Jump to content
BAD_BOY

как да го сметна ?

Recommended Posts

зна4и питането ми е следното , на Прелюда оригиналните джанти са 14 ,а аз сложих 16 ,но малко са по високи , аз премерих 14-ките диаметъра им е 190 см. а на 16-ките диаметъра им е 197.5 естественно с гумите .Не ,4е ме притеснява това особенно ,но искам да знам какво е отклонението при изминати км. да ре4ем 100 км. на колко ще се равняват в действителност и скороста да ре4ем 50км. в 4ас на колко се равнява ? благодаря Ви

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако калкулатора ти показва, че когато се движиш със 100км/час, то скоростомера ще показва 90км/час, колко път ще изминеш за един час с тази скорост?S=V.t където времето е независимо от размера на гумите => пътят ще се промени в такова отношение в каквото се е променила скороста.п.п. ако пак не си разбрал, кажи си размерите на гумите. Освен това не ти 190 диаметъра на гумата, а обиколката и :lol:

Редактирано от Orlin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако калкулатора ти показва, че когато се движиш със 100км/час, то скоростомера ще показва 90км/час, колко път ще изминеш за един час с тази скорост?S=V.t където времето е независимо от размера на гумите => пътят ще се промени в такова отношение в каквото се е променила скороста.п.п. ако пак не си разбрал, кажи си размерите на гумите. Освен това не ти 190 диаметъра на гумата, а обиколката и :lol:

да обиколката е ,размерите оригиналните са 14/195/65 ,а новите 16/205/55

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По калкулаторите по-горе пише, че когато се движиш със 100км/ч, скоростомера ще показва 96км/ч.100:96=1.042. Това ти е коефициента по който трябва да умножаваш пътя, за да видиш колко реално си изминал. Т.е. за да изминеш 1042 километра, трябва километража да е отчел 1000км. :lol:

ОК ,разбрах колега жив да си ми да илядиш :huh: то4но това из4исление ми трябваше

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...