Jump to content
Guest Tino

Спирачки - ПРОБЛЕМ

Recommended Posts

Guest Tino

Значи колеги , имам едни проблем със спирачките на Сивик 5-та генерация 1.5 хечбек ;) Преди месец някъде ми блокира ляв цилиндър на спирачките и дисковете изпушиха и двата , следователно се покривиха . Цилиндрите се бяха блокирали не изцяло ,а частично , колата се джижеше , но като се пусне по инерция се спираше :lol: без да натискаш спирачка . Та оправихме цилиндрите ( или така си мисля ) , бяха влезнали раждички въпреки оплътнението или се бяха оформили . След това известно време карах с криви дискове , само в градски условия и треперене във волана не се усещаше :angry: Едно извънградски и хоп , айде - занесох ги да се пристържат на фреза и ги изправиха. Нкладките вече са за смяна , но понеже експлатацията им е отвратителна ( или шофьиора е :P ) и горния слой става на на нешто като шпер плат и съответно прискърцват малко и И при леко движение като се натисне съвсем леко спирачката започва някакво гадно скърцане и дращене :rolleyes: което вече се получава и при бавно движение без да се натиска спирачка , също така и дясната страна се нагрява много повече от лявата :( направо не можеш да отвиеш болтовете :dry: Та въпроса ми е къде се крие проблема , диска не се е изправил изцяло и продължава да си е малко крив и при това леко движене стрърже в накладката , а при движение с по-голяма скорост и стъргане съответно се награвя също ??? Предполагам , че не се е изправил диска , но да питам и вас....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ALEXANDER 1
Отговорено (Редактирано)

ами пак ти задържа цилиндърчето и са ти опечени накладките не си го раздвижил хубаво/качествено/ефикасно.От тва е. а като спираш тресе ли?

Редактирано от ALEXANDER 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

ами пак ти задържа цилиндърчето и са ти опечени накладките не си го раздвижил хубаво/качествено/ефикасно.От тва е. а като спираш тресе ли?

И да и не :rolleyes: Но се усеща как колата се едно се повдига и слиза като се спира :lol: Се едно едното колелата не са кръгли , а елипсовидни :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ALEXANDER 1

ами сменяи дисковете май са станали прекалено тънки след фрезоването и пак са се окривили занаещ ли колко милиметра са дебели абе да не са ти криви и гумите а това че се повдга и сваля колата е много странно :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

ами сменяи дисковете май са станали прекалено тънки след фрезоването и пак са се окривили занаещ ли колко милиметра са дебели абе да не са ти криви и гумите а това че се повдга и сваля колата е много странно :rolleyes:

Гумите са отвратителни , но от това да ми скърца и да ми нагрява .... :angry: А или иначе то не е като повдигане , а такъв е ефекта като спирам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vario

СИГОРНО ПАК ТИ ЗАДАРЖАТ АПАРАТИТЕ СМЕНИ СИ ДИСКОВЕТЕ НАИ ДОБРЕ И НАКЛАДКИТЕ С НОВИ ОБАЧЕ ПРЕДИ ТОВА СИ РАЗДВИЖИ ХУБАВО АПАРАТИТЕ И СИ СМЕНИ ГУМИЧКИТЕ НА ЦИЛИНДАРЧЕТАТА.ВИЖ САШТО И ВОДАЧИТЕ НА АПАРАТИТЕ ДАНЕСА РАЖДИАСАЛИ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...