Jump to content
Guest raldo

Ниво на водата

Recommended Posts

Guest raldo

Колеги сменях антифриза и сега не знам колко е нормално да е нивото в радиатора.Като е студена дали трябва да покрива металната решетка,която се вижда вътре. :lol: ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dido_dimov

Нямаш ли разширителен съд?Пълниш го него ... врътваш двигателя да завърти водата, после ако има нужда /в повечето случаи има/ доливашп докато стигне отметката ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest raldo

Благодаря ти.Сега ще го направя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest raldo

Оказа се,че водата я изхвърля през разширителния съд.Като е на оборот колата излизат от маркучето само малки балончета,а като дам газ по-силно.Предполагам е издухала гарнитура.А интересното е,че я обезвъздуших много добре и събра близо 4.2 литра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

Оказа се,че водата я изхвърля през разширителния съд.Като е на оборот колата излизат от маркучето само малки балончета,а като дам газ по-силно.Предполагам е издухала гарнитура.А интересното е,че я обезвъздуших много добре и събра близо 4.2 литра.

Тичай при Омбре и след 2 дена макс. си на пистата! :(:) ...и бързо, че Юндола наближава! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

системата има свойството да се самообезвъздушава. Но в един момент трябва да спре да пуска балончета.Като отвориш капачката на радиатора трябва да имаш вода до горе, до капачката - изобщо не трябва да ти се виждат ребрата на радиатора.Наливаш вода (и антифриз, разбира се) и в разширителното казанче малко над минимума, и палиш.Следиш да циркулира добре антифриза, да загрява парното, да отваря термостата. Като ти се включи и изключи перката, вече трябва да спре да хвърля балончета в разширителното казанче.Ако продължава да хвърля, задръж 5 минути на 2500 оборота, и гледай разширителното казанче. Ако хвърля по 2-3 балончета на 5-6 секунди, значи гарнитурата е издухала.п.п. Преди това си провери маслото да не е станало на боза, да нямаш масло да плува в радиатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest raldo
Magnum точно това прави с изключение на маслото.Маслото си е ок.Няма и в радиатора.А и изобщо не загрява.Само губи по-малко антифриз.Утре ще я лекувам :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dido_dimov

Не е ли прокапала някъде по земята да се види къде отива?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest raldo

Не съм забелязал.Прави това,че като я спра топла и след 5 мин пробвам да я запаля едва пали и се тресе,а отзад изкарва няква пара,не е истина.това в продължение на 10 секунди после все едно нищо и няма.Не загрява .Нишо.сигурно е гарнитура.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

сигурно е гарнитура

Да след това последното дето написа, май няма да ти се размине :blink: ...ама не е болка за умиране - всеки е минал от там :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest buddi5

Не съм забелязал.Прави това,че като я спра топла и след 5 мин пробвам да я запаля едва пали и се тресе,а отзад изкарва няква пара,не е истина.това в продължение на 10 секунди после все едно нищо и няма.Не загрява .Нишо.сигурно е гарнитура.

и на мен ми се е слу4вало и не беше само гарнитура а направо главата вярно 4е тогава бях с пасат ама за толкова малко време толкова вода да влезне ,ако е само гарнитура се самнявам !!! дано не сам прав разбира се :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dido_dimov

raldo ... тук вече помощ от приятел няма да свърши работа ами вземи потърси помощ от професионалист.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest raldo

Оказа се ,че миналия път като е сменяна гарнитурата,съшата е била менте.За съжаление аз не съм присъствал ,за да видя това навреме.Сега смених гарнитурата,а също и термостата,защото и той се беше пре*бал.И колицата заспа.Сега дето викат на селото на баба ми " си 'апе гема" :blink::D:punk: Днес ходих до Пловдив и обратно,за да я пробвам и нито загря нито се забелязаха някакви забележки.И при средна скорост 90-100 км.ми даде разход под 5.За какво говорим.Повече от доволен съм.Благодаря Ви за отзивчивостта и съветите,колеги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...