Jump to content
Guest mraFkata

Скърца

Recommended Posts

Guest mraFkata

Намираш си отнякъде ГРЕС и мажеш обилно цялата ос (естествено там ,докъдето можеш да бръкнеш) ,другият вариант е с моторно масло (взимаш от тубата за доливане) и мажеш :angry: аз така си оправих същия проблем преди 2 дни. Успех! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

под скърцане да нямаш предвид едно такова истерично стържене понякога. на мен ми беше от превземане на локви със засилка беше се закривил протекторния тенекиен диск до спирачния апарат и понякога опираше. ма може твоето ако е скръцкане да е друго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, благодаря засъвета ама е повече скърцане отколкото стържене... Пък и спирачните ми апарати са съвсем нови... Ще сваля пак гумите и спирачние апарати да огедам ама си е скърцане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери си да не е някой тампон щом казваш, че е скърцане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

горен шарнир или накрайник

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кви пари са тия шарнири и накрайници 4е и при мен скърца хе4 4-та ген д15б2

Редактирано от Dedovoto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"kleni Posted Apr 24 2008, 01:02 PM Имах същия проблем и го реших като напълних една спринцовка с масло и с иглата пробих маншончето на болта който ми скърцаще ивкарах вътре масло.От тогава нямам проблеми. "Много благодаря за оредложението. Точно така си реших и аз проблема. Надявам се само да не е временно, както се получаваше с WD-то. Яввявал ли ти се е пак същия проблем откакто приложи това лечение...???"Dedovoto Posted Apr 25 2008, 09:23 PM кви пари са тия шарнири и накрайници 4е и при мен скърца хе4 4-та ген д15б2 "Аз за единия шарнир само дадох 40.00лв с монтажа, а маншона е около 15-20лв.Виж "Косер" имат всичко на прилични цени...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем и го реших като напълних една спринцовка с масло и с иглата пробих маншончето на болта който ми скърцаще ивкарах вътре масло.От тогава нямам проблеми.

Нямаш проблем, но имаш дефакто. Скърцането ти е намаляло или изчезнало, обаче е останала разбитата ябълка на шарнира, която не ти пожелавам да се откачи.Смени си шарнира. Струва 30 лева. Така ще си сигурен и спокоен. :lol: Същото важи и за Koev.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодарско за мнението ..... имам проблеми с десния амортесьор поподрусва ;) ако ме разбирате извинявам се за оффтопика в темата на колегата... възможно ли е от там да идва скърцането!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодарско за мнението ..... имам проблеми с десния амортесьор поподрусва ;) ако ме разбирате извинявам се за оффтопика в темата на колегата... възможно ли е от там да идва скърцането!?

Принципно е възможно. Ама ако наистина скърца и тропа амортисьора... Няма да мине само със смазване, както се оправих аз.. Ориентирай се към смяна...Пак казвам, колеги, не че искам да им правя реклама, ама аз съм много доволен от "Косер". Вярно че не оригинално от страната на изгряващото слънце ама в повечето случаи върши прекрасна работа...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Възможно е, обаче се сменят двата. Може да скърца от противо ударниците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Възможно е, обаче се сменят двата. Може да скърца от противо ударниците.

Дадоха ми цена на 1бр за хе4 4-та ген 1989 д15б2 от 115 лв за неоригинален амортисьор а за оригинален 140лв :) Монроа покрай тях какво трябва о6те да се смени!? това са цени от EAST COAST

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Праховите маншони, но само ако са заминали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, колеги, ... аз май открих истинския проблем, само че както се сещате от него произлизат още няколко... Първо, скърцането (което вече е невероятно и почти непоносимо) идва от втулките на горния преден носач. Второ, опитах се да си смажа и с WD-40 и с масло и с грес... Един специалист даже ми каза да пробвам със свинска мас!!!:huh: Обаче нищо не става.. явно не могат да задържат каквато и да е смазка.. Така че наложи да си търся нови... Обаче познайте... НЯМА!!! Не изненадвам никого предполагам. Единствения вариант, който ми предлагат е цял носач.. за около 300-400лв. направо немислимо.Така че, моля ако някой се е сблъсквал с такъв проблем - помагайте!!! Има ли някакъв вариант за трайно смазване? Или ако няма - има ли пък друг модел от който могат да се понатъманят и да се сложат такива селенови втулки..???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...