Jump to content
Guest iceman1234

Двигатели на Сивик 5 ген.

Recommended Posts

Guest iceman1234

Първо, да поясня, че може и глупости да питам, но незнам и затова ще си питам. До колкото съм чел и чувал за тях - главно има 3 обема мотори - 1.3, 1.5 и 1.6! Като всеки си има модификациите и т.н. Та значи това над което се чудя е, че редовно по обявите (защото смятам да си взимам след известно време, та ги преглежам чат-пат) освен тези три обема мотори се мяркат и 1.4 (по-скоро предполагам ги пишат за толкова). Та въпроса ми е, тези 1.4 са си точно 1.3, нали? D13B2 мотора! Но просто на продавачите им звучи по-добре 1.4. А нормалните 1.4 мотори се появат чак в следващата 6 ген. Иначе, аз може би ще се насоча към изпитания D15B2! Защото, колкото и да ми е мъка - VTEC-E ще ми дойде в повече като финанси!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

И аз незнам 5-та генерация с 1.44-та и 6-та имат, но 5-та май няма. То се срещат и обяви със 1.8 или 2.0, но такива животни за сивик не са предлагани, освен разбира се К20А на 7-ма генерация Type-R ;) погледни и д15б2.... аз лично при финансова възможност, бих избрал него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dido_dimov

Доколкото знам двигателите на 5-та генерация са D13B2, D15B2, D15Z1, D16Z6/7 и D16A2 ... през '95 пускат 1,4 литров мотор на Сивик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iceman1234

Ами ОК, мерси за инфото. Като гледам и ти си с такъв двигател(D15B2), щом го и препоръчваш, значи правилно съм се насочил. Разбира се, ако ми попадне на сметка (разбира се, доста тънко че да се навия) може да взема и D13B2, но предпочитам по-големия, все пак повечко живинка има в него! :unsure: В руския каталог за 5 ген. му дават под 10 сек 0-100, което си е мноого добре, а колко в дейвствително ги прави - незнам, несъм карал такава още. Единствената която съм пробвал е 6 ген. седан от 2001 год. 1,7 автоматик 115к.с. (американска версия), но и тя не се представя зле в интерес на истината. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

6-та генерация има 2.0 дизелов мотор на Роувър и 1.8 160 конски сили май беше :unsure: Май на миналата среща в софия дойде един такъв седан ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Тва са английските. 1,8 е 169 коня с егр.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stef

Май точно тук е момента да питам, макар и малко офтопик да идва. Видях "пета и половина" генерация - английски сивик 1,8vti пишеше отзад - той ли е 169 коня?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Да.ама си е ба6 6-та генерация

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Kicho

D14B2 se slaga na civic 5 gen. 94 & 95 g.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iceman1234

Но само през последните 2 години! Преди това го няма, нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...