Jump to content
Guest v1k7or

Honda Civic 5 Generation Coupe

Recommended Posts

Guest v1k7or

Първо привет на всички :) Значи аз съм нов във вашия форум и искам да кажа, че много ми харесва и доста работи и научих :P И искам да Ви попитам за мнението Ви за Civic 5 gen. Coupe 1.5Какво можете да ми кажете избора на този автомобил добър ли е ? Недостатъци на автомобила предимства ами да ми разясните малко как стои работата :P Спрял съм се на този модел, защото искам по-голям автомобил, но и да е с 2 врати(по ми харесва ;) ) Също подръжката на този автомобил скъпо ли излиза, разхода на гориво и това е общо взето, ако Вие се сещате още нещо споделяйте ще съм Ви много благодарен ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Lakomnik

И аз съм се спрял на този някой да отговори на въпросите че и мен ме вълнуват :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest v1k7or

Хайде де знам, че в този форум обичате да помагате :) Споделете малко информация и с нас по-неуките фенове на любимата ни марка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошли във форума. Според мен сте се насочили към много добър модел. По някаква случайонст аз карам точно такава от няколко месеца и съм страшно доволен. Здрава, устойчива, сигурна кола. На пръв поглед е ниска, но реално най-ниската и част по окачването е колкото при голф примерно. Проблеми с ръжда не е изключено да се появят по веждите и предния капак - слабо място за сивика по принцип. Да оставим тези малки "кусури" настрани и да се насочим към сърцето, духа на Хонда - двигателя, D15B7, 1500сс/101кс, 16 клапана, пълен инжекцион. При досегашното ни съжителство "грам" грижа не ми е създал. Масло не гори, ама изобщо, въпреки че работи на много високи обороти. Загрява до работна температура бързо и НЕ прегревя, въпреки малкия си радиатор. До 4500/4700 оборота си мърка и не прави особено впечатление, но след това се събужда звяра в него и всичко се променя. Това трябва да се изпита, то не може да се опише с думи.Окачването е стегнато, според мен не никак твърдо, просто идеално. Седиш ниско до пътя, имаш допълнително усещане за стабилност. Както много колеги са казвали - качиш ли се веднъж в Хонда, веднага забравяш за съществуването на други автомобили. Преди месец ми се наложи да се кача в голф 3 иии.... все едно си се качил в микробус - имам предвид седиш на метър от земята, педалите твърди, спирачките не държат така здраво, скоростният лост има половин метър ход от предните до задните предавки.Разхода - разтегливо понятие. От начало ми даваше 6.1, после 7.4, сега под 9-10 не мога да падна. Но само защото педала на газта има 2 положения - отпуснат и натиснат до края :). Откриеш ли веднъж магията на високите обороти, забравяш за разход. Ако си я караш с 90 и под 6.0 ще падне.Поддръжка - до сега съм сменил само ангренажен ремък и ролка за 175лв. двете, от Бултрако - официалния вносител на Хонда. Минал съм към 10хил. км и имам за смяна един маншон и масло на двигателя. И накладки скоро, щото като гледам как се сипе феродо по джантите, скоро ще се стопят :). Е, може би минималните разходи по поддръжката се дължат на перфектното състояние, в което взех колата от предишния й собственик.Визия - без коментар.Надявам се да съм бил полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много и мерси за труда да напишеш цял роман :) Като цяло много ме ваудошеви ся ще си чакам моята да ми я докарат да я пробвам :П

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest maniq

Здравейте!За масалцето че не го пипа не съм съгласен, пипа си го няма как. Всяка кола при 7000оборота пипа масло.Момчета избора наистина е много добър които сте направили. Аз карам Civic 5ген хеч. и съм страшно доволен просто няма такава стоика и возия. Разходите по тази кола не никак скъпи даже ми излиза по евтино от един Опел. Мои наблюдения защото баща ми ката Опел и го гледам колко пари пръска по него. За разхода разбира се си зависи как се кара колата с яко тъпчене стига до 9 мах. 10 градско, а извън градско и нормално каране просто ще се очудите много на разхода мах 5.5.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега да се намеся само малко бес да спорим по книжка му дават над 6 и нещо ако не ме лъже :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде де знам, че в този форум обичате да помагате ;) Споделете малко информация и с нас по-неуките фенове на любимата ни марка ;)

http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_D_engine тук има интересни неща за теб ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По книжка незнам колко му дават разхода, а и не сикам да спорим казвам ти на мен колко разход ми дава.5.5 бензин и 6.3 до 6.5 газ това извън градско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доближавал сам се до такъв разход но сам и не повече от 90-100 с превклиочване на скоростите на 3к

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest v1k7or

Благодаря Ви на всички, които написахте по нещо, ако имате още нещо за споделяне казвайте пък аз ако имам още нещо да ви питам, за което не съм се сетил ще Ви пиша пак ;)Мерси ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...