Jump to content
jamo

лампичката за отворен багажник

Recommended Posts

Здравейте колеги :DЗначи по-принцип тази лампа не ми свети и си мислех, че нямам такава.Проблема е там, че от 2-3 дни забелязвам тази лампа да се опитва да светва, от време на време мъждука много слабо когато карам по паваж или през дупки. Незнам това значи ли задължително, че някъде няма хубав контакт или нещо друго? Хич не ми се занимава и на тая кола да се уча как се сваля таблото :) Мисля, че проблема е някъде в багажника, там където е датчик или бутон ли нямам си идея как е направено отзад.Ще съм благодарен някой да ми обясни какво подава сигнала на тази лампичка... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest hondajapan

е та то4но тези дат4ици не контактуват сигурно!мисля,4е тази лампа бе6е вързана и дат4иците на вратите!(като отвори6 вратата пак трябва да свети)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля,4е тази лампа бе6е вързана и дат4иците на вратите!(като отвори6 вратата пак трябва да свети)

Специално на 5-та генерация не е така. Свети само когато багажника е отворен. Скоро правихме колата на един приятел на който проблема му беше подобен... въобще не светеше дори и като кара по павета и неравности. При него кабелчето беше прекъснато и може и при теб да е така и на неравностите да се допират двата края на кабела. Датчика за въпросната лампа (ако става дума за 5-та генерация) ако не се лъжа се намира в самия заключващ механизам... провери кабелчето което се свързва с този механизам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да уточня, колата е 6-та хеч. И доколкото виждам при мъждукането на лампичката е нарисуван само багажник отворен и заради това си мисля, че е само за него.

Редактирано от jamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да е точно така както ти казва Митака.Отваряш кората на вратата и на заключващия механизъм има пластинка завършваща с едно търкало , което при отворен багажник опира в системата ( пък тя е на маса). Точно ,около търкалото се събира много мизерия и не прави контакт, или изкривена пластина. Я погледни около заключващия пингой (преди разглобяването) дали не се вижда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А също е възможно и самата лампичка на таблото да не прави добър контакт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имах такъв проблем на моя прелюд 5 ген. при мен лично буксата не даваше добър контакт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dumbeca

Имах същият проблем на същата кола. Махаш пластмасите на вратата на багажника и търсиш буксата която е на ключалката,почисти я и виж кабелчетата как са. Не е сложна работа..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...