Jump to content
Izanagi

Оплетоха се функцийте на парното!?!

Recommended Posts

На един приятел 6-тата генерация си беше с огледални функции на парното като я взе и още си работи така

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клемите вече ги откачах, но без резултат.Проблемът ми е, че не духа изобщо на прозореца, ако духаше там независимо от кое копче нямаше да ме бърка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами потърси Service Manual за твоя модел. И провери кое командва моторчето. Чакай че се сетих за друго(може и да е пълна глупост): 1:моторчето ако е стъпково може и то да прави проблем. 2:може да е прескочила оста на моторчето (спрямо рамото което движи).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изгорял ти е mode-мотора може би. В общи линии проблема ти е или в него (той контролира парното каде да духа) или в централната конзола (там бутоните). Ако ти трябват части ми пиши, имам го цялото управление. ако минаваш през софия мога да ти помогна и за смяната.

 

в общи линии това представлява управлението на духалките. не мисля че има много къде да се размества...

 

Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

дано съм бил полезен. Виж дали има някакво движение като цъкаш бутоните по конзолата. доста съм наясно с това парно и няма никакви релета, тоя мотор се управлява от централната конзола директно. така че проблема е в едно от двете неща.

Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да се включа към темата на колегата с въпрос:Аз съм с английски Civic и случаят е следния - като се мести с копчето къде да духа вс. е OK, освен че духалките към пътниците (странични, централни и голямата отгоре) винаги си духат. И докато страничните и горната мога да ги спра с техните си копчета то централните не мога.Този ефект ми пречи зимно време - когато искам да пусна топло към краката само, то си топли горе и докато на краката ми е леко хладно нагоре 'завирам'.Та това дали е повреда или някакво конструктивно решение?Ако някой сервиз/спец е на ти с тоя проблем да се обади.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами сигурно и при теб е подобен проблема. Огледай същото нещо дет съм снимал да не се е отчупило някое от крачетата и да е останало в 1 положение. При теб реално горната половина към централната конзола остава винаги отворена? Аз съм забелязал че при мен ако пусна на краката винага ми става по топло от колкото на високо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май фабрично си е така. И на мен централните винаги духат. Ако искаш да духат малко по студено вдигни палеца който е между тях нагоре(да е синьо), тогава се отваря една малка клапичка преди радиатора на парното и от там влиза студен въздух.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е вярно. При мен на краката духа само там. като дам на стъклото и грам не духа пак. Имам разглобено парно и мога да ви покага ще щората към централната конзола е на 100% затворена.... Клапата дет е между 2те духалко не отваря нищо а пренасочва струята да духа през горния отвор на таблото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да е така на англичанките, явно нямаш нищо общо, но все пак колегата е с японка :)

 

Тук се вижда ясно как е плътно затворена щората

 

Публикувано изображение

 

Отгоре - за предното стъкло

отдолу: Лява странична, средна конзола, дясна странична При затворена щора въздухът към страничните е ограничен но не напълно.

 

Публикувано изображение

 

Щората която отваря пътя към радиаторчето. Управлява се от механизма с жилото или моторче (на USDM версиите, след 99г.)

 

Публикувано изображение

Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

manniakk, мерси за снимките и съветите, сега знам горе долу какво да търся.Само да ми се освободи един ден и я разглобявам.За съжаление вече съм извън България, но ако се стигне да търся части пак може да измислим нещо.пп: като натискам копчетата се чува звук от моторчето, но все едно нещо запъва и не може да си направи хода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе и аз да питам скоро си взех колата и при мен има огледален ефект като натисна най лявото копче работи на най дясната програмна та си мисля дане е разглобявана и да са обаркани буксите или ако е една цяла да е завартяна на обратно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не може да е завъртяна. Най вероятно е проблем или в моторчето или в централната конзола, но това може да се провери.... като пробваш с друга

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...