Jump to content
bakalavar

Prelude 4g или Мазда Mx-3

Recommended Posts

Здравейте,не видях да е дискутирана тази тема специално и затова реших да пусна такава,защото ме мъчи много.Страшно много се чудя коя кола да взема.Някакви плюсове и минуси да ми кажете за тези коли,специално за маздата.Цената на колите е почти еднаква и затова голямо чудене пада.Питам тука за Маздата,защото ако питам във Мазда Форума,няма да е обективно мнението според мене.Много ще съм благодарен на всякакво мнение по въпроса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest rockDrive

здр колега, според мен маздата е по дамска кола, но докато не се качиш да покараш и двете няма да разбереш за какво ти говоря:) успех в избора!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOSS`HOGG

Колега , цените на двете коли нямат нищо общо, Ако вземеш един прекрасен прелюд в който да се качиш и да караш , с парите с които ще го вземеш можеш да си купиш две мазди , защо ли прелюда ще е по скъп ??? Не че мазда е лоша кола просто не е от класа на Прелюд от кадето и да го погледнеш. Но все пак това си е мое мнение а избора си е твой и едва ли някой в тоя форум ще ти каже да си вземеш мазда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Еди Ведър

...Маздата е много добър и издръжлив автомобил много по широка е от Прелюда,за по красив незнам въпрос на вкус,но ако мислиш да возиш повече от един приятели с Прелюда няма да стане почти двуместна кола е.Чел съм много за МХ защото исках да си купувам такава сядал съм в няколко такива и колата си е готина,няма много оплаквания от нея за качеството и знам,че не се троши много ....аз лично избрах Сивика защото я превъзхожда откъм разход и вървеж,но да си призная имах по едно време големи колебания коя да е :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казва BOSS`HOGG, маздата е 2 пъти по-евтина от Прелюда. Не знам какво си гледал. Двете коли наистина са различни класове (и различна класа). Проблема на прелюда е че е малко тесен. Маздата пък се води малолитражна кола (освен ако не си вземеш V6), което означава по-нисък разход (+), по-малка мощност (-) и по-малък въртящ момент (-). Като цяло Прелюда е по-мощният, по-комфортният, по-скъпият и по-лаком за гориво. Избора ти би трябвало да е ясен - ти си знаеш каква кола ти трябва. Аз лично съм собственик на Прелюд и честно да ти кажа Маздата наистина ми е малко женска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не знам за Прелюд как е, но мазда сам карал с двигател 107 к.с. на един приятел и по неговите думи остамах с впечатлението, че много се чупят.Той си я докара от Германия на хот и като се прибра цялата предница бе за смяна.Изтарвали амортисьори, счипена пружина и т.н.За сравнение братни наколко месеца по рано си докара сивика по същия път и стана 1 год. и нещо и още нищо не е барнал.Возили са ме и във версията с V6 двигател но не бях много очарован (моето купе смятам, че варви повече 125к.с. :) ).А и двигателите на хонда са по издражливи,моя приятел с маздата като го питаш колко гори-той те пита кое-масло или бензин :worthy: .И цените както бе споменато по горе изобщо не са близки, хубав прелюд си е няколко хилядарки отгоре.И аз исках МХ-3 или сивик и сега изобщо не съжалявам за избораси и като човек ти препоръчвам Хонда. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен колега :) Аз до скоро карах мазда 323, която е малко по-голяма то МХ-3. Като цяло съм доста доволен от здравината. В момента карам прелюд, но 5та генерация. Не знам как обаче си се сетил да сравняваш двата автомобила. Цената им е различна, класа също. По-скоро би трябвало да сравняваш МХ-6 с Прелюда. Като цяло Прелюда е поне един класн по-добър автомобил, но и по-скъпичък. За въвреж, не знам към кой двигател на маздата си се ориентирал, но върви прилично. Ако трябва да перифразирам избора при теб, седи така:Дали да си купя по-евтина, по-икономична кола/Маздата, освен ако не си си намерил 2.5 двигателя, което много ме съмнява:) /, ИЛИ да си купя лукс, возия за малко повече пари. П.С. Забрави и в маздата да возиш нещо различно от по-дребни момичета или ученици 2-ри клас:worthy:И двете коли са хубави, но един глас от мен за прелюда. НЕ забравяй че избора си е твой, и ти ще караш/подържаш колата после :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за Прелюд много много не знам,возил съм се само един път и....... и завиждам на всички които карат такава кола.Но МХ-3 съм карал и изобщо не разбирам как може някой да се зарибява по тази кола.Но и наистина има разлика в цените на двата автомобила както споменават всички,освен може би ти да имаш някакви конкретни оферти.Но при еднакви условия съвета на всички както виждаш е Прелюд,а моя като допълнение е изобщо не ти трябва МХ-3,това е по добър избор само от Голф 3.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо всички казват че прелюда е тясен бе, аз в по широка кола от на шефа ми новата е класа не сам се качвал за сега от колите който наи се доближават около цената на моита? една колежка има мазда 323ф и ми се вижда доста тясна отпред като седнат двама по 90-100 кила да кажем в сравнение с прелюда:thumbs1:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отзад неможе да се седне , отпред е направо прекрасно.Отзад седалките са удобни , ама за краката няма място освен ако отпред не стои някоя мацка 1,60 и да си е дръпнала седалката напред.А и седалките са толкова ниски , че неможеш да си мушнеш краката отдолу даже.ПС: ама ти автобус ли ще си купуваш или спортна кола ?!

Редактирано от Izanagi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отзад неможе да се седне , отпред е направо прекрасно.Отзад седалките са удобни , ама за краката няма място освен ако отпред не стои някоя мацка 1,60 и да си е дръпнала седалката напред.А и седалките са толкова ниски , че неможеш да си мушнеш краката отдолу даже.ПС: ама ти автобус ли ще си купуваш или спортна кола ?!

аз незнам кой си купува прелюд за семеина кола?а и аз специални си е зех точно заради това да не ставам такси:thumbs1:е все пак всеки си знае за него какво му трябва, но аз сам доволен от както смених колите с тази, 1-2 пати са ме карали да возя някой до някаде и вече не ме занимават, мнооо сам рахат ,седалката на зад и като в фотиол с вибрации става :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе всички ти даваме съвет, кой по-успешно кой не чак толкова. Аз до скоро се чудех м/у Прелюд и Селика.Решението беше просто. Помоли някой колега от форума да ти покаже какво може Прелюда. Как се седи, как вози... Мисля че има доста хора с 4та генерация.Направи същото с маздата и ще вземеш лесно решение. Но не очаквай тук някой да ти каже не взимай хондата, боклук е. Все пак това е форум на хонда :thumbs1: П.С. Но предивид повечко пари за бенз ако вземеш Хондата. Все пак маздата е 1.6, или 1.8, или 2.5/това е много много рядка кола/ а Прелюда почва от 2.0 :thumbs1:Успех :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен избора беше между Prelude, Celica и Fiat Coupe. Колкото и странно да ви се струва Фиата е една доста добра кола и просто красотата на Прелюда (слабост ми е) и липста на Fiat Coupe 20V на пазара надделя в полза на Прелюда.

И аз основно се бях насочил първоначално към Селика 1.8, 6 генерация, но после като огледах по-добре Прелюда и размислих... пък и 160 кончета + 4WS направо не остана и грам съмнение. Иначе и аз оглеждах и този Фиат, и Форд Проб и Мазда Мх-3 и Мх-5, и Хюндай Купе, Мицубиши Еклипс 1 генерация, та даже един американски Шевролет Кавалер... но Прелюда ме спечели :o Редактирано от Preluden

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията :D Значи от МХ-3 се отказах тотално,НО ето това ми хареса доста Мазда МХ-6 и утре ще ходя да го гледам.Някакви отзиви за тази кола,четох ,че повечето от частите били съвместими с Мазда 626. Обаче,Прелюда нещо ми е на сърце ебати,затова и пиша тука за да ми кажете "вземай прелюда ,махай ги тея мазди". :tease: Този Прелюд доста ми хареса,обаче нещо ми се струва доста тънко.А в София почти няма обяви за Прелюдки :D Дали може някой колега от Пловдив с повечко свободно време да мине да го види и да каже дали си струва да се разкарвам до Пловдив.Ще има бири мири на корем ако някой свърши тази услуга :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...