Jump to content
Zvero

Хонда Сивик Д13Б2 5ген. хечбек на газ

Recommended Posts

Здравейте колеги,вече почти се навих да поставя газова уредба на моя Сивик и молбата ми е да споделите при вас как се държат колите ви с газовата уредба,а и също дали ще ми е необходимо да ми поставят Ламбда Газ Контрол за да не трупам грешки на компа и да не ми се менят рязко оборотите !!! Предварително Благодаря на отзовалите се !!!:tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с d13b2 от скоро я имам и сага се замислям дали да сложа газ. Притеснява ме да не падне мощността много, че и без това не е много мощна и също така как ще повиляе на амортизацията на двигателя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи основно от газовата и газаджията :) С обикновена турска газова и вакуумен изпарител върви перфектно, двигателя си е жив, иска само добра центровка. Няма нужда от ламбда контрол, просто трябва да я настрои добър газаджия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Дали ще се намери още някои колега с д13б2 на газ да даде информация или всички други карат на бензин ;)

Редактирано от Zvero

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЛАМБДА КОНТРОЛ /LAMBDA ECOLOGIC SYSTEM/ е система за оптимизиране на сместа от въздух/газ-LPG подавана към двигателя.

Независимо от режима и натоварването на двигателя ЛАМБДА КОНТРОЛ се грижи за оптималното количество газ/LPG/ подавано към смесителя на АГУ.

ЛАМБДА КОНТРОЛ /LAMBDA ECOLOGIC SYSTEM/ е в състояние да икономиса от разхода на газ средно 0.5-2 л/100км., като спестеното количество гориво е за сметка на оптимизираната смес подавана към двигателя.

ЛАМБДА КОНТРОЛ /LAMBDA ECOLOGIC SYSTEM/ намалява значително вредните емисии на двигателя -''CO'', като системата е в състояние да сведе изхвърляното количество ''CO'' до 0.4% при натоварен двигател. Измерването е преди катализатора на автомобила. Само за сравнение двигател с АГУ и конвенционален изпарител без система /LAMBDA ECOLOGIC SYSTEM/ изхвърля в атмосферата при натоварен режим около 2% CO, замерено също преди катализатора.

ЛАМБДА КОНТРОЛ /LAMBDA ECOLOGIC SYSTEM/ ползва информацията от ламбда сензора в автомобила и в зависимост от състоянието на сместа /бедна или богата/ променя притока на газ от изпарителя към смесителя на АГУ.

ЛАМБДА КОНТРОЛ /LAMBDA ECOLOGIC SYSTEM/ управлява стъпков мотор със коплиран дросел чрез който извършва регулирането на притока на газ от изпарителя към смесителя на АГУ.

 

 

 

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някой с Д13Б2 слагали ли са му такъв контролер?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...