Jump to content
dap

Питане за Prelude 5gen Tiptronic

Recommended Posts

Здравейте,попрочетох доста от темите за въпросната кола и добих някаква представа за модела, но липсва инфо за този тип скоростна кутия.Питането ми е имали някакви особенности при нея като подръжка освен редовната смяна на масло.Друго което ме интересува е къде се произвеждат prelude.Благодаря и поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е няма ли колеги с подобни коли? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво да ти кажа,жестока работа.......уникален старт и много мека смяна на предавките.Ако ти се кара автоматик,това е кутията.Мисля 4е я слагат и на някои Акорди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dap

благодаря ти колега за отговора но въпроса ми е малко по различен от твоя отговор.А за уникалния старт не съм очарован особенно, други неща ме впеюатлиха в колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ти отново, ами дано скоро пожеланието ти да стане реалност. ако има още колеги с такива возила нека споделят и те.Имам и още един въпрос някои да знае за какво са бутоните в жабките на вратите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хи, Аз карам такъв прелуд с типтроник не е 99+ но мисля че няма разлика в скоростната кутия. В общия случай почти няма смисъл да сменяш скоростите ръчно. Оборотите при които се сменят скоростите зависят от това колко си натиснал педала на газта Ако е до долу се превключват при 6000 оборота ако е леко натиснат при около 2000. При кик понякога сваля с 2 скорости на долу и усещането не лошо като за 133 коня. За въртенето на гуми на първа не е проблем просто натискаш, но на втора не съм въртял гуми :afro: (освен през зимата но тогава всички могат :afro:). По отношение на обслужването - смяна само на масло когато трябва (няма филтър).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.

215/45/17,с такива е моя "Прелюд",прекрасно се държи на пътя и вози също толкова добре.

P.S Честито и добре дошъл в "Клуба на Мечтите"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...