Jump to content
Guest tazzz

Сваляне на спрей от таблото

Recommended Posts

Guest tazzz
Публикувано (Редактирано)

Колеги някой занимавал ли се е да сваля напръскано със спрей от таблото, централната конзола, барчето и т.н :rolleyes: ?

 

Предполагам зависи точно как е пръскано/лакирано...в събота ще свалям детайли от таблото и ще опитвам да махан напръсканото, та ако някой го е правил...примам идеи?

 

Аз лично си мислех за лакочистител ама дали ще стане? :rolleyes:

 

Пример Публикувано изображение

Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stefan Milev

Здравей колега. Много трудно ще се махне и не знам дали ще си доволен от това как ще изглежда после. Според мен едно киче и яко търкане. Ако се увреди самото табло не знам след това как ще се възстанови. Няма ли възможност да не го пипаш или направо друго табло?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tazzz
Отговорено (Редактирано)

Не е чак цялото табло...двете вентилаторчета, пластмасата около циферблатите и централната конзола, до скоростите.Иначе ако намеря, ще си купя...или ако ги разнищя от търкане :rolleyes:

Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да ги свалиш и може да пробваш с някакви по-безобидни разтворители и много търкане - примерно терпентиново масло - няма да навреди на пластмасата а почиства добре (има в аптеките) - след това можеш да почистиш повърхността от мазното със спирт

Кореселин в никакъв случай, за АМВ не съм сигурен дали няма да повреди повърхността - ако искаш пробвай върху някое ъгълче което не се вижда на друго място в колата дали няма да разтвори пластмасата (като изчакаш достатъчно време за да си сигурен).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tazzz
Отговорено (Редактирано)

Мерси, ще пробвам първо с терпентиново масло, да видим как ще стане. Силни тазтворители и аз предполагам, че ще увредят пластмасата.А да ги сваля и да ги пусна в една кофа, пълна с такова малко да поседят малко и после да потъркам? :rolleyes:

Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и мойто така го осрах и сега се чудя дали може да се махне или ново!само че при мен не става въпрос за таблото а за вътрепшните ръкохватки на вратата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и мойто така го осрах и сега се чудя дали може да се махне или ново!само че при мен не става въпрос за таблото а за вътрепшните ръкохватки на вратата

Как точно се осраха?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лакочистителя мисля че си е чист Ацетон (някой да ме поправи ако греша). Не опитвай с Ацетон или Корселин, защото май ще му дойдат малко силни. Опитвай със спирт, терпентин, а за АМВ или МРТ не съм сигурен. Абе трябва да предположиш на каква основа е боята за да знаеш какъв разтворител да ползваш, ама ти трябва някой химик за тая работа :rolleyes:Друг вариант е да направиш пребоядисване - има всякакви бои, които могат да ти свършат работа - такива които стоят като гума, лъскави, матови и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрия вариант е да си ги намеря нещата от някой, ама ще е тегаво!А май ще остана на вариата да напръскам наново, тъпото е, че не знам как ще стане върху сегашната пръсканица ? :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А май ще остана на вариата да напръскам наново, тъпото е, че не знам как ще стане върху сегашната пръсканица ? :drunk:

Шкурка 2000 на вода, би трябвало да подготви добре повърхността за новата боя :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип терпентиновото масло според мен ще помогне и няма да търкаш чак толкова много, кисненето няма да свърши работа - ако не става с него тестваи АМВ-то примерно от задната страна на детаила да видиш дали разтваря - предполагам че няма да го разтвори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво ще шкурите бре колеги. Никога няма да си дойде на оригиналния вид. Спасението е водна 600-700 и един черен мат спрей. На тиграта на жената бяха сини. свалихме ги и с черен мат станаха се едно така са били от завода.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Може ли разяснение за водната шкурка?Съвет за ползване?

Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиваш в някоя железария или бриколаж практикер, кажваш водна шкурка 700 един лист и ти дават. Ползването най лесно: мокриш детайла и шкурката и търкаш. Може и под течаща вода...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така си го представях ама исках да попитам. Няма да остане надрано от шкурката по самите пластмаси нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да пробваш с МЕТИЛОВ спирт (метилов алкохол), не е агресивен към пластмасата. Има вероятност да размекне боята. Нуждае се от накисване няколко часа и след това боята се размеква (е зависи си от боята де) и след това с нокът или пластмасова лъжичка за сладолед например (хапваш няколко сладоледа докато чакаш :drunk: ) Естествено първо се пробва на някое скрито местенце да не стане беля. Етиловия спирт също размеква някои бои но много по-бавно от метиловия. Дано да съм бил полезен :rolleyes: Поздрави :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

600-700 според мен ще ти дойде малко едричка. 2000 и повечко търкане (досадно е ама като сме перфекционисти). Важно е повърхността ти да е идеално гладка (и матирана от шкурката), а не да махнеш старата боя - тя може да ти послужи като добра основа за новата, пък после си вземи какъвто спрей искаш.Само да уточня, че аз не съм бояджия и не се занимавам с това, ама брат ми е гледал едни, които са боядисвали и ми е разправял :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък съм си бояджия професионалист:lol: колегата Alexandro е наи близо до истината :lol: ама иди някаде да ти ги пръснат с пищов щото не знам дали ще харесаш спрея а ако искаш да са лъскави и да изглеждат като боята на колата да ти ги и лакират :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги няма да качвам снимки, че стана по-голяма селянийка от преди! :D Кажете сега къде в София да отида да ми ги напръскат, пък ако не стане, направо отивам да си търся нови!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...