 ( те са ограничени повечето на 90 ). Не ще го замерям ми ако можех главата бих му спукал. ТИР по правилник трябва да се движи в дясна лента и без право да изпреварва. Отделно няма право да кара с повече от 90км/ч. И да, просто исках да се похваля, че след тълго и мъчително чакане на "органите на реда" да си свършат работа, накрая пих една студена вода и си оправих колата.Cheers

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest

Абе вие четете ли какви глупусти пишете? В никакъв случай не защитавам тираджията защото според твоите думи те е засекъл брутално но каква отговорност може да има той като изобщо нямате физически контакт. Според мен всички действия посредством властите са обречени на провал а саморазправата не е модерна в този век. Можеш да заведеш дело с протокола изаден от КАТ което според мен пак ще загубиш защото лесно могат да докажат примерно, че сам си изгубил контрол над колата си или си спукал гума която те е дръпнала към колчетата. Колкото и зле да звучи ти щеше да си много по-добра позиция ако те беше закачила някоя от гумите на камиона.За тези които летят по магистралите с повече от 130км/ч (ако някой не знае това е ограничението на магистрала за леки коли) мога да кажа, че нямат никакво право да се оплакават даже са виновни!А за този замерящия, светкащия, свиркащия, викащия е типичен пример за жител на Булгаристан. Ти ако отидеш по пътища в централна европа и правиш същите дивотии моля те не казвай, че си от България въпреки, че няма да ги заблуждаваш дълго. Айде дръжте се малко по-толерантно нали се гордеем, че сме модерни граждани на европа-та :) И на края мако факти: Така както някои производители ограничават скороста на по-мощните си модели примерно на 250км/ч така по ЗАКОН всички камиони движещи се на територията на европейския съюз трябва да имат скоростоограничител на 95км/ч а автобусите на 100км/ч. Това би трябвало да даде яснота защо камионите и автобусите изпреварват бавно!

Колега,Имаше директен контакт между мен и камиона. Реално той ме избута в колчетата - не съм се забил сам в тях. Учудващо как не минах под гумите му, а само ме удари отстрани. Ако бяха само колчетата без директен контакт между мен и камиона, щях да "мина само" със щети по предната броня - не по половината предница. Отностно тировете по магистрала: аз не летя като колегата със 200 210. Аз карам със не повече от 140 ( при изпреварване ), а тировете тръгват да изпреварват със 90 ( те са ограничени повечето на 90 ). Не ще го замерям ми ако можех главата бих му спукал. ТИР по правилник трябва да се движи в дясна лента и без право да изпреварва. Отделно няма право да кара с повече от 90км/ч. И да, просто исках да се похваля, че след тълго и мъчително чакане на "органите на реда" да си свършат работа, накрая пих една студена вода и си оправих колата.Cheers
Извинявам се не съм разбрал, че сте имали контакт :ban: За тировете не си прав въпреки, че много нерви съм и хвърлям заради тях просто гледам от тяхната гледна точка. През ден пътувам София-Варна-София и вярвай ми знам как стоят нещата.Искрено ти пожелавам да нямаш повече такива случки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък искрено ти пожелавам да прочетеш правилата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета си темата и ...:На първата страница ме хваща яд и почвам да ти съчуствам - на всеки се е случвало безумни простотии на пътя ;)На втората страница ... колегата магнум по горе те е цитирал как летиш със 180 !!! това е не по малко неразумно! Но пък ти го знаеш ;)А колегата със 200+ аз ще съм малко по рязък от Иво ... АБЕ ТИ ИМАШ ЛИ АКЪЛ??? Или караш хеликоптер вместо 4-колесно ППС с максимално ограничение за магистрала 130 км/ч ... или те тия ограничения са за нас будалите?И на 3-та страница ... Честито ;) Да си се кефите с любимата много и безаварийно ;););)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито на колегата за оправена кола.Искам да взема и аз отношение към скоростите!Първо не може едни да летят със 200 км и да им пишат актове ,а на други да не смеят да ги спрат! Замислете се проблема идва отгоре,а тираджийте няма да ги коментирам особено в града с една дума -отвратителни!(повечето) в тираджий слагам бетоновози и т.н. карат като маршруткаджий!Градския транспорт в София също какво да кажа като днеска гледам как реис прави 3! маневри за да вземе твърде лесен завои! и скоро пак един авотобус ме засече защото не знаел кои е с предимство!Когато полицията почне да си върши работата тогава всички в софия ще се качим на икономични бавни колички и ще караме бързо само на писти(в гърция и турция че тука нямаме!)И аз карам бързо в повечето случаи защото не ме наказват,ако получа акт 500 лева си мисля че няма да карам бързо ;) Здраве и Безаварини километри на всички!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебати заглавието на темата сложи. Не ни стряскай така бе, човек! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е от тук натам се безавариини километри и с маистори само на кафе

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на висчики ви, момчета. Искренно се надявам от тук насетне да нямам повече инциденти на пътя. Сравнително разумен шофьор съм ( това ми е единственото ПТП за 3 години ). А колата.... да. Красавица е и аз много си я харесвам. Да се надявам още дълго да я карам. Като дойда на сБИРки някой път ще я видите. :bash:За заглавието на темата - да, знам че е малко пресилено. Ма тъпо камион да ти отнесе колата - все едно човек от семейството отнесоха. И това ако не е скръбна вест. Знам, ще кажете "Нали са ламарини". Но много колеги тук знаят, че понякога ламарините значат много повече.Радвам се, че я оправих и вече покрай УНСС с колата НЕ МИНАВАМ. Ако трябва да ходя до студентски - ше си зимам такси :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...