Jump to content
Guest tsche

безпричинно вдига оборотите на празен ход

Recommended Posts

Guest tsche

Пониякога , когато достигне нормалната си работна температура двигателя (Д13Б2) оборотите на празен ход силно се вдигат , ниамам оборотомер , но мислиа цхе отиват над 3 000. Мислите ли че проблема м оже да е от EACV-то ? Вече го смених 1 път със същото , но пак беше втора употреба. Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demonaz

И на мен ми се случи веднъж. Точно на 3 000 замръзна стрелката. След десет минути се оправи. Досега и аз не съм намерил обяснение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

На мен също ми се е случвало. Получава се обиккновено след като е стояла 10-15 мин изгасена след като преди това си е стигнала нормалната температура. Оправя се като я пратиш за момент до 5000 рпм - веднага след това пада на 1000 рпм . Нямам обяснение, но при мен работи :);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Venom_ALIEN

хора не 4е съм разбира4 ама замислялилисте се 4е автомати4ни смока4 му има не6то.сигорно за да го пражи този номер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ma4o

moita go pravi tova malko predi da mi svar6i benzina:)))))kato gi ka4i taka i znam 4e imam 5min. i gasne:)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tsche

Със съгурност бензин имам достатъчно.Както го описа Didko беше много точно , и аз като я изфорсирам понякога се оправя и падат оборотите в нормалните си стойности. Но наистина мисля че проблема може да е от както го наричат "смукача" или както е по-правилно EACV - Electronic Air Control Valve , който се намира върху всмукателният колектор. Вече го сменях , но взех пак на старо защото цената му в USA беше 130$ а тук искаха 805 лв. А го смених защото беше блокирал в отворено положение и на празен ход гаснеше , но преди да започне да гасне не сам имал с него проблем с безпричинното вдигане на оборотите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...