Jump to content
Guest KONI

Загрява

Recommended Posts

Guest KONI

здравейте колеги.от няколко дена колата D13 по сфетофари и намясто започна да загрява.оказа се че вентилатора на радиатора не върти утре ще проверя дали този вентилатор работи като му подам ток от акумулатора директно.но въпроса ми е имали някъде предпазител или къде да търся проблема ако вентилатора работис подаден директно ток.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега имаш датчици ако не се лъжа са 2 ако не работи някой от тях нема кои да каже на перката да заварти... сащо така може и термостат .... следи дали от ... охладителната система губи течност ако караш с вода махай веднага и антифриз може да не концентрат провери за ваздух в системата погледни малак голям кръг кога отваря и как отваря ако се затормозява при отварянето на големият краг термостатче :whistle: това е от мен дано сам помогнал :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега имаш датчици ако не се лъжа са 2 ако не работи някой от тях нема кои да каже на перката да заварти... сащо така може и термостат .... следи дали от ... охладителната система губи течност ако караш с вода махай веднага и антифриз може да не концентрат провери за ваздух в системата погледни малак голям кръг кога отваря и как отваря ако се затормозява при отварянето на големият краг термостатче :) това е от мен дано сам помогнал :P

термостата е сменен и работи добре.на радиатора няма никакъв датчик кажи къде са тези 2 датчика.с подаден директно + вентилатора върти та се къса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега провери дали губиш течност! Отвори капачката на радиатора и виж дали поема течност. Ако радиатора е празен перката няма какво да охлажда. Преди седмица ми смениха гарнитурата, сега има винаги течност до гърлото на радиатора. Проверявай често, при моя случай не губеше течност градско, но извънградско завираше и хвърляше през разширителния съд...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега имаш датчици ако не се лъжа са 2 ако не работи някой от тях нема кои да каже на перката да заварти... сащо така може и термостат .... следи дали от ... охладителната система губи течност ако караш с вода махай веднага и антифриз може да не концентрат провери за ваздух в системата погледни малак голям кръг кога отваря и как отваря ако се затормозява при отварянето на големият краг термостатче ;) това е от мен дано сам помогнал ;)

термостата е сменен и работи добре.на радиатора няма никакъв датчик кажи къде са тези 2 датчика.с подаден директно + вентилатора върти та се къса.
колега истегли си мануал на колата там има описано сяко болче датчик и т.н.т....http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_D_engine Редактирано от ecs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги проблема е решен.изгорял предпазител в черната кутея на десния колник

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...