Jump to content
joexx

Отново за Катализатор ! (civic 1,4 Is 2000/d14z2)

Recommended Posts

:D Здравейте, от месец ми свети лампичката за "чека" , и грешката е от катализатора(проверено). Вчера ходих до сервиз за ауспуси и гърнета, с цел да сложа резонаторно гърне, но ми обясниха , че имам 2 сонди, преди и след катализатора, като не ми препоръчаха да го махам поне за сега защото компа щял да се ошашка и не се знаело до какви точно последствия ще доведе, също и че слагат катализатори за около 250-300 лв. но не давали гаранция как щял да ги понесе автомобила и т.н.Предложиха ми да намеря Специалист който да препрограмира компа или нещо от тоя сорт и тогава да действам. (добре че поне бяха коректни и ми обясниха що годе, а не ми взеха парите)Е, сега търся някакво решение с тоя катализатор, Моля помагайте !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не се е сблъсквал с такъв проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втората сонда / тази след катализатора / едва ли променя данните във връзка със смесообразуването на ГВС. Не съм наясно, но като знам принципа на работа на първата ламбда сонда, втората след катализатора кой от газовете ще контролира, за да променя параметрите. Нека някой по запознат сподели за какво служи втората сонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия двигател и доколкото съм глезал има EURO 3 стандарт поради което и наличието на 2 сонди. Доколкото съм говорил с приятели монтьори - държа си едни пари за нов катализатор. Така ми каза човека

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тия хапове за коли,които са чух,че като минеш 40 000км и всякакви нагари които има по двигателя,гърнета,Катализатор се едно се пре1истват е се премахат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз имам 2 сонди Accord Coupe '01, и махнах катализатора 4е нещо дрън4еше...няма промяна в работата на двигателя 2-рата мери само катализатора заради по високите еко норми ...малко по лесно се развърта мотора сега :) ...даже няма проходно гърне ...а празен кожух от катализатора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest joexx
Отговорено (Редактирано)

А свети ли ти лампичката за Чек-а и ако Да , как се справи с нея? Разлика в разхода има ли, освен че както казваш върви по добре?Спокойно значи мога да го махна и да сложа резонаторно гърне.Без да искам се повторих, сори :):D

Редактирано от Al_Capone
ЦИТ�ТИ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...