Jump to content
Guest peterk

Пали трудно

Recommended Posts

Guest peterk

Проблема е че сутрин като не е карана колата си пали перфектно, но като я покарам и я оставя за 30-60 минути и пак тръгна ми пали след 2-3 секунди въртене на стартера. Тава го прави като двигателя е някаде на половина изстинал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Същия проблем , но на d15b2-ka :) направо полудявам . Не знам дали не е от акомулатора или от едно прочуто проклето реле :o но симптомите не ми са същите , няма цъкане и т.н. просто пали след 2-3 оборота и на последните обороти като че ли иска да запали , ама пак си врътва.Пробвал съм да я пусна преди да чуя тва " мъчене " но заглъхва ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ceko

Значи и при мен го имаше тоя проблем. Когато е студена пали от раз - когато е топла, примерно спра на бензиностанция да заредя и после с първото врътване на ключа не пали, като го врътна 2ри път пали от раз. Ходих при майстора и се оказа, че дава грешка - код 16. Смени някакво реле и се оправи. Ще го питам точно какво е сменил и ще кажа. Сега няма проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest nta

пичове и аз имах този проблем - много лесно се оправяточно под волана има едно реленце на което се разпояват спойките с годините - сваляте го, презапоявате и проблема си отива ще се опитам да намеря линка, който изнамерих тогава за товаима снимки и всичко как се прави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

дава грешка - код 16

добре де, ами пича като е с 1,3 карбуратор? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ceko

ъхм да, ами... нинам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

При мене не , че не пали , тя си пали , но върти повече отколкото трябва , или поне аз така си мисля ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

дава грешка - код 16

добре де, ами пича като е с 1,3 карбуратор? ;)
при карбураторните се получава така, когато са с богата горивна смес, или високо ниво на горивото в поплавъковата камера. С две думи иска реглаж на карба при Омбре :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest peterk

Докато е съвсем студена ако и дам гас после като я пусна двигателя си остава да работи на по високи обороти отколкото е бил като съм я запалил. Създава усещане че забравя да върне гаста. Това форсиране спира като температурата се качи леко. Съмняваме че нещо смъкача се бъзика....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

Докато е съвсем студена ако и дам гас после като я пусна двигателя си остава да работи на по високи обороти отколкото е бил като съм я запалил. Създава усещане че забравя да върне гаста. Това форсиране спира като температурата се качи леко. Съмняваме че нещо смъкача се бъзика....

И моята е така, но си мисля, че е нормално. Просто държи обороти докато загрее. После си ги сваля на около 800 и започва да мърка като часовник ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demonaz

И аз имам от подобните проблеми. Като заредя и после по-трудно пали. Друго понякога като запаля сутрин като е студена и имам чувството, че няма смукач държи по 750 оборота. После като покарам без да е загряла ги качва на 1000-1100. Един път ми се случи да си остане на 3000 оборота даже и на изключена скорост. Едва се прибрах изкарах си акъла. После като паркирах и след 5 мин всичко беше ок. Абе много страни неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...