Jump to content
Guest peterk

Джанти за Civic 1.3 16v 1994 година

Recommended Posts

Guest peterk

Купих си civic 1.3 16V преди 1 месец сега е с 4 зимни гуми и обикновенни джанти. Искам да ги сменя с лети джанти с летни гуми. Проблема е че обикалям от 2 седмици и навсякъде ми предлагат джанти R15 по книйка пише че и такива стават за мойта ма ще са с гуми 195/50/R15. Тия гуми не са ли прекалено нископрофилни за тукашните пътища и не са ли прекалено широки за 1.3 двигател (имам съмнения че колата ще върви по малко с такива гуми). Сегашните гуми са ми 175/70/R13.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

ами вземи са 185/60/15....

Тц, това са за 14-ки размерите. Колегата както ги е написал са точно така:175/70/13185/60/14195/50/15Така няма разлика във външния диаметър, т.е. показанието на скоростомера е сравнително вярно.peterk, незнам какво да те посъветвам. И аз съм с такава кола и аз все се каня за лет(Н)и джанти :cool: ама все отлагам. Има много хора с такива коли и с 15-ки, но все пак мисля, че 14-ки са по-разумен компромис. Иначе, например колегата Ма4о си кара D15B2-ката с 205мм (ако не се лъжа) отзад например ;) ...ама му опирали в калниците по някога ;) Айде със здраве и честита ти количка иии най-важното - добре дошъл In The Club! ;);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO
Отговорено (Редактирано)

Само да добавя че днес един приятел си купи нови джанти та му ги сменях.Колата:Сивик 5ген D15B2 :cool: Джантите:215/40/17 ;) Колата е с ниско окачване и няма никакви ама никакви грижи.Тези които са от Варна ще го видят един син с кристални стопове.Снимки до няколко дни.

Редактирано от MIYAMOTO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ma4o

мойте и двете ги карам с 195 50 15 предни и 205 50 15 задни и само на червения сивик ми закача понякога отзад на завои :cool: като влеза с 200км. хахахахаха ;) маитап ;) при по висока скорост ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

зависи от джантите обаче ...щото и аз цяла зима изкарах с летите джанти ..но бяха кривени и изправяни 3 пъти ...195/50/15 BSA 303-ти модел мисля ...докато не оправят дупките по пътя не препоръчвам на никого да слага лети джантипоне още 2 месеца ...или 1 минимум ...щото виждах и метални изкривени ....а днес видях и един състезател как мина през релсите на ал. стамболийски и скобелев ...и спука гума пича , със 70 караше и му стана тъпо :cool:та умната и внимаваите ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

Аз карам лятото с 195/50/15 и единственият проблем е, че както каза Ма4о, отзад понякога закача при по-големи друсаници и накланяне при по-бързи завои, но това е заради широчината на гумите, а не заради профила. Защото според всички калкулатори за размери в нета външният диаметър на 175/70/13 (което е стандартният и препоръчителен размер според книжката на сивиците) и 195/50/15 е еднакъв. Относно нископрофилността, действително малко по-твърдо вози, но изобщо не е фатално, караш си като пич, стига да не скачаш във всяка срещната дупка де. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

225/40/16 отзад опира при мн големи неравности с голяма скорост при мене.195/50/15 е идеален размер гума ко 6те слага6 на некви летни капли :blink: .При по големите валяци......става трудно удържането на волана(говоря за малките бръмбари 5 генерация).Миамото за колата на Стамен ли говори6?????????/ мнооо брутална на 17'ки,меткай снимки тука :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest icho

То и аз сам с 205/45/16 и да си кага със сегашните ми гуми не ми опира.Най неприятното е че колкото са по големи джантите и гумите, единсвено колицата страда.По точно предницата :lol:)))Всичко останало е газария!!!! :blink::whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

Само да добавя че днес един приятел си купи нови джанти та му ги сменях.Колата:Сивик 5ген D15B2 :whistle: Джантите:215/40/17 :blink: Колата е с ниско окачване и няма никакви ама никакви грижи.Тези които са от Варна ще го видят един син с кристални стопове.Снимки до няколко дни.

аз мислех да събирам за 15 ама маи ще си карам със 13 и ще събирам и аз за 17" :lol: дай снимките да ги видим

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest peterk

Мерси много за инфото.... Излиза че може да си сложа 195/50/R15 без да имам сериозни проблеми... Като закачат гумите не се ли износват по бързо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf
Отговорено (Редактирано)

Тва дали ше опира зависи от офсета на джантата.Айде и честит ми 1000-ден пост!

Редактирано от PARADOX_sf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest peterk

Тва дали ше опира зависи от офсета на джантата.Айде и честит ми 1000-ден пост!

Знаеш ли колко трябва да е офсета на джантата за да не закача?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Тва дали ше опира зависи от офсета на джантата.Айде и честит ми 1000-ден пост!

Знаеш ли колко трябва да е офсета на джантата за да не закача?
38 е по книжка. Но мисля, че и със опеловите 35 офсет също няма да закача ... въпреки че на Патрик правихме експерименти и закачаше, но не помня с кои джанти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

Моите са опелови и закача.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

Миамото за колата на Стамен ли говори6?????????/ мнооо брутална на 17'ки,меткай снимки тука :whistle:

Точно тя :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Моите са опелови и закача.

Тогава - :) п.п. Стас продава 4 джанти с 42 офсет, влизат в хонда (не опират в амортесьора) и те със сигурност няма да закачат калника

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

Миамото за колата на Стамен ли говори6?????????/ мнооо брутална на 17'ки,меткай снимки тука  :)

Точно тя :D
това да не е един син сивик със софийски номер?снощи го мярнах ама в движение не можах да го разлгедам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

Миамото за колата на Стамен ли говори6?????????/ мнооо брутална на 17'ки,меткай снимки тука  :)

Точно тя :D
това да не е един син сивик със софийски номер?снощи го мярнах ама в движение не можах да го разлгедам
Точно той с кристални стопове :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...