Jump to content
Guest iVo_BMW

!Призив към рейсърите!

Recommended Posts

Guest iVo_BMW

Прочетете този призив и се замислете над него преди да се качите в колите си. ;)

 

Момчета реших да постна тази тема, защото нещо се оля работата ако мога така да се изразя... Твърде много инциденти се случиха и продължават да се случват...

Това се отнася за всички, ходещи на Военна Рампа и ОМВ-Бояна!!

Мисля, че всички разбрахте вече какво се случи на MAD MAX преди извесно време, както и за инцидента от 26.3.2005та на ОМВ-Бояна.. (Жигуалта, която не спряла на Стоп Палка и след 100метра се преобърнала)... Доста хора казват, че и на Рампата не е безопастно, понеже се правят дрифтове и ластици [/b]ТВЪРДЕ БЛИЗО ДО ЗРИТЕЛИТЕ

Забелязвам също, че при влизане в ОМВ'то (на Бояна) се движат повечето с висока скорост.. а често има някой спрял на входа на ОМВ'то или такъв който минава от там... има доста голяма вероятност от инциденти... Някои ще решите, че си знаете и че темата която пускам е безумно тъпа, но трябва да знаете, че ако не подобриме безопасността при сабиранията ни, няма да имаме такива... Все повече полицаи идват вече на ОМВ Бояна и на Рампата, понеже следя доста темите от срещите и по вашите думи го разбирам.. Поради глупост, невнимание и самоувереност стават тези инциденти... и после всички казват "Я си знам, за к'во ми ги разправяш тия глупости"...

...Хем искаме да се събираме да си правиме кефа, хем се дразниме, че идват полицаи и ни гонят "уж" ...

...Така, че моят призив е Независимо рейсър или семкаджия проявявайте малко повече внимание към останалите и така няма да имаме проблеми с полиция и няма да се случват излишни инциденти.. мисля, че ако се спазват някои правила, които са нужни всичко ще е наред... не искам аз да съм този, който да ви налага правила (аз нямам тази власт за да го направя, но все пак това е моят призив)

1 - при влизане в ОМВ-Бояна.. карайте малко по-бавно, защото може да се стигнат до излишни сблъсъци или да се сгази човек, често се запушва входа и това е доста голям проблем също...

2 - Не паркирайте на входа на бензиностанцията, защото може вие да сте причината за инцидент..

3 - като се въртите в самата бензиностанция на гладкия цимент Внимавайте какво правите, защото може да се ударите в някоя бензинова колконка и да стане кофти гаф... Също така, трябва да знаете дали наистина можете да държите колата докато се въртите или ще изтървете волана, ще загубите контрол и може да премажата хората, които са наоколо..

4 - Знам, че същия момент го има и на Военна Рампа, дрифт мастърите се въртят ТВЪРДЕ близко до хората, които гледат.. така, че ако решите да се въртите, пазете околните и се въртете на безопастно място от тях

5 - Същото се отнася и за самите Състезания... внимавайте с каква скорост и колко близо до хората карате.. при скорост от 150км/ч никой няма да ви опази, ако спукате гума, стъпите в дупка и тн.. най-малкото ще опази околните  :!:  :plane:

Не искам погребалните агенций, да забогатяват благодарение на хора като мен и вас!

Не мога да ви наложа правила, аз не съм ви никакъв, познавам малко хора от форума и мисля, че не съм толкова компетентен, че да ви казвам какво да правите и как да го правите.. Просто искам малко повече внимание и спокойствие при гонките

Също, айде ако нямате книжки и ходите на ОМВ-Бояна или Военна Рампа, МОЛЯ Ви не карайте бързо, не се пускайте с други по-опитни от вас и не правете дрифтове, защото книжката кола не кара, но поне изчакайте да придобиете малко опит и тогава да се пускате и да разчеквате колата (нищо против тези занимания нямам, стига да ги правят правилните хора)... Мислете малко преди да правите изпълнения.. както баба ми казва "Един миг невнимание и цял живот страдание" (сега да няма коментари от типа "Бабини ти дивитини")

Аз имам още 1 година до 18(и съответно до книжка) самият аз не съм толкова разумен, но поне ако искате да си правите кефа на така наречените гонки, хайде малко да спазваме някакви правила, за да процъфтява този спорт  :wink:

Сега е още мокро от пролетните дъждове така, че трябва още повече внимание по принцип на пътя..

Ако ме послушате, ще разберете, че съм прав и ще видите колко по-хубаво ще е по сабиранията..

Защото не искам повече да се случват малоумни инциденти, които ги правят както опитни шофьори така и разни катили..

Редактирано от iVo_BMW

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bvo
Отговорено (Редактирано)

Евала, колега!Много добре си го казал и те поущрявам за това!Обаче има един тънък момент в тази история - мъже сме си бе да му ......Като мине някой покрай нас малко по-бързо, и веднага си казваме: "Тоя на какъв се прави, ей сега ще му покажа аз!" В по-вечето случаи така стават белите.Лошото е, че всички ние имаме "БЕНЗИН В КРЪВТА" :plane:Искаме да настъпим педала и да качим адреналина! ;)В мен това няма никога да изчезне, .... май!?С годините казват че човек става по-уравновесен, аз имам книжка (B, C, D, E) от 10 години и още не съм се уравновесил! ....... напълно!Само от време на време скачам яко на педала и ........Да чукна на дърво до сега сакатлък не е ставал! Дано да не става никога!

Редактирано от bvo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DrOxBoLi

Има си места за това "яко скачане" на педала. Нека не караме другите да страдат заради нас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

Странно. Тоя пич, дето е написал това е на 17 (според писанията) и има толкова акъл?! ;) Аз на толкова едва дочаках да взема книжка и само след няколко месеца да залепна в една топола :) Вече наистина забелазвам разлика, че не карам и не разсъждавам като на 18 ;) Призива е хубав! Пролетта идва с всичка сила и хормоните примесени с бензин в кръвта правят ужасен наркотик! Умната! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BRENDEL

де да имаше повечко такова на 17, които да разсъждават трезво, а не нараняват горките тополи :) ... шегувам се ...карайта внимателно.!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...