Jump to content
Aleksandyr

Въпрос за инициали за прелюд

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Какви са инициалите на 4г прелюд с f20a4 двг ,защото гледам има S , Si .. Vtec ясно H22 ,ама за F20a4 .. ? Питам защото искам да си поръчвам от интернет и не трябва да има разминаване.Мерси !иии тези за модела ли са ? "нон-втек" http://www.advancedjdmparts.com/product.php?productid=16589

Редактирано от Aleksandyr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

S=2.0iSi=2.3ivtec=2.2i

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново проблем ,потърсих из интернет и намерих следното: * Make/Year: Honda Prelude 1992 1993 1994 1995 1996 * Model: S, SI Only * Engine: Model SI H23 2.3L or Model S F22 2.2L L4(4 Cylinder/4CYL) В такъв случай F20A4 как са му инициалите ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

SНамерил си за F22 защото F20 в САЩ и Япония не се предлага, а F22 не се предлага в Европа. Ако търсиш инфо за F20 в щатски сайтове/форуми, ще ти е доста трудно. Така че на общо основание смятай, че F20 = F22 (а мисля че и доста от частите им са съвместими, но нека някой по-компетентен да се изкаже в какво точно се изразява разликата им)

Редактирано от Alexandro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest nuddy

Разликите са в самия двг - вал, бутала и др. Почти всичко извън двг е взаимозаменяемо. Разлика има и във входящите колектори, но и те са взаимозаменяеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И изпускателните колектори са същите на F22 и F20 ?П.П. Вече имам проблем ,немога да намеря 4-2-1 изпускателни колектори а мойте се разцепиха на 4ти цилиндър ,заварени са но им дойде времето.

Редактирано от Aleksandyr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Абсолютно еднакви са изп. колектори на F20 и F22. 4-1 са. При H23 са 4-2-1 и мисля че пасват на 100% на мястото на тези от F20 и F22.Виж човека над тебе продава колектори 4-2-1 от Prelude H23. Мисля че пасват на 100%, а освен това може би с една по-хубава генерация ще усетиш и известна разлика (повече вървеж). Аз сега нямам излишни парички иначе може би бих ги взел.

Редактирано от Alexandro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Aleksandyr
Отговорено (Редактирано)

Еее супер :unsure: е значи и гарнитурите трябва да са еднакви следователно и парт номера , ще ги проверя ..Аз генерацията съм я сменил на 57мм ,само колектори ми трябват. А кой е човека над мене ?

Редактирано от Aleksandyr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи има ли ефект от смяната на генерацията с 57 мм!? :(Като смениш колектора с 4-2-1 пак кажи чувства ли се промяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като смених на 57мм със резонатор и отворено гърне отзад ,промяна до небесата ,а колекторите 100% ще върви малко повечко :). Щях да слагам на 63мм ама завойте са остри и машината като огъва тръбата я свива много и затова съм на 57мм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...