Jump to content
Guest k_u_d_o_s

Prelude '93 Tablo

Recommended Posts

Guest k_u_d_o_s

Hora, imam problem, lqtoto si kupih Prelude, dosta zapazaen za god i na pryw pogled ne udrqn;) nz problema e w towa 4e nqkoi ot minalite sobstwenici sa si igrali s kilimetraja(taka mai se zowe6e - deto pokazwa kolko km sa izwminati) i e powredi edno elektromotor4e. Na Prelude kilometraja ne e jilo, a ot dat4ika na ABS(taka mislq) se podawa signal kym towa stepenno elektromotor4e, koeto preobrazuwa el impulsa w dwijenie predawano na obiknowen broq4(ne e elektronen). E, towa elektromotor4e e razwaleno, nikade wyw Varna ne mogat da go oprawqt, pra6tah go dori w Greece 6toto imam poznati tam, no i te ne mojaha da go oprawqt. Taka nqkoi znae li otkade moga da si namerq podobno ne6to, ili pone cqloto tablo na staro, moje bi nqkoia morga ili ako se wnasqt ot nqkade? Za6toto predstawitelite na Honda mi syob6tiha 4e samo tozi detail ne moje da se pory4a(o4akwano) a tabloto se prodawalo s neznam kakwo si o6te i struwa nad 1000lv!!! E nqkoi da ima ideq?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Някой не може ли да намери снимка на тва табло поне да се види кво е и на кво прилича?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

По принцип, ако всичко опира до снимката - няма проблем :D

 

Публикувано изображение

 

Друг е въпроса дали човек може да се ориентира и да разбере за какво става на въпрос...

 

Според мен ще трябва да търси такова моторче точно от табло на точно такъв като неговия прелюд. 99% съм сигурен че НЯМА да може да се замени с моторче от СИВИК 5-а генерация както примерно Ти беше дал като идея (за тези които НЕ схващат за какво говоря - темата първоначално беше разгърната в стария форум в Дир.бг и затова има едно "преповтаряне на мнение" и т.н.). Но пък - кой знае. Трябва някой спец който е навътре с тези неща да си каже мнението - дали може да се приспособи евентуално моторче от друга ХОНДА (в крайна сметка ако НЕмойе да се намери това моторче де). Но БЕЗ проба няма да стане. :) Ако имаш възможност от къде да намериш моторче било то и от друг модел - пробвай да видим какво ще стане. В противен случай - принуден си да търсиш от някое друго табло от такъв прелюд :):)

 

Така е за съжаление с ХОНДА (пък и с повечето автомобили де, но специално Японците са водещи в този феномен) - няма нищо еднакво при различни модели. Примерно, на моята се прецака лостчето което управлява чистачките :) - в самата основа се счупи :) В крайна сметка успях и го въстанових до някъде, но....НЕ Е като оригиналното :) А този лосто от НИКОЯ друга ХОНДА ключа НЕ става - трябва си точно от СИВИК 3-а генерация 4 врати СЕДАН !!! Даже пак не е сигурно - защото моята е 1986-а произведена - след фейслифта, а ПРЕДИ фейслифт-а лосточетата за чистачките, за мигачите и т.н. СЕ РАЗЛИЧАВАТ !!! Въобще - един и същ модел (СИВИК), една и съща генерация (3-а примерно), една и съща версия (4 врати Седан) но в различни години на производство (примерно 1985-а сравнена с 1986-а) НЯМАТ НИЩО ОБЩО в БЕЗБРОЙ компоненти !!! Не е само за лоста управляващ чистачките - мога да давам СТОТИЦИ примери САМО за този модел (СИВИК 3-а генерация) за това какви са разликите във ВСИЧКО между колите произвеждани в различни периоди и ЗА РАЗЛИЧНИ РЕГИОНИ !!! Това най-мнгоо рефлектира върху бедняци като нас Българите :) - защото караме кошници по на 15+ години и буквално това са машини на доизживяване. Нещо ако се счупи - втора ръка трудно ще се намери, а за поръчка на НОВО - си е направо лудост !!! Както колегата каза - табло за такъв ПРЕЛЮД е 1000 и повече лева ! Това е ЛУДОСТ ! За кола модел на 12 години, която струва около 8 - 9 хиляди лева МАКСИМУМ...си е направо ЛУДОСТ !

 

Малко се поотплеснах признавам си, но мисълта ми е че - ТРУДНА ще е работата с взаимнозаменяемостта на това моторче с друго, от друга ХОНДА примерно :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Начи от Сивик 4-та генерация 100% не става. Той е със жило. Мисля че 5-та генерация са със моторче. Трябва да се пробва. Може и от Акорд, да се пробва. Но да са произведени в тоя период.Поне някой да каже кои модели не са със жило, а с моторче?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest k_u_d_o_s

Taka, taq shema q gledah i az w predstawitelite na Honda tuka w Vn. I nie ne mojahme da s eorientirame ama mai ne e kym tabloto za6toto fakti4eski towa motor4e se pyha w dupkata na tabloto, pokazana na kartinkata gora w lqwo! Ili moje bi e 4ast ot nqkoi element ot tabloto i ne e predstaweno samostoqtelno.Problema s motor4eto ot druga kola naistina e po4ti nere6im za6toto ne sa mnogo kolite sys mootor4e(powe4eto sa sys ji, de i Prelude da be6e :) ). Taka 4e PLS ako nqkoi ima info koi modeli (pone na Honda ako ne drugo) imat motor4e na kilometraja??Az prodyljawam tyrseneto!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Мисля че Сивик 5-та генерация и 6-та и т.н. са с моторче...!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest k_u_d_o_s

pls kajete morga ili nqkoi koito moje da mi wnese ili wyob6te nameri - w bezizhodica sym tuka we4e :)((((

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Еми в София зна няколко ама надали ти вършат работа...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest k_u_d_o_s

Ami do mart ako ni6to ne otkriq 6te doida do Sofia da obikolq i tam, samo deto me pritesnqwa towa 4e az dotolkowa ne moga da se oprawq w Sf 4e ne znam kak da stigna do ....nikade.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Имам едно моторче от оборотомер на вектра.Може и да е подобен.Можеш ли да снимаш твоя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest k_u_d_o_s

imam snimki publikuwani w clubs.dir.bg Auto-Moto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest OrAnGe_MoNsTeR

na 5gen e s motorche 100%probvai pri mangalite po Simeonmoze da imash kasmet s niakvo tablo 2hand!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino
:P Mejdo drugoto tova za chastite e ne samo na kolite Honda , a moje bi za absoliutno vsichki stoki koito se predlagat s iaponski proizhod.Primerno poneje sam si maniak na tema iaponsko kato mi se schupi antenata na Mitsubishito i mi se naloji da preobarna ciala sofia s krakata nagore za da nameria magazin , v koito da si zakupia otverka za 15lv, s koiato da si opravia problema.Poludiah ;) .Sashtoto stana i predi vreme karo schupih spoilera na Civica,namerih vtora raka ot pak civic 3g i toi ze che ne stana.Uleichetata za vodata ne stavaha,ili pak prednata bronia savsem naskoro.Se taia,mislia che Hondite ni si zaslujavat glezotiite ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Еее...Не е същото...Отварял ли си го?

Редактирано от PARADOX_sf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest k_u_d_o_s

Kato q kupih be6e we4e otwarqno:( ama koi da znae tam ne sym se rowel kato q oglejdah. E sled kato se razbra 4e e ot nego posle sa go otwarqli i opitwaha da go oprawqt ama kazah - NE:((Mn sym ne6tasten - mai nqma da si namerq motor4e.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Абе виш от 5-та ген или акорд горе долу от тия години.Проблема, е че нямам време сега и не мога да се поразтърса...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest k_u_d_o_s

6te prowerq, no dosega glawno accord i prelude sym trysil.Az taka ili ina4e i az ne byrzam mn(ot fakta 4e nqmam drug izbor) taka 4e ako nqkoi den nqkoi izmisli ne6to - da spodeli, 6te sym mu mn blagodaren(i otblgadoren 6te e :P)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest OrAnGe_MoNsTeR

pi4 e taka li izglezda tva prosluvuto motor4e?

tva e ot 5gen civic!Публикувано изображение

sorry za gadnata PIC ama neshto phototo se e depresiralo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Май са много различни...ЛИНКОнова май върти постоянно докато това е директно хванато за стрелката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest k_u_d_o_s

4akaite we pi4owe!! kakwa strelka??? na men mi e razwaleno motor4eto na KILOMETRAJA(otboroqwa izminatite kilometri) Taq strelka kato gledam e za skorostomer(pokazwa kilometra w 4as - na men mi raboti taq 4ast ot tabloto).........sorry ako ne6to AZ ne sym razbral ama prosto da kaja da ne se polu4awat razminawaniq :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Еее...Така кажи бе пич!Аз поне разбрах, че ти е думнал мотора на километража който движи стрелката...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest OrAnGe_MoNsTeR

i az shtoto taka :P ta znach na 5gen motor4eto e 100% razli4no!mnogo munichko i e na SEIKO EPSON CORP japan:)ako imash niakoi friend s creditna carta v ebay prodavat tceli tabla kato za tvoia prelude i s shippings sti se vurze kam ~70dolares

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне кажи, че вече си намерил :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...