Jump to content
Guest wwwolfish

Ел.стъклото много чука

Recommended Posts

Guest wwwolfish

Здравейте,притеснява ме лявото ми ел.стъкло.Засега работи но ми се струва,че има проблем.Когато пусна стъклото надолу,първоначално леко се усуква като тръгва надолу пурво лявата му страна.След това всичко се оправя стъклото се изправя и тръгва надолу с един лек първоначален тласък и после равномерно. Като стигне до долу спира доста шумно с един рязък металически удар и цялата врата се разтриса.Като го вдигна нагоре-същата работа,спира в горно положение ,но със силен матален удар.Такова нещо не наблюдавам на другия прозорец-там си спира плавно и безшумно и в горно и в долно положение. Какъв ли е проблема,въже ли се е разхлабило, или нещо друго, че чука така силно при спиране в горно и долно положение?Между другото давах колата за ремонт на ел.стъклото.Оказа се ,че машинката се държи за вратата на 3 болта( или шпилки с няква гума по средата,не знам как точно се казват),2 от които бяха скъсани.Майстора ги смени ,но с обикновени,без гума и каза,че е добре,но мен ме притеснява това чукане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest eneos

Не влиза плътно до водачите и за това така се получава. Било ли е чупено това стъкло, или да е сменяно по някаква причина?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest wwwolfish

Не влиза плътно до водачите и за това така се получава. Било ли е чупено това стъкло, или да е сменяно по някаква причина?

Мисля,че не е било чупено

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава разглоби кората и виж какво се случва. Уплътнението на водачите вероятно е отхлабило или се е оронило с годините. Може и да е езлязла гумата и тропа на ламарина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest nikolai_fox

иска смазване завалийката и ще тръгне :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest chopper1969

Има 2 болта в продълговато дупки под кората от които се настройва машинката да върви стъклото в каналите (при условие че нямаш износени подвижни връзки на "ножицата") Аз съм го настройвал моето от тези болтове.

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...