Jump to content
Guest eDaniel

CRX 160hp?!?!

Recommended Posts

Guest eDaniel

Ia mi kajete zashto na vseki CRX s B16A1 mu kazvate che e 160hp??? Dokolkoto moiata skromna lichnost ima informacia 160hp ima samo JDM modifikaciata SiR! Govorime za 158hp CRX s dvigatel B16A - toi e 158 hp. Evropeiskata versia VT e 150hp. Az lichno SiR ne sum vijdal NITO EDIN vnesen! Ako niakoi znae za takuv, moia da mi pishe tuk ili na mail-a!!! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Нещо НЕмога да те разбера. B16A1 е 150 коня.B16A2 си е 160 коня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest eDaniel

Kak ne razbirash be! Vse edno kak se kazva dvigatelia. Az znam che sa B16A sus EE8(150hp) i B16A1 sus EF8(158hp). Kakto i da e - niama znachenie - ti si po-goliam izrod i sigurno si prav za modelite, no ne tova e ideiata!

 

Popravi me ako gresha, no...

 

Honda CRX 1.6i VT

- EDM

- EE8 chassis

- B16A1 150hp

 

Honda CRX 1.6 SiR

- JDM

- EF8 chassis

- B16A2 158hp

 

taka li e? ti vijdal li si SiR v BG??? shtoto vseki sus VTEC CRX obiasniava che negovia bil 160hp po default??!??!!? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest FROSTY

Popravi me ako gresha, no...

 

Honda CRX 1.6i VT

- EDM

- EE8 chassis

- B16A1 150hp

 

Honda CRX 1.6 SiR

- JDM

- EF8 chassis

- B16A2 158hp

 

taka li e? ti vijdal li si SiR v BG??? shtoto vseki sus VTEC CRX obiasniava che negovia bil 160hp po default??!??!!?

В AUTODATA B16A2 го дават 118kW - 160HP, ако някой с друг мотор разправя, че хондата му е с 160HP, проблема си е негов, и аз съм срещал по обяви да ми пишат, че продават 1,6 VTEC, а като отида и се окаже, че си е просто 1,6i :D:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Значи - B16A1 мотора си е 150 коня. Слагал се е на CRX 2-а генеарция с модел на купето ЕЕ8, както и на СИВИК 4-а генеарция 3 врати хечбек (модел на купето ЕЕ9). "i-VT" са си просто наименования на точния модел, с точния мотор, примерно - като се каже "CRX i-VT" и се знае че става дума за CRX 2-а генеарция с B16A1 мотор, като се каже "CIVIC ESi" се знае че става дума за СИВИК 5-а генеарция с D16Z6 мотора и т.н. Става дума за ЕВРОПЕЙСКИ ВЕРСИЙ И НАИМЕНОВАНИЯ

CRX "SiR" е Японския еквивалент на CRX i-VT за Европа. НО - НЕбъркай Европейските версий на моторите с Японските версий. Защото - по принцип, уж един и същи мотор го гледаш, но за Япония го дават че е по-мощен, сравнен с Европейските спецификаций. Една от причините това да е така е, защото - в Япония ползват такъв бензин, който в ЕВРОПА не се предлага, а именно - в Японие колите се зареждат с 100 (сто) октанов бензин ! Оттам следва и друга степен на сгъстяване, друга мощност която изкарва този мотор и т.н. А иначе - става дума за един и същи блок, за една и съща глава и т.н. - абе един и същи мотор, но - друго програмиране на работа ли - знам ли как да кажа :D

 

А иначе - B16A2 мотора си е 160 коня и за CRX 2-а генерация НЕ е предлаган (серийно :D ). B16A2 (160 коня) е слаган на СИВИК 5-а и 6-а генерация, на CRX Del Sol също. ;) Ти си объркал, като си написал:

Honda CRX 1.6 SiR

- JDM

- EF8 chassis

- B16A2 158hp

Този CRX е с мотор B16A, БЕЗ цифра накрая !!! Иначе - всъсност е B16A1, но защо няма цифра накрая....... :P

 

А това че, всеки си приказва че неговата кола е по-яка сравнение с каталожни данни и че еди какво си и еди що си, и ти примерно се объркваш някой като ти каже че неговата коал е еди колко си коня, всъщност не е точно така, ами - кво да ти кажа... ;) То по същата логика, подобни субекти казват "АЙ Би Ес", Мацибуши ;):D;) , Це Ер Хикс, Ен Ес Хикс и т.н. :P:P Или казано по друг начин: "на теа жокер им не требе - они са от там и си го знаят ! СКАКАУЕЦ" :P:P:P:P:lol::P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

аз съм срещал по обяви да ми пишат, че продават 1,6 VTEC, а като отида и се окаже, че си е просто 1,6i :P:D

Мда. :lol::D Или пък - ето ТОЗИ СИВИК ЗА ПРОДАЖБА са го написали "1.6i". :P:P Кви 1.6, кви 5 лева бре - става дума за СИВИК EG8-ца с D15B2-ка, която е с боядисан капан на клапаните (от снимките се вижда) - мотор 1.5 90 коня моноинжекция :P:P Е, само дето са му сложили и отзад дискови спирачки и някой може да се обърка в първия момент - да си помисли че наистиан става дума за по-яка версия. А помня, че за точно този Варненски СИВИК, един познат :D;) се опитваше да ме убеждава, как е разглеждал отблизо тази Хонда и собственика му е приказвал че мотора е 1.6, ама неписало VTEC (защото за Европа, за СИВИК 5-а генерация всичките 1.6 мотори са VTEC :P ) ами бил някаккъв много рядко срещан и непознат мотор :P:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

abe taka i taka se zaprikazwahme za moshnosti i motori ta da pitam ia z togawa niakoi znae li moia motor(EW4) kolko HP e ?sreshtal sam po saitowete da go pisah t i 101 i 105 . towa sas ili bez katalizator e ?( to ne che neshto se promeni kato swalih katalizatora de, samo sega bramchi poweche shtoto ne slojih rezonator a traba)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda
:) Ами -аз вече НЕмалко пъти съм ти казвал - EW3/ EW4 моторите са 1.5 12 клапана PGM-Fi SOHC - 101 коня / 74kW. Разликата между единия и дртугия мотор е че - стандартно (сиреч, така както са излизали от завода) EW3 е БЕЗ катализатор, а EW4 е СЪС катализатор ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest eDaniel

Значи - B16A1 мотора си е 150 коня. Слагал се е на CRX 2-а генеарция с модел на купето ЕЕ8, както и на СИВИК 4-а генеарция 3 врати хечбек (модел на купето ЕЕ9). "i-VT" са си просто наименования на точния модел, с точния мотор, примерно - като се каже "CRX i-VT" и се знае че става дума за CRX 2-а генеарция с B16A1 мотор, като се каже "CIVIC ESi" се знае че става дума за СИВИК 5-а генеарция с D16Z6 мотора и т.н. Става дума за ЕВРОПЕЙСКИ ВЕРСИЙ И НАИМЕНОВАНИЯ

CRX "SiR" е Японския еквивалент на CRX i-VT за Европа. НО - НЕбъркай Европейските версий на моторите с Японските версий. Защото - по принцип, уж един и същи мотор го гледаш, но за Япония го дават че е по-мощен, сравнен с Европейските спецификаций. Една от причините това да е така е, защото - в Япония ползват такъв бензин, който в ЕВРОПА не се предлага, а именно - в Японие колите се зареждат с 100 (сто) октанов бензин ! Оттам следва и друга степен на сгъстяване, друга мощност която изкарва този мотор и т.н. А иначе - става дума за един и същи блок, за една и съща глава и т.н. - абе един и същи мотор, но - друго програмиране на работа ли - знам ли как да кажа  :)

 

А иначе - B16A2 мотора си е 160 коня и за CRX 2-а генерация НЕ е предлаган (серийно :o ). B16A2 (160 коня) е слаган на СИВИК 5-а и 6-а генерация, на CRX Del Sol също. :) Ти си объркал, като си написал:

Honda CRX 1.6 SiR

- JDM

- EF8 chassis

- B16A2 158hp

Този CRX е с мотор B16A, БЕЗ цифра накрая !!! Иначе - всъсност е B16A1, но защо няма цифра накрая....... :)

 

А това че, всеки си приказва че неговата кола е по-яка сравнение с каталожни данни и че еди какво си и еди що си, и ти примерно се объркваш някой като ти каже че неговата коал е еди колко си коня, всъщност не е точно така, ами - кво да ти кажа... ;) То по същата логика, подобни субекти казват "АЙ Би Ес", Мацибуши ;):):) , Це Ер Хикс, Ен Ес Хикс и т.н. :P:) Или казано по друг начин: "на теа жокер им не требе - они са от там и си го знаят ! СКАКАУЕЦ" :):(:):):D;)

:) moje i da se burkam, no...

 

1. Civic 4G

2. Honda Hookup

3. CivicLand

4. Honda Club Egypt

5. Honda Club Argentina (Spanish)

6. Xtreme Motosport

7. B series

8. Honda Civic Club - Quebec

9. Club Civic

;)

Редактирано от eDaniel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

:) moje i da se burkam, no...

Това нещо НЕможах да го разбера ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest eDaniel

:rolleyes: moje i da se burkam, no...

Това нещо НЕможах да го разбера :unsure:
Vij linkovete - tam vij dvigatelite i suotvetno konete, koito im davat...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest del_sol_fen

az do kolkoto znam, iaponskata versia na tozi nai-moshtniat dvigatel koito e slagan an crx/del sol e 170hp, poradi taka narechenata po-visoka kompresia na JDM dvigatelite. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BUGATTI

del_sol_fan ,tova tvoqta li e /na snimkata / ? :P

Редактирано от BUGATTI

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

az do kolkoto znam, iaponskata versia na tozi nai-moshtniat dvigatel koito e slagan an crx/del sol e 170hp, poradi taka narechenata po-visoka kompresia na JDM dvigatelite. :rolleyes:

Степен на сгъстяване и от там и компресия...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pichagata

Momcheto kade ne e vijdalo vnesen CIVIC da mi drasne na kek940@hotmail.com ili da otide na http:\\vankata1.tripod.commoita karuca ia vnesoh predi 2 meseca ot Arizona tam ia imah 2 godini.. i e 170hptochno toia dvigatel koito vsichki tuka si mechtaiat da imat :D B16A- JDM 1.6L DOHC VTEC 92-95 Civic Si-R II/ 92-97 CRX DelSol SiR (170ps)v USA mi go dokaraha ot JDM ( iaponia) i sum dosta dovolen ot nego samoche tupata karuca teji mnogo ( 1 ton) iskam 600-700kg ;(da vidite togava nai burzata kola v bg kak shte stane HONDA DEL SOL :rolleyes:)) imam samo 200hp i azota 50 ili 100 shot i stava 300hp na na 600-700 kila shte se otrazi super krasivo na 400 metra kum 10 sekundi ne poveche ot 10.5!eee pichagata s zelenia del sol batka fani go natochi malko be na nishto ne prilicha.. moia kato go kupih beshe takuf :D) ne se obijdai de.. obadi mi se ako iskash da ti dam info za natochvaneto che prez ko li ne sum minal!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pichagata

haha toia zelenia del sol ne e v bg bre otzad pishe nomer 1 ama licence plata e kvadraten a v bg sa produlgovati a i v USA mi tursiat 20$ za d ami pishe tva na nomera a tuka mi iskat 5000leva mamka im :PP samo nemoga d aprocheta koi shtat e pichagata no ne vijdam zashto e slagal vtori aspuh :rolleyes: malko li ti teji kolata:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pichagata

haha toia zelenia del sol ne e v bg bre otzad pishe nomer 1 ama licence plata e kvadraten a v bg sa produlgovati a i v USA mi tursiat 20$ za d ami pishe tva na nomera a tuka mi iskat 5000leva mamka im :PP samo nemoga d aprocheta koi shtat e pichagata no ne vijdam zashto e slagal vtori aspuh :rolleyes: malko li ti teji kolata:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest D16A8

Аз имам въпрос към ADH.Вярно ли е, че има VTEC мотори при които се отваря само един клапан и такива при които се отварят по повече и ако, да по колко и как се водят единия и другия вид? Предварително благодарности :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

Momcheto kade ne e vijdalo vnesen CIVIC da mi drasne na kek940@hotmail.com ili da otide na http:\\vankata1.tripod.commoita karuca ia vnesoh predi 2 meseca ot Arizona tam ia imah 2 godini.. i e 170hptochno toia dvigatel koito vsichki tuka si mechtaiat da imat :rolleyes: B16A- JDM 1.6L DOHC VTEC 92-95 Civic Si-R II/ 92-97 CRX DelSol SiR (170ps)v USA mi go dokaraha ot JDM ( iaponia) i sum dosta dovolen ot nego samoche tupata karuca teji mnogo ( 1 ton) iskam 600-700kg ;(da vidite togava nai burzata kola v bg kak shte stane HONDA DEL SOL :D)) imam samo 200hp i azota 50 ili 100 shot i stava 300hp na na 600-700 kila shte se otrazi super krasivo na 400 metra kum 10 sekundi ne poveche ot 10.5!eee pichagata s zelenia del sol batka fani go natochi malko be na nishto ne prilicha.. moia kato go kupih beshe takuf :D) ne se obijdai de.. obadi mi se ako iskash da ti dam info za natochvaneto che prez ko li ne sum minal!

ааа тоя делсол е в благоевград нали :D видях го веднъж вечерта тъкмо го паркираше много ми хареса ама нямах време да спра да те заговоря. браво браво много добре изглежда.ама сега е маи със altezza стопове?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Делсолите не са с японски мотор а са с В16А3 който си е 170 коня за всякъде...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pichagata

s kristalni stopove e da batka poznal si me :fun: hehe ne che ima drugi del soli tuka v blg de :)ami da si sprel da si me zagovoril ko da te prava! a za del solite neznam dali sa sus 170hp sichki ama moia dvigatel e vnos ot JDM i zatui e tolko ninam i se vodi samo B16A bez 1 ili 2 ili3 :D na dvigatelia taka si pishe!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ALEXANDER 1

ами на мен в краина сметка ми стана интерестно колко коня е д16а8 за6тото в страниците от еданиел има6е места където го дават 137 и 130 в цивик4г.ком а аз знам че е 122 за кончерто а каква е точно разликата м/у д16а8 и д16а9.аз лично съм навит за б16б.

Редактирано от ALEXANDER 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest D16A8

ами на мен в краина сметка ми стана интерестно колко коня е д16а8 за6тото в страниците от еданиел има6е места където го дават 137 и 130 в цивик4г.ком а аз знам че е 122 за кончерто а каква е точно разликата м/у д16а8 и д16а9.аз лично съм навит за б16б.

Да 90kw e или 122 коня. D16A9 e японската версия и е без катализатор и т.н. има още малко разлики :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ALEXANDER 1

да ама просто е обърква6то штото ги дават така д16а8/9-137нр ами ако се махне кат. на д16а8 6те има ли съществена разика и какжи са другите разлики не мойе ли да се форсира д16а8 до 137

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...