Jump to content
Стоил

Свирене на спирачки

Recommended Posts

Имам нов акорд - 2008 на 2500 км. Появи се свирене на спирачки. Отивам в Бултрако - нали е в гаранция - качва се човека с мене да провери, натискам, натискам спирчки няма свиствене. Явно се появява след като колата се покара 15-20 минути. На какво ли може да се дължи? За 2500 км няма начин да са за смяна накладките...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В първите дни на каране ако някой е ударил няколко тежки спирания .... нищо чудно да си с преебани накладки . В книжката също пише , ако не се лъжа първите 300км да се спира плавно . Същото важи и за съединителя , ако си с ръчна скоростна кутия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата ако сиспирал по-екстремно може даса прегрели . Покорай малко може да спре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

споко като ти загреят дисковете и свири.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ти го изкара нормално :thumbs1: Това чисто нови дискове с чисто нови оригинални накладки .... не трябва да има такъв филм като свирене .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само аз съм я карал така че знам че не е имало екстремни спирания. Пък и 300 км отдавна са минали, а проблема се появява на 2500. Явно почват да свирят като загреят (не съм сигурен накладки или дискове) - та затова като я показвах в Бултрако не свиреше, защото покарахме само 5 минути. Това доколко голям проблем е - в смисъл аз не усещам абсолютно никакъв проблем със спирачния път, само това досадно свирене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е проблем. Вчера до мен спря чисто нова s-class и и скърцаха накладките зверски...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest emko

не е проблем. Вчера до мен спря чисто нова s-class и и скърцаха накладките зверски...

Много професионално мнение колега! Браво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майка му стара и на мен така взеха да свирят и ме дразни много,особено някви яки мацки и аз минавам покрай тях и как да не спра...за да не изкърцат...като някъв голф 2-ка....Преди пак бяха засвирили,ама незнам дали ми ги е сменял някой или не..Ама сега пак започнаха да си посвиркват а аз най-много на тва се дразня...ама май май ще си поръчам едни кашияма и да ми е споко на душата,че са сменени

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 1 на 10 се оправят като известно време спираш със ръчната, или да покараш 5-10 километра на опъната ръчна на 1 зъб или където ти хваща наи малко, това си го обяснявам със нагар по челюстите. Ходих специално до един магазин и питах защо като ми е продал нови накладки и сега ми скирцат (ГОЛЯМА ЛЪЖА). Оня ми каза че вече е забранено да се слага някаква смес вътре и затова и на новите коли скърцали. Забравих сместа ама ако някои каже от какво се правят веднага ще се сетя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...