Jump to content
descender

валове

Recommended Posts

Колеги имам следното питане Има ли разлика във фазите на газоразпределение на D15B2 и D16A6 Има ли разлика във валовете и откъде идва разликата във въртящия момент на двата двигатела

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Има разлика в газоразпределението.Да - има разлика във валовете.Въртящия момент се различава поради комплекс фактори.По-голям работен обем, Д16А6 пълен инжекцион - Д15Б2 не е и т.н. още фактори.Редакция:Ето една тема точно по твоя въпрос: ЦЪК

Редактирано от cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега ще сложа на д16а6 глава от д15в2 и ще видим резултата или само ще разменя валовете трябва да преценя коя глава и клапани са по добри Принципно си карам сивика на Пропан и стария Д15В2 имаще много по еластичен режим на работа от Д16А6 с който съм в момента

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kleni

А със зацепването как стой въпроса,белезите отговарят ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми е следната - на Д16А6 да сложа глава от Д15б2 главата та шестнайската има продухан всмукателен клапан и не ми играе да оправям фаската Другата глава от петнайската е перфектна Само че дойде още един проблем не мога да намеря гарнитура за Д16А6 Дайте идея пасва ли от нещо друго примерно от Д16А9 или Д16З6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest r2d2
Отговорено (Редактирано)

Гарнитурата пасва ако е от едновалова Д-серия.Има метални(1,2мм и 1мм приблизително май бяха) и клингеритени(1,7мм) гарнитури.Ако ползваш метална трябва да си сигурен 4е блока и главата са идеално прави защото е по капризна откъм уплътняване.

Редактирано от r2d2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kleni

Неразбрах ако сложа вал от Д16а6 на Д15б2,ще имали ефект.Белезите на ангренажа дали съвпадат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че какво пречи на белезите да съвпаднат. Разстоянието м/у осите е еднакво мисля 4е главите се различаваха само по вала. Но фазите на газоразпределение 6те са малко разли4ни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Белезите си съвпадат Ако някой ме светне как се качват снимки ще поместя част от фазите на ремонта Утре отивам в централна Стара Планина така че след като се върна читав от планината след около седмица ще има и нагледен материал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...