Jump to content
aλexandro

Проблем с палене на Прелюд 4 ген.

Recommended Posts

Имам следния проблем. Колата се пали по следния начин:1. Давам на контакт2. Зелената лампичка на спортния режим на автоматика светва3. Зелената лампичка гасне, при което се чува едно "цък"4. ПаляПонякога, без значение дали колата е топла, студена и т.н. лампичката не гасне а започва да мига, като "цък" въобще не се чува. Тогава стартера върти, а колата не иска да пали (няма гориво явно). На два пъти успях да я запаля така както си мигаше, като дори и след палене лампичката продължаваше да си мига. Проблема не се решава с вадене, наместване и т.е. неща с ключа. Не се оправя с нулиране на грешките в компютъра. Единствения начин да запаля е ако леко поразмърдам кабелите от акумулатора, които иначе са много здраво стегнати и омазани с някаква грес. Просто едвам ги мръдвам, но факт - колата пали след това. Няма периодичност на проблема или други времеви измерения. Понякога се оправя и от самосебе си след минаване на някакво време (не 20 или 30 мин, а просто се оправя - може след 5 може и след 105 минути).Надявам се някой да предположи поне къде може да е проблема.Благодаря на всички за отговорите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ogo

Оправи си клемите на акумулатора пич!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Alexandro

Клемите са стегнати, ток има. Какво да им е?

Редактирано от Alexandro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом стартера върти очевидно не е от клемите на акумулатора.Не разбирам от автоматици и никога не съм имал Прелюд, но знам че автоматичните скоростни кутии на Хонда искат спецялно масло на Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че проблема не е в скоростната кутия. :)

Проблема не е от клемите на акумулатора. Вероятно не е и от клемореда (ключа ми е без чип, обаче). Вчера успях да я запаля с мигаща лампичка. Резултатът беше, че като включих на директна (Д4) и колата едвам се влачеше (авариен режим?). Направих си малко експерименти - давам на контакт и връщам докато проблема се появи. И се оказа, че проблема се появява и изчезва без видими причини, периодичност или каквато и да е връзка, както и изчезва без да отварям капака.

 

Помощ моля!

Редактирано от Alexandro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, проблема не е, че карам автоматик. Просто лапичката на спортния режим играе малко роля като на чек-лампа (макар да имам и такава). Т.е. ако реша да си направя самодиагностика на Прелюда (по ТОЗИ начин) кода за грешката ми излиза като мигане на лампичката за спортния режим. Апропо в компютъра нямам никакви грешки, след като ги изчистих след купуване на колата.Моля, някой ако може да помогне, нека се абстрахира от това че колата е автоматик. Написах го само за да обясня коя лампа мига.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Противно на форумните правила ще си позволя да вдигна темата нагоре, тъй като все още нямам решение на проблема. Сам омога да допълня, че с удоволствие бих отишъл при Омбре да я погледне, но София ми е далечко, а имам приятел, който би могъл да я погледне, но ми се иска предварително да знам какво трябва да гледа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...