Jump to content
Guest peterk

Лявата чистачка изскача малко

Recommended Posts

Guest peterk

И се получава тропане като ги пусна. Има ли опасност да се прецака като слиза от стъклото? Може ли да се регулира хода на чистачките( да го намаля с 2-3 милиметра за да го няма изска4ането)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iceman1234

Не се разбира за коя чистачка става дума (напиши шофьорската или другата). А дали може да се регулира хода - трудна работа, трябва да се променят планки и т.н. Ако става дума, че леко ти отива над стъклото - не е опасно, а и бая хора имат същия проблем и си карат така, без проблем! Но ако много те дразни - може да си вземеш по-къса чистачка(горе-длу единствения лесен вариант за излизане от положението) - като минус идва - по-малкото почистваща площ! Ако пък пробващ да преместиш цялото рамо един зъб надолу - може да вземе, да излиза отдолу (цялата чистачка, да слиза под стъклото) :unsure: , което определено не е желателно и може да се потроши нещо - не ти го препоръчвам. Много не ти разбрах въпроса, но ако правилно съм налучкал - това са вариантите, които виждам, като евентуални решения!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ceko

Само да кажа, че чистачките за Сивик 5та генерация хебчек са различни! Едната е по-къса, шофьорската е по-дълга. Наскоро си купувах на Бош чистачки, и по каталог са различни - човека ми сглоби 1 комплект от 2 различни. При желание мога да измеря колко са дълги 2те и да ви кажа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Развиваш гайките които са на рамената на чистачките, махаш рамото и го слагаш пак сямо че с 1-2 зъба изместено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

Само да кажа, че чистачките за Сивик 5та генерация хебчек са различни! Едната е по-къса, шофьорската е по-дълга. Наскоро си купувах на Бош чистачки, и по каталог са различни - човека ми сглоби 1 комплект от 2 различни. При желание мога да измеря колко са дълги 2те и да ви кажа.

Малко не съм съгласен :unsure: Моите са 1:1 еднакви! Такива си бяха като ми докараха колата, такива и аз си сложих. Не помня вече каква марка си вземах, но си спомням че бяха 2 чистачки с 4 механизма и още 2 перца резервни, от които си направих задната :unsure: но на опаковката си пишеше Civic 5gen. hatch, така че ... :D:o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ceko

Ъхм е значи тия от Бош нещо... С очите си го видях в каталога пишеше 2 различни и наистина са така. Уж от официални магазин на Бош, имаше и логото на Хонда там... :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

Ъхм е значи тия от Бош нещо... С очите си го видях в каталога пишеше 2 различни и наистина са така. Уж от официални магазин на Бош, имаше и логото на Хонда там... :unsure:

Не знам защо съм нещо против идеята да се чифтосват бош и хонда ...май съм расист не знам :unsure::o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Само да кажа, че чистачките за Сивик 5та генерация хебчек са различни!

Аз съм с 5-а генерация седан и не са ми различни. Еднакво дълги са и си пасват идеално по местата :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Gpoyt

Имам Шатъл 86г. и Акорда 5 ген. И на двете коли чистачките са различни - шофьорската е по-дълга от другата. И при мен на Акорда на бързи обороти лявата чистачка леко изкача и 'пляска'. Много неприятен звук :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sashko

Гаранция е че са различни чистачките .... шофйорската е значително по-голяма !!! ВЕРВАЙТЕ МИ :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stef

Аз сложих Champion 51 и 55 см (съответно нешофьорска и шофьорска) - бяха прекалено големи но си поиграх с местене на 1-2 зъбчета на всяко рамо - след 3-4 опита паснаха перфектно и сега почти няма непочистено триъгълниче между двете чистачки - около 1-2 см е само и никъде не се удрят допират etc. - ей светна това стъкло ви казвам - вижда се къде караш вече :rolleyes:Особено, както стоиш ниско в сивик-а и не виждаш много добре точно пред предницата е доста важно максимално ниско да чисти лявата чистачка - вече само капак се вижда през мръсното, вместо път ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...