Jump to content

Recommended Posts

Не ми работи дясното ел стъкло. Проверих бушоните - не е от там. Разглобих лявата врата - и от там не е. Остана дясната, но не ми се занимава.Кажете какво може да е.Къде да отида и да не ми одерат кожата.Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest п�ихо

Не ми работи дясното ел стъкло. Проверих бушоните - не е от там. Разглобих лявата врата - и от там не е. Остана дясната, но не ми се занимава.Кажете какво може да е.Къде да отида и да не ми одерат кожата.Благодаря!

Виж сега! Взимаш си един "Вериогопроверител" от някоя бензиностанция. кам 2 лв е . Там кадето ти е копчето за дясното стъкло проверяваш веригата преди него.Това се прави, за да видиш дали стига ток до него. после натискаш копчето и пак проверяваш. тук проверките са две. За вдигане и за спускане на стъклото. Ако Всичко е наред-отваряш вратата и пак проверяваш и в двете посоки при моторчето. Ако не работи-отиваш да си купиш машинка.А и още нещо-няма логика да отваряш лявата врата когато не ти бачка дясното стъкло. :) Дано съм ти бил полезен. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F20A4

Има логика, защото първо на дясната има копче за лявото стъкло, а и защото модулите са свързани. Най-добре е да се тества първо директно мотора с напрежение и след това да се търси проблема първо в копчето, след това по модулите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери самите бутони в лявата врата ....бутона за дясното стъкло :) успех аз имах такъв проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е клемата на шофьорската врата, захранването за дясната врата минава през лявата, заради копчето, което забранява отварянето. :P Зимаш 2 жици и някой фен да помага, разглабяте дясната врата и се проследяват жиците, които минават по средата на вратата и отиват зад ламарината - трябва да са 2 или 3 ( най-вероятно 2) дебели - като подадеш на едната + а на другата -, стъклото се движи в една посока, като ги обърнеш - в другата. Не вярвам да е изгорял мотора - не горят чак толкова лесно :P. Ако мотора работи, значи най-вероятно ще трябва да отвориш и шоферската врата, разглабя се клемата и се гледа умно... след това се сглабя всичко и се отива на сервиз (или някой жичкаджия/алармаджия) да го подкара :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest chopper1969

Може копчето за блокаж на дясното стъкло да е останало в отворено положение... :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен тя едва ли го е ползвала толкова много за да се прецака. по скоро бутона за дясното стъкло на лявата врата. Но жичкаджия да си каже мнението...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
При мен имаше същия проблем...свалям дясното стъкло и после не иска да се дигне ужас не моеш да я остаиш....отидох на жичкаджия зе мми 40 лв и ужким го оправи ма пак отвреме на време не иска да се дига.....:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен имаше същия проблем...свалям дясното стъкло и после не иска да се дигне ужас не моеш да я остаиш....отидох на жичкаджия зе мми 40 лв и ужким го оправи ма пак отвреме на време не иска да се дига.....:/

И при мен имаше същия проблем и знаете ли какво се оказа - от шофьорската врата снопа с кабелите където влиза в купето!

Опънеш го леко всичко работи-отпуснеш го не работи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми работи дясното ел стъкло. Проверих бушоните - не е от там. Разглобих лявата врата - и от там не е. Остана дясната, но не ми се занимава.Кажете какво може да е.Къде да отида и да не ми одерат кожата.Благодаря!

Ако искаш ела да проверим от къде идва проблема,ако не си го оправила вече.Аз се намирам в сервиза на Ем Комплект на околовръсното м/у бул.Пушкин и бул.Цар Борис 3.Ето и тел. ако не го намериш-0889549329, 0897897164-Ники.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest REDPOWER

Не ми работи дясното ел стъкло. Проверих бушоните - не е от там. Разглобих лявата врата - и от там не е. Остана дясната, но не ми се занимава.Кажете какво може да е.Къде да отида и да не ми одерат кожата.Благодаря!

Същия проблем като на колежката се яви и при мен.Разглобих на съставни части и почистих и двете машинки,напръсках буксите с контактен спрей и стъклото тръгна.Да ама за точно един ден и сега е пак същия проблем.Бушоните са здрави,бутоните и буксите почистени и неработи.Обаче има нещо друго което ме изненада.Габаритите ми не светят а крушките са здрави.Да не би габаритите и десните ел.стъкла по някакъв начин да са свързани на един бушон или реле и от там да идва проблема.Дайте някаква идея

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...