Jump to content
Guest Draik

За цвета на маслото

Recommended Posts

Guest Draik

Въпроса ми е маслото какво трябва да стане след употреба, да остана бистро или да почернее. От доста хора чувам че трябва да почернее след 1500-2000 км защото една от функциите на маслото е да промива двигателя и да отстранява саждите. Хубавото масло почернявало?!? А и как също може да се разберат самите качества на маслото, напимер като високозитет и добра смазаемост? Говоря за масло което се употребява в момента, а не ново. Интересни са ми тези работи за да мога да си напрая заключение дали маслото което ползвам/ме е качествено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качественото масло трябва да мие качествено,т.е. ако караш на бензин трябва да почернява.Друго е когато си на газ или метан,там при горенето не се отделят сажди и маслото не почернява

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при дизел направо няма да ти казвам на кво мяза :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vex

And don't worry about the engine oil turning black. It will lose it's golden-brown colour within a few hundred miles of being put in to the engine. That doesn't mean it's not working. Quite the contrary - it means it is working well. It changes colour as it traps oxidised oil, clots and the flakes of metal that pop off heavily loaded engine parts. Just don't leave it too long between oil changes.

source: http://www.carbibles.com/engineoil_bible.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Превод:И не се притеснявай за цвета на маслото че ще стане черно. Ще загуби златно-кафевия си цвят след няколко стотин мили след като е в двигателя. Това не значи че няма да работи. Напълно обратното - това значи че работи добре. То сменя цвета си окислявайки се, сгъстява се и остава по метала на парцали върху натоварените двигателни части. Просто не го оставяй твърде дълго докато маслото се промени.Благодаря на vex за текста. Значи заключението е че доброто масло почернява. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...