Jump to content
Guest vmom

Качество на 92 бензина

Recommended Posts

Guest vmom

Преди няколко месеца си купих civic 5 с двигател D13B2 1.3 (карбуратор), който по техническа спецификация трябва да работи с поне 91 бензин. До сега сипвах само 95, но с оглед на поредния скок в цената на бензина се зачудих до колко си заслужава каренто с 95. Бих се радвал всеки, който е пробвал и има опит да сподели мнение за това...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MAX-1

Az si mislia ce ima znacenie , drug e vuprosa do kolko e cist i kacesven BG benzina . Az karam samo s 99oktana na SHELA, no v posledno vreme otkrivam razliki i pri nego, Edin e v Plovdiv i drug e v Sofia. Vurtiat nikakvi musingiy :dunno:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tsche

Аз имам същият двигател Д13Б2 и в началото сипвах само 92 обаче пробвах с 95 и само на ОМV и се почуства доста голяма разлика, колата започна да ускорява доста по-добре и разхода падна с около 0.5л Така че моя савет е караи си с 95 няма да ти е по-евтино с 92 . Преди 2 седмици сложих газ , въпреки че въобще не ми се искаше, но сега сам много доволен. харчи по-малко от 8 на градско на газ (все осте не са улегнали мембраните на изпарителя) , а като вървене е все едно да караш с 92 .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Аз пък като вдигнаха бензина на 1.79 95 започнах да си слагам само 98 :P и на 5-та генерация и на 3-та генерация ;) . 3та генерация по принцип е направена да върви с такъв бензин 98 , с 95 също върви и с 92 , но няма сравнение с 98 . Замислете се сами , по горе колегата каза , че като е сложил 95 и колата си върви по-добре и разхода е по-малък , при мене също е така , а и не знам дали сте обърнали внимание , но 98 не се качва и не пада като цена , стои си една и съща ??? Защо ли , ами защото са малко колите в България , които зареждат само 98 и няма смисъл да се разрежда и т.н. На 5-та генерация д15б2-ка като сложих 98 и колата се роди ( по принцип е хубаво да се прави профилактика с по-високо октанов бензин от време на време :guns: ) , много по-добре започна да набира , да дърпа и не знам за рахода но ми се струва , че е и по-малак ( Пловдив - Стара Загора - Пловдив - Пазарджик -Пловдив - Стара Загора - Сивен - Ямбол -Пловдив ) се оправих 80 лв и ми остана бензин за около 70-80 километра :o А поведението на колата като съм слагал 92 е отвратително , качва обороти , а не върви , харчи повече , абе отврат :dunno:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest buddi5

Az si mislia ce ima znacenie , drug e vuprosa do kolko e cist i kacesven BG benzina . Az karam samo s 99oktana na SHELA, no v posledno vreme otkrivam razliki i pri nego, Edin e v Plovdiv i drug e v Sofia. Vurtiat nikakvi musingiy :dunno:

братле кое те кара да мислиш 4е като караш с наи скъпия бензин 99 е наи добриа за твоия двигател, ка4еството му в българия изобшто няма да коментирам ( то е ястно на вси4ки), !!! оба4е изкам да ти обясня 4е по спецификация за акорда дават да се кара с 92-95 в зависимост от модела ама не и 99 , повярваи ми има голямо зан4ение да се спазва зашото това е сварзано с бързината на горене на бензиновата смес няма да изпадам в безмислени подробности :P , но има зна4ение да заштото вси4ко е из4ислено и не е слу4аино ако изкаш влез в www.hondaworld.ru намериси твоя модел и виж то4но със къкъв бензин би трябвало да караш за моя акорд е 95 и съм доволен :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

щом са казали 91 - значи 91, тоест А92Н в случая.Ако е качествен бензина, таз кола няма да усети никаква разлика между 91 и 99+Даже по-високооктановия бензин гори по-бавно и има опасност да прегори клапанитеп.п. ако има нагар по буталата, така ефективната компресия се увеличава, и може да се получат самодетонации (чука аванса) още повече самия нагар е огнище на самовъзпламеняване. Така че в този случай един 99 или впауър дето почистват буталата (ако наистина това прави) ще помогне

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Абе колеги кви 92 кви 5 леа...Слагайте кат мене гасчица! Ем е 105 октана, ем е ефтина... :dunno: Да не земете се вържете ей?На мойта 95 и пише. 92 съм слагал ими се струва че вървеше повече до 4000 оборота обаче от там нататък не вървеше добре с чипа който цъка малко повече аванс. 98 май кат 95 си ускоряваше...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest i4o

на мойта като и налея 92 ми качва разхода с над 1 литьр/100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino
Отговорено (Редактирано)

на мойта като и налея 92 ми качва разхода с над 1 литьр/100

Колега , ако твоята е тази която е на аватара ти :rolleyes: си мисля , че трябва да я караш с най-добрия бензин , не че ще й стане нещо , а просто от уважение към колата :weights:92 на VTi-ка :cool: Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

на мойта като и налея 92 ми качва разхода с над 1 литьр/100

Колега , ако твоята е тази която е на аватара ти :rolleyes: си мисля , че трябва да я караш с най-добрия бензин , не че ще й стане нещо , а просто от уважение към колата :weights:92 на VTi-ка :cool:
На мен ми прили4а на кола която е във Варна в момента :beer: .Тино аз по4нах да уважавам мойта бухам и 100 от ОМВ,Въобразявам ли си незнам, май са стряска пове4е на ниските обороти,но пак ти казвам уважавам я от няколко зареждания.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stef

И аз моята почвам да я уважавам с OMV 100 - да видим какъв ще е резултата :rolleyes:Като за начало Патрик ме дръпна с една дължина до 80 км/ч :weights:))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest group4dam

И аз взех да я търкалям с OMV 100. дали ще дам 1.86 или 1.99 ...... драги4 и на мене така ми се струва -- на ниските е по-добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Абе пичове, като сте отворили тука тема за бензин и аз да си кажа.Аз сипвам само 95 за сега. За 92 не си и помислям, до сега зареждах на ОМВ, нямах забележки, но последните два резервоара вече ги налиях на Пегаз, преди много ги псувах, но един пич ме открехна, че зареждат от одавна вече от друг доставчик бензина и трябва да ви кажа, че съм много доволен. Върви супер Сивика, а да не говорим, че ми се струва по-качествен бензина им, от този на ОМВ. Това може и да е внушение, но в никакъв случай не е по-лош. Аз за сега там ще зареждам. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Всеки си зарежда където си иска :rolleyes: Само ще кажа , пичове не забравяйте , че има и Лук Ойл , само там зареждам и нямам грижи :weights: Все пак внимавайте за смесените бензиностанции Лик Ойл и Петрол , може да са получили малко по-лош бензин :cool: А за ОМВ , понеже и мене ме открехнаха едни бургазлии които работят в нефтохим-а или квото се пада там :beer: Казаха ми , че ОМВ-то зареждат бензина си от ЛукОйл , така че разликата наистина няма да е голяма , ако не нищожна :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

аз пък зареждам само на Кълвача газ и съм особено доволен да видя как литрите се въртят по-бързо от левчетата . Е, разбира се понякога си позволявам да се поглезя и да покарам малко на бензин :-))))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MAX-1
:lol: Znaci, momceta tezi benzendgii otkrovenno ni lugat. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MAX-1

BUDDI , sipah dneska 95 oktana - pulen tasak brato ..... natiskaneto na pedala e obratno proporcionalno na oktanovoto cislo i ot tam na rashoda. Taka ce ste produlgavam s 99 na Shell :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest buddi5

BUDDI , sipah dneska 95 oktana - pulen tasak brato ..... natiskaneto na pedala e obratno proporcionalno na oktanovoto cislo i ot tam na rashoda. Taka ce ste produlgavam s 99 na Shell :wacko:

Братле аз не казвам 4е 99 е по лош а казвам 4е колата трябва да се кара с тъкъв бензин за какъвто е из4ислена в слу4ая акорда е с 95 ако това няма зна4ение за6то тогава производителите ще пишат какъв да се сипва .А ти ако изкаш може да сипеш и киросин да натискаш по малко :ph34r: то си е твоита кола . Аз от шела на ботевград съм сипвал такъв боклук 4е не ми се говори а по принцип аз сипвам само на шел ,така 4е зависи какво си оцелил :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest group4dam

те хубаво са дадени с какви бензини да вървят ама нали знаете че разликата между нашия 95 и немския е 5 октана

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

те хубаво са дадени с какви бензини да вървят ама нали знаете че разликата между нашия 95 и немския е 5 октана

НЕ! :wacko: Това не го знаех! Верно ли е така?!?!?!?! И ако да - как го измери? :ph34r::ph34r::o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Има нещо вярно!Един приятел живее там и като тръгне за БГ сподели, че може да каже от коя граница губи поне 10 коня от автомобила си. Не се учудих, незнам дали е заради октана или заради качеството на продукта :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest buddi5

те хубаво са дадени с какви бензини да вървят ама нали знаете че разликата между нашия 95 и немския е 5 октана

4естно казано не знаех!!! оба4е мерено ли е някаде или само предполагаш :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Concerto

Има нещо вярно!Един приятел живее там и като тръгне за БГ сподели, че може да каже от коя граница губи поне 10 коня от автомобила си. Не се учудих, незнам дали е заради октана или заради качеството на продукта

И в Италия и Гърция е по-добър бензина от БГ.Така, че аз от месеци сипвам само в гръцките Темпо и Еко и съм доволен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ALEXANDER 1

те хубаво са дадени с какви бензини да вървят ама нали знаете че разликата между нашия 95 и немския е 5 октана

:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Така, че аз от месеци сипвам само в гръцките Темпо и Еко и съм доволен

Дали го внасят, или си го зареждат от Нефтохим и те? Имаш ли информация?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Така, че аз от месеци сипвам само в гръцките Темпо и Еко и съм доволен

Дали го внасят, или си го зареждат от Нефтохим и те? Имаш ли информация?
Казват , че го внасят разбира се :) Бензина им е хубав , наистина , но знам какво показа компютъра на Джазза :) 1 литър повече от бензина на Лук Ойл ,с едно и също каране , от един и същ човек :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ALEXANDER 1

Така, че аз от месеци сипвам само в гръцките Темпо и Еко и съм доволен

Дали го внасят, или си го зареждат от Нефтохим и те? Имаш ли информация?
Казват , че го внасят разбира се :) Бензина им е хубав , наистина , но знам какво показа компютъра на Джазза :) 1 литър повече от бензина на Лук Ойл ,с едно и също каране , от един и същ човек :)
чувствителна разлика и то за кола като джаза а колко точно гори тоя джаз около 6?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Така, че аз от месеци сипвам само в гръцките Темпо и Еко и съм доволен

Дали го внасят, или си го зареждат от Нефтохим и те? Имаш ли информация?
Казват , че го внасят разбира се :) Бензина им е хубав , наистина , но знам какво показа компютъра на Джазза :) 1 литър повече от бензина на Лук Ойл ,с едно и също каране , от един и същ човек :)
чувствителна разлика и то за кола като джаза а колко точно гори тоя джаз около 6?
Толкова ;) смесен разход Извънградско е стигъл до 4.8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest koki

Много приличен разход :) Аз от седмица зареждам с 98 от ЛУКОИЛ , определено има разлика в поведението на колата а и май разхода е по-приличен или поне така ми се иска да е :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest buddi5

Много приличен разход :) Аз от седмица зареждам с 98 от ЛУКОИЛ , определено има разлика в поведението на колата а и май разхода е по-приличен или поне така ми се иска да е :)

като ви слушам маи ще зарежа шела

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

като ви слушам маи ще зарежа шела

Аз бих те посъветвал да не сипваш на ШЕЛ, ама ти си знаеш. По-голяма пумия никъде в БГ по бензиностанциите не можеш да намериш. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

от Румънски бензин какво да очакваш??? :angry: три пъти се лъгах да слагам ви-пауър от Шела (все от различни бензиностанции), трите пъти не успях да вдигна 160 по магистралата!!!:angry: Е как до сега с лукойлският не ми се е случило? С газта е същата работа, маслата май и те са Румънски, от автомивките им колата с пясъка по бронята съм я вадел :blink: Не ща да чуя повече за Шел!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest koki

На който и ШЕЛ да съм зареждал /не го правя от 3 години/ разхода ми е бил с близо литър по-висок в сравнение с гориво от коя да е друга бензиностанция,а за мощност да не говорим :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest i4o

Колеги за сега сам доволен само от ОМВ 95за по висок октан няма смисал да говорим

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...