Jump to content
sabinski

Газова уредба с или без емулатор за ламбда сондата за Акорд 2.0

Recommended Posts

Здравейте,Реших се и аз най-накрая да сложа една бомба в колата ,че с тоз бензин вече не ми се връзват сметкитеГледах, четах , слушах съвети обаче сега така и не ми стана ясно , може ли Акорд 1994г 2.0 мотор да работи прилично без емулатор за ламбдата само със симулатор за инжекторите.Имам няколко оферти за газови уредби за това се чудя коя ще бъде по ефикасната за мен /финансово/ и колатаНе искам да гърми като газка и да ми светкат вси4ки лампи по таблото като в дискотека.Колеги газифицирани ве4е моля за съвет кой вариант е по уда4ен:1. Ловато + симулатор + емулатор = 750лв.2. BRC + симулатор само = 600 лв.Дайте съвет как работят вашите коли на газ и може ли да о4аквам пове4е проблеми без емулатор за ламбдата.Знам 4е най - добрият вариант е "гъзовия" инжекцион ама леко ме удря в кръста а и тва е 14 годишна кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм само със симулатор на инжекторите, чека не е светвал по време на движение и върви доста добре - 20К.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, сложих тва прословуто БРЦ уж много добро ама не престана да ми свети чека през целия път до Кърджали А и колата ми гаснеше като освободя от скорост. Ако не успея да я настроя ще умрем от яд.Незнам вашият монтаж как е ама моят ми се струва много куцо изпълнение - изпарителят ми се намира точно от другата страна на въздушния филтър и вси4ко е опасано с някви маркучи за газ. А и другото което е колата не ми държи обороти на газ, а и въпросните майстори ми твърдят че колата ми е имала проблеми и на бензин преди тва. Което не е верно Има ли вариант да се вдигнат оборотите само на газ или няма.Някой има ли представа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чек лампата не би трябвало да свети, нещо не е сложена уредбата като хората. Можеш да вдигнеш оборотите от регулиращия винт на изпарителя.Плочката непосредствено до всмукателния колектор ли е сложена ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чек лампата не би трябвало да свети, нещо не е сложена уредбата като хората. Можеш да вдигнеш оборотите от регулиращия винт на изпарителя.Плочката непосредствено до всмукателния колектор ли е сложена ?

Да плочката сложена непосредствено преди всмукателлния колектор. То тва е някакъв клапан през който влиза газта в колектора.За сега няма да пипам нищо ще отида при господата от БРЦ да си оправят това което са свършили и недовършили.А един въпрос има едно моторче за свободния ход има ли възможност то да прави тези мизерии.Преди и на бензин усещах отвреме на време един лек спад в оборотите но по4ти незабележим. Колата ми в4ера на магистралата направо си гаснеше.Очаквах проблеми ама то още с излизането от сервиза започнаха. Въпреки че днес градско каране колата се държа много добре и нямах проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за коли до 2000сс слагайте Ловато, за над 2000сс - БРС. Двете фирми са си разделили образно казано така пазара и инвестират сили и средства в тези две посоки. Емулатор само за инжекторите трябва да ти е достатъчен за да нямаш никакви проблеми, а изпарителя да е максимално близо до плочката и разположен ребром с посоката на движение на автомобила за да се избегне ефекта на клатене на мембраните при потегляне и спиране. До сега това съм забелязал общо-взето като най-важно. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от извора- вече 10 хил км на акорда никакви проблеми, сложи си брц- задьлжително като спазиш препорьките на Майната, но задьлжително си сложи и емулатор на сондата, трето тия цени са супер надути, на мен ми взеха 530 с двата емулатора и се справиха перфектно с монтажа и настройките пичовете са в Пазарджик ето ти и телефон-0886315734, успех!!!!:devil:!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sabinski

Блогодаря за инфото колеги ама то стореното ве4е е сторено отидох в БРЦ България и там ми монтираха газовата уредба изпарителя ми е сложен то4но до предната лява 4аст на колата до съда за те4ността за 4иста4ки а марку4ите минават отгоре през целия радиатор и стигат до пло4ката на колекторите този дори ми обясни 4е при преминаване от бензин на газ има опасност да ми гасне колата тъй като газта трябва да измине около метър до плочката / абе сериозен монтаж / ина4е ще слагам емулатор то се е видяло сега първо да си оправя колата 4е онзи ден един ме удари и ебати късмета ако се бяхме удари по силно сигурно щях да гръмна с тоз изпарител отпред :devil: !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е по същия начин както при колегата Sabinski и нз как да го оправя , дали да ходя да се карам с тези от сервиза да си оправят работите или да слагам емулатор някакъв (дали да местят изпарителя ) кажете как да реша проблема щото не ми взеха малко пари 700лв с кръгла ботилка ???????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя тая тема не е първа младост, но напиши какво имаш / нямаш /, снимки нещо направи и може да ти се помогне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Up-че на темата и чакам съвети ????

Пиши ми на лично. Ще я оправиме инсталацията на газовата в сервиза. За съвети по форума надали ще ти бъда полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължава да ме мъчи ГАЗОВАТА .... значи имам симулато и др нямам, като измина примерно 15 км без да спирам ми светва чека (засича че не карам на бензин, компа се рестартира - губи обороти и взаймно се дразним ) Снимки малко по късно след малко ще напрвя....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...