Jump to content
Guest gothic_fan

ДА СИ МАХНА ЛИ КАТАЛИЗАТОРА?help!

Recommended Posts

Guest gothic_fan

Хей, братлета, имам въпрос: Да си махна ли катализатора за да вдигна конете (така ме съветват приятели), оба4е аз искам да получа компетентно мнение! 6те вдигне ли поне малко мощността, сега сам на 75 коня, не 4е разбирам много от коли, ама на всеки му се иска... Гарнето ми е Ремус, оригинално, това само разбрах! Благодаря ВИ предварително !!!:cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Аз си мисля 4е тоз дет е снесъл за Ремус ве4е го е махнал,проверявал ли си???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ZERO

първата ми работа като си купих колата беше да я закарам да ми разкарат таз далавера. за мощност незнам ( дали е 75 или 80 кобилки все таз :cool: ) ама звука стана доста по-добър ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest crx-fan

Махай го

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ma4o

и аз го махнах и на двете и ми се струва ,че се режат повече ;) според мен е по добре без :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

катализатора го оставяи ако мислиш да опазваш околната среда :cool:иначе го махаи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stonez
Отговорено (Редактирано)

ПОВЕ4Е "Hp", НЕЗНАМ ДАЛИ ЩЕ ДОЙДАТ, НО ПОВЕ4Е "dB", СЬС СИГУРНОСТ :cool:

Редактирано от stonez

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

Би трябвало да се поотпуши с вървежа махай го :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

Махнаха ми катализатора и честно казано не забелязвам абсолютно никаква разлика, нито като звук, нито като мощност. Друг е въпросът, че керамиката в него изобщо не беше запушена, беше потъмняла от едната страна, но си се виждаше през клетките и поне според мен катализаторът си беше в окей състояние, но така и така го бяхме разглобили вече, така че отече. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Моят скоро ще улети.... Викторе, дано си бил прав за как се правело със секач, че мислия така да го правя.... :whistle: Пък после ще ви кажа каква точно е била разликата при мен със мощността.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

каква точно е била разликата при мен със мощността.

никакваНе ги махайте катализаторите току-така, и без това достатъчно тровим малкото въздух, дето ни е останал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

Викторе, дано си бил прав за как се правело със секач, че мислия така да го правя.... :whistle:

При мен нямаше как иначе, защото катализаторът ми е с неправилна форма и не може да се смени с пура, тръба или каквото там:

 

Публикувано изображение

 

Иначе Магнум принципно е прав, но проблемът е, че заради скапаните бензини, които ни пробутват в милата ни родина, за няколко години каране един дори нов катализатор, става на гъз, да не говорим пък за такива на по 10-15 години като нашите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vtec

когато разкачихме моя си беше перфектен ,но както каза колегата victor ,така и така го бяхме свалили -и си замина :blink: сега мотора работи по спокойно и по шумно,ама и в гаража мирише на умрели катерички докато с катализатор миризмата беше приемлива :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

добре де ама като го махнете на негово място траба ли слагате.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vtec

моя лично го изтърбушихме с един секач и после пак си го метнахме обратно-обаче празен.Защо да слагаме тръби като катализатора изтърбушен си е ТРЪБА! :whistle::blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

моя лично го изтърбушихме с един секач и после пак си го метнахме обратно-обаче празен.Защо да слагаме тръби като катализатора изтърбушен си е ТРЪБА! :whistle::blink:

даде това питах и азче не ми е много ясно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DrOxBoLi

vtec Публикувано на Mar 23 2005, 11:25 AM   когато разкачихме моя си беше перфектен ,но както каза колегата victor ,така и така го бяхме свалили -и си замина  сега мотора работи по спокойно и по шумно,ама и в гаража мирише на умрели катерички ...

Че кой те кара да си държиш мотора запален в гаража :whistle::blink: Шегувам се. Е т'ва е доказателство с какви боклуци сме принудени да си караме колите :lol: Махай го катализатора. При мен разхода ми падна :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Викторе, дано си бил прав за как се правело със секач, че мислия така да го правя.... :whistle:

При мен нямаше как иначе, защото катализаторът ми е с неправилна форма и не може да се смени с пура, тръба или каквото там:

 

Публикувано изображение

 

Иначе Магнум принципно е прав, но проблемът е, че заради скапаните бензини, които ни пробутват в милата ни родина, за няколко години каране един дори нов катализатор, става на гъз, да не говорим пък за такива на по 10-15 години като нашите.

Абе не бих казал, че не може да се замести с тръба...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gothic_fan

ЕЕЕЕейййй, нмого ВИ благодаря за съвета, уикенда съм в сервиза да го разкарам, ама чак пак да ми падне разхода не знам, но за вървежа си струва, и за звука..То за звука и сега си го има много добър от ремуса, ама..................МЕРСИ ПАК!!!:whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DrOxBoLi

gothic_fan Публикувано на Mar 23 2005, 06:36 PM... ама чак пак да ми падне разхода ...

Ми при мен беше доста запушен :) нямаше празна клетка :D във всяка една си личеше как има боклуци :D и работата на двигателя се подобри :D Пак повтарям при теб може и да не се усети кой знае каква разлика. Може би при мен е бил прекалено запушен :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Vlad

Махнах си катализатора онзи ден и ми сложиха симулатор - гърне което прилича на катализатор..... струваше ми 55 лв. с поставянетоЗа мощността не знам , но мои приятели ми казаха , че с махане на катализатора, разхода пада.Ще видим как ще се отрази симулатора.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

а в какво състояние беше катализатора като го махна?значи да разбирам, че разлика във вървенето не си усетил, така ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Vlad

Състоянието на катализатора го видях само отвън и картината беше покъртителна.......Не съм усетил никаква промяна в мощноста , но ми се иска да усетя промяна в джоба си...... и то в положителна насока.......Най-добре го махни. Изрежи го и си сложи нова тръба или симулатор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ma4o

аз съм с траба :) и съм много доволен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

аз съм с траба ;) и съм много доволен :)

Вече спестявам за звук като твоя, само да намеря и лет(н)и джанти ;):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

според мен е по-добре да се сложи тръба на мястото на катализатора за да има по-голям ефект

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sashko

маха се веднага катализатора ако не е махнат .... ако не се махне с нашите бензини до година се запушва ..... слага се резонатор вместо него ... така е най-добре:(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...