Jump to content

Recommended Posts

здравеите колеги.имам следния проблем.колата няма ряз.мислех че не е зацепена като хората но белезите са ок но делкото е до край.което не ми се струва за много редно.дали мога да презацепя с един зъб и да върна аванса,тъй като белега се разминава с по малко от половин зъб в момента но ми казаха че така си е?колата е сивик 1.5 114 коня в-тек д15з6 96г

Редактирано от gazara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би главата или блока са били шлайфани с което се намалява разстоянието между коляновия и разпределителния вал. Не съм си правил труда да смятям примерно сваляне на 0.1мм от главата с колко измества ъгъла, но предполагам че е значимо. Аз очаквам да имам същия проблем, щото шлайфах и главата и блока. Решението е регулируемо зъбно колело за разпределителния вал. Ако в крайна сметка се окаже това и намериш отнякъде кажи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би главата или блока са били шлайфани с което се намалява разстоянието между коляновия и разпределителния вал. Не съм си правил труда да смятям примерно сваляне на 0.1мм от главата с колко измества ъгъла, но предполагам че е значимо. Аз очаквам да имам същия проблем, щото шлайфах и главата и блока. Решението е регулируемо зъбно колело за разпределителния вал. Ако в крайна сметка се окаже това и намериш отнякъде кажи.

не съм обеден че е така.не е отварян мотора.това е гарантирано.някои ми казват че понеже ремъка не е хонда а е гейц затова ми дава около половин зъб разлика на колелото.но аз си мисля че просто трябва да се бутне с един зъб и да се обере с делкото,аванса.така или иначе до 3 зъба не може да и стане нищо на клапаните

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...