Jump to content
Guest 1net

Оптичен Тунинг

Recommended Posts

Guest 1net

Това мислех да е ЛС до REDPOWER, но сигурно ще има и други които са се пробвали или знаят нещо по въпроса :unsure: Искам да си пооправя предната и можеби задната броня. За дизайн и изпълнение, ще се оправя, но проблема ми е в материалите. Значи, какво да използвам като външен материал? Нещо което да се хваща здраво към оригиналния материал на бронята ( предполагам производен на ABS-a) и в същото време да е жилав а не трошлив.Интересува ме също ребра и формообразуващи мрежи от какво мога да ползвам. Поселено, за отвори, мога ли да ползвам PVC тръби например?? Гаден материал е, но друго не ми хрумва. :( и съвсем последно, епоксидната смола ми звучи доста добре за замазване, но пък е крехка, както и китовете. Идеи?Мерси Предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest REDPOWER

Колега това което си замислил не е никак лошо само че ти трябва доста свободно време и нерви. За остнова можеш на използваш някоя стара броня с подходящи отвори както бях направил аз с предишната ми 5-та генерация иначе най лесно за основа е пияна за оплатнение, тази която ползват фирмите за алуминиева дограма.Пръскаш с нея в/у оригиналната броня и леко оформяш докато стегне после с макетно ношче и така докато стигнеш до желената форма.След това стъклопласт и смола,малко кит и боя и си готов,но неси мисли че ще ти е лесно.Ако искаш на следващата среща можем да поговорим по-обстойно по въпроса или да споделя още неща тук за тези които ги интересува.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Мерси, относно старата броня, и аз го мисля щото няма да ми отнеме по-малко от 2-3 седмици, а трябва да се кара все пак :unsure: обясни ми моляте за стъклопраста.... как се продава? на ролка? и смолата каква да е? нормална епоксидна от магазина или нещо по специално?На следващата сбирка, определено ще те поразпитам, щото засега само се потготвям ( днес със един колега Corel-Draw-лирахме ) :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

Колега това което си замислил не е никак лошо само че ти трябва доста свободно време и нерви. За остнова можеш на използваш някоя стара броня с подходящи отвори както бях направил аз с предишната ми 5-та генерация иначе най лесно за основа е пияна за оплатнение, тази която ползват фирмите за алуминиева дограма.Пръскаш с нея в/у оригиналната броня и леко оформяш докато стегне после с макетно ношче и така докато стигнеш до желената форма.След това стъклопласт и смола,малко кит и боя и си готов,но неси мисли че ще ти е лесно.Ако искаш на следващата среща можем да поговорим по-обстойно по въпроса или да споделя още неща тук за тези които ги интересува.

Аз обаче нещо е разбрах, какво правиш със стъклопласта след като си постигнал формата?Използваш го само като покритие като го лепиш със смолата ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

ми аз така мисля.... и няколко пласта за повече здравина :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest crx-fan

Я повечко инфо дайте че ме заинтригувахте.Имам и следния въпрос.Как от две брони да сглобя една?Има впредвид че ще ползвам едната за основа а от другата са мо някой елементи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

Я повечко инфо дайте че ме заинтригувахте.Имам и следния въпрос.Как от две брони да сглобя една?Има впредвид че ще ползвам едната за основа а от другата са мо някой елементи.

ми аз доколкото знам като направиш едната си изливаш калъп. и после си вадиш колкото си искаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

и това е вариант ако искаш да правиш серийно :ph34r: ама мойта цел не е такаваcrx-fan, ми ще трябва да ги залепиш някак или да ползваш планки и нитове.... и после кит и шкурка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

или да свалиш едната и да сложиш направо другата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest crx-fan

С какво предлагаш да ги лепна?Питам щото на тая тема съм бос.Иначе добре си схванал че не гоня серийно производство :ph34r::):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

да ти кажа честно, незнам... неприятните моменти са два: едното е че за да я залепиш здраво ти трябва голяма контактна площ което е трудно за постигане при ГОЛЕМИ самоделки от пластмаса щото се чекнат както си искат. Втория проблем е лепенето на ABS-а от който май са направени повечето брони. Ползвал съм много добро лепило на Локтайд.... като каноколид, но си има и праймер. Лепи зверски, но пък е около 70лв опаковката ( 50-100 грама) :ph34r: В твоя случай, аз лично бих захрепил елементите към бронята с винтове/нитове/планки и после бих добавил стъклопласт и смола, за да замажа фугите и да го докарам като един цял елемент.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dido_dimov

Наложи ми се да лепя две парчета от някакъв тип пластмаса ... контактната площ беше много малка ... но имаше възможност на гърба да се сложи допълнително парче, което да стъпва върху двете и да ги държи достатъчно здраво. Отпред естествебо остана цепнатина, но при мен това не беше от значение. Предполагам ако е на броня може да се замаже положението по някакъв начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Horse
Отговорено (Редактирано)

С какво предлагаш да ги лепна?

Я и аз да се включа. Емо... идеята е страхотна, но само, ако и аз участвам :ph34r: Говоря сериозно и наистина трябва да обменим опит :)Относно лепенето на брони... и въобще пластмаси начина е следния: Двете части се поставят в положението в което искате да бъдат. От външната страна (по цялата възможна дължина) се поставя метална мрежа, предварително изрязана и загрята до червено. Ако сте достатъчно бързи тя сама си потъва в бронята и не е необходимо допълнително нагряване. И все пак, ако се наложи ще е добре да разполагате с по-сериозен поялник. (първоначалното нагряване става с горелка, или котлон но газов). Грозорията, която се получава се шлайфа, китва, пръска и става красотия :)п.п. след което взимате бронята и я хвърляте в реката... :D:D:D Редактирано от Стефо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Няма проблеми, много ще се радвам да побъбрим :) Идеята за металната мрежа е супер!а скоро ще ви покажа и фотошопския проект, че почнах мноу да надобрявам :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dobromirski

Нека да се включа и аз. Мойта броня беше счупена и трябваше да я направя за пред застрахователите и после да я "оправя" :D За да стане бързо изпозвах казова горелка(от тези миниатурните) за да награявам маедна тел поставена напреко на пукнатината. Медна взех защото има добра топлопроводност и нагрявам телта а не бронята(във вторият случай стват големи деформации). По този начин се плучава нешто като шев който е много здрав. После отгоре 2-3 реда мрежа(от тази за мазилка) и шепа епоксидна смола. От другата страна кит за пластмаса. толкова добре стана, 1е застрахователите се разминаха с плащането на броня :D Сега идва по-интересното ! Виждате крилцето нали ? Ами то цялото е моя изработка :D Материалите са: Депрон, мрежа, епоксидна смола и малко нерви :ph34r:Ако знаех че крайният резултат ще е такъв щах да щракна няколко снимки на технологията но...уви. Както и да е ! Отне ми 2 дена. Но резултата беше потресаващ. Стана МНОГО здраво(вдигам си багажника за него, а в снега един ме избута,(познайте каде се подпря :) )). В същото време е МНОГО лек и капака се отваря както преди :) Да не раздухвам повече темата, който иска нещо по-подробно да пита.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest crx-fan

Добре сте се ориентирали.Днеска излових един от тия дето лепят брони и решетки.Тоя ми показа как прави нещата.Снажда броните и ги лепи с некво уредче подобно на телоподаващо само дето подава пластмаса.Сега ще пробваме да наснадим двете брони а от вътре ще набутаме пяна.Ако стане работата ще драсна за ефекта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dobromirski

Само да не е горещ силикон че..........ще имаш въртели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

:ph34r: след около час проучване на фотошота и припомняне.....

 

Публикувано изображение

 

Цвета обаче още несъм го докарал :)

пък и сайд-скъртовете ( абе как се казва това на българистански бе...) ги няма още

 

Добромирски, абе аз мислех за маааалко спойлерче ама исках да е много семпло и да се вписва в очертанията на хечбека... ама немога да го измисля, ако имаш някоя идея - :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dido_dimov

Снажда броните и ги лепи с некво уредче подобно на телоподаващо само дето подава пластмаса.

Тия неща ги продават в повечето малки и големи железарии. Продават и пръчки за тях. На битаците се срещат често. Работят на ток и топят някакъв тип пластмаса. "Поли-нещо си" ... което залепя повечето типове "Поли-нещо си нещо". Идеята е много добва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dobromirski

dido_dimov за съжаление говорим за едно и също нещо :ph34r: Проблема е, че се топи при температура от около 60'С (тъмна боя и силно слънце му ебават мамата). В същото време при температури под -5'С става чупливо и пак х.. :) Общо взето става само за временно прикрепване ама май и за това нестава:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

а няма ли да стане по-добре със нещо от рода на онова лепило дето го рекламираха и по телевизията, поксипол или нещо такова. щото със тоя пистолет сис сигурност нищо няма да стане. аз съм лепил с него, тои става за декоративни неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dido_dimov

Става с едно лепило на Бизон, ама площа при лепене на дбе части на броя /в случая/ е много малка. Дебелината е нищожна и неможе да се разчита да задържи повече от масата си. Ако е цепнатина - да, но ако е разделена на две части ще е трудно. Помисли за следното: Ако има чалъм отзад да се сложи втора пластмаса, която да стъпва и на двете части. Да ляга върху линията на лепене. Отпред трябва във всеки случай да се китва за да не се забелязва.Другия вариант е по-грозен. Идеално пазване на двете части, отвори с фрезенк и отзаг метална планка. От болта по-чко няма кое да държи две разделени части - една към друга. На вибрации също издържа.Струва ми се, че първиа вариант е по-удачен.Третия вариант е да ида при пичовете, които правят брони и да ги питам, но при тях предполагам, че метода ще е с частично разтапяне на двата елемента и попълване на фугата с кит.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest crx-fan

Значи какво сътворихме.Метода не е толкова лош.С това дето му викате силикон слепихме двете парчета.След охлаждане от вътрешната страна на бронята поставихме мрежа като я нагряхме за да хване малко бронята.След това напълнихме с пяна.От външната страна кит неква осново дето държи боята.Стана доста добре за сега.Остава да я пръснем с боя и ще видим как изглежда.Сори но нямам цифров апарат да я снимам.Иначе поне засега с помощтта на тоя пич нещата езглеждат добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Ясно, значи силикона само временно - ОК. после махнахте ли го или го зарязахте там за вечни времена?Добре бе пяната не е ли много мека за основа на боята... или с кит отгоре става достатъчно сдраво. Все пак със епоксидна смола, няма ли да е по издържлижо?за снимки... споко, все ще се видим на някоя среща :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest crx-fan

Не силикона си е за вечни времена.От вътрешната страна я набухахме с пяна.Държи като стегне здраво.А отвъншната я минахме с кит.Абе не е зле.И защо казвате че силиконо не държи????За сега е учудващо здраво леко и изглеждащо както исках.Ако имате повече познания пишете щото докато с тоя пич правехме работата оставиха поне 10 брони за ремонт.1net и аз се надявам накрая да дойда на някоя среща но за съжаление в момента съм принудително пешеходец.А и да дойда няма да съм с HONDA.Това проблем ще бъде ли???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

този силикон дето се затопля е вяла работа откъм здравина, иначе ако лепиш нещо със нормален силикон и си обезмаслил перфектно, хваща много здраво.какъв ти проблем бе, идвай ако ще и с детското камионче, важното на срещите е да се видим :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest crx-fan

Ми да ти кажа лепихме с това дето съм го описал по-горе.Че обезмаслявахме то е ясно.Значи за момента изглежда доста добре ще го оставя няколко дена така да видя дали ще се напука.Мисля че след като лепят масово броните и решетките с това не е толкова лошо.Ама нека знаещите да постнат малко че ако имам грешки да ги оправям овреме.Значи ще дойда само да видя че има среща и съм свободен.Че бачкам на смени и е проблематично малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

ето тука едно предложение :D

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest crx-fan

Еееее страхотно!!!!Ама това трудно ще го постигна по начина дето съм се хванал.При мен идеята беше от бронята на HONDA-да ползвам основата а като отрежа подходящите дупки от другата да ги наставя и да стане една цяла.Иначе това дето виждам е страхотно но мисля че за него трябва калъп а това е извън мойте възможности.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Horse
Отговорено (Редактирано)

Пичове, няма да коментирам начините на лепене, те сигурно са десетки. Този, който смятам за най-надежден съм описал по-горе. Само искам да кажа, че това което колегата Dobromirski e написал за тъй-наречения "топъл силикон" е самата истина. Това е материал, който се използва за временно прикрепване на леки материали, като кабели например. В никакъв случай, обаче не се препоръчва за монтажи на открито. Топлия силикон, няма свойството да разгражда пластмаси, PVC-та и др. А в крайна сметка за слепване на тези материали са използва принципа на разграждане чрез ацетон. Тъй като броните съдържат по издържливи смески и ацетона трудно им влияе, остава втория метод за разграждане, а имено, чрез нагряване и топене. Задължително се използва свързващо парче и тук идва на помощ мрежата. Тя е здрава и същевременно лесна за работа. Както, някой написа може и тел да се сложи.CRX-fan, тоя пич дето ти е лепил бронята го е направил на практика с мрежата. Слепването с топъл силикон е имало само фиксиращ ефект, който може да се постигне и с канаколит.Аре, че аз пак се олях ;););) п.п. Dobromirski... ти майка... ти баща... Ако говориш за крилцето от аватара ти... нямам думи... това ми е любимото. :D Трябват ми 10 мин. да ми кажеш от къде и колко... ааааа и как... и съм готовДо всички:Не е зле да си направим една среща на самодейните творци :D

Редактирано от Стефо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DrOxBoLi

Искам и аз на такава среща, че ми е малко девствена количката в това отношение, а искам да я поукрася малко ;) и ми трябват вещи съвети :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Ще си направим, как иначе..... вече усещам на следващата сбирка каква ще е основната тема ;) пък и наближава ;) Между другото, някой да лепил парчета с пистолет за топъл въздух?Дохторееее, добра ти е количката бе, наеш колко зор видях да го догоня тоя твой неон по "България" :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest REDPOWER

Виждам че тази тема има голям интерес затова ще споделя това което знам аз и сам пробвал. За залепването на две брони има два варианта: 1.Използва се парче пласмаса тоято се нагрява до растапяне с помоща на топлинен пистолет и с нея се залива покнатината от двете и страни-вътрешна и външна, като външната е хубаво преди това да се обработи.След като се втвърди се шлайфа леко на рака или с флексче,след което кит за пласмаси,шприц и боя. 2.Използва се мрежа която се нагрява доста и се пррикрипя хубаво към другата част на бронята.Този метод е по подходящ за снаждане на две различни брони които изискват по-голяма площ за захващане и натам процедурата е същата. 3.Вариянта с пияната-Той е най подходящ ако сте решили да направите нещо което е изцяло плод на вашта фантазия.Процедурата е следната.Взимате няколко флакона пяна,комплект гумени ръкавици и мокетно ножче.Ако искате отвори които са по-нормални от тези на броните предлагани от тунинг магазините можете да нанасяте пяната направо в/у старата си броня като пръскате с пяната и заглаждате с ръка.Ако искате обаче нещо по така тогава е страшното.Зимате шлекса и старата броня я режете като запазвате основата при захващането и пак пръскате и приглаждате. Щом дастигнете що-годе желаната форма започвате да оформяте с помоща на шкурка дали на ръка или с шлайф машина както ви е по-удобно. 4.След като желаната форма е готова нанесете една ръка смола и стъклопласт, като изсъхне още една ръка смола и пак докато изсъхне. 5.След като е изсъхнала смолата започва голямото търкане с шкурка докато цялата повърхност стане идялно гладка, малко кит там кадето е необходимо,шприц и боя. Общо взето това е начина, не си мислете че е лесно трябват ви много време и нерви но си заслужава защото това което направите ще е уникат. Има и още един вариянт който е по подходящ за задни брони.Зимате парче шперплат и зо захващане за задната броня като преди това сте му изрязани отворите и процедурата натам с пяната я знаете. Дано съм бил полезен с това.Ако имате още въпроси питайте. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DrOxBoLi

REDPOWER Публикувано на Mar 13 2005, 03:26 PMАко имате още въпроси питайте.

Питам ... само че въпроса ми е по скоро към Добромирски - Как мога и аз да зглобя подобно крилце?

1net Публикувано на Mar 13 2005, 02:20 PMДохторееее, добра ти е количката бе, наеш колко зор видях да го догоня тоя ...

ДОГОНИЛ :D Като разбрах кой подминах и изчаках да те видя мухахахаха ;););)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dido_dimov

Поглеждали ли сте ТУК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Horse

1net Публикувано на Mar 13 2005, 02:20 PMДохторееее, добра ти е количката бе, наеш колко зор видях да го догоня тоя ...

ДОГОНИЛ :D Като разбрах кой подминах и изчаках да те видя мухахахаха ;);):D
Сега да видиш, като сложи новата броня... ще го чакаш още по - дълго ;):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Horse

Първо да кача темата малко по-нагоре и второ да се похваля, че в момента правя самоделно антикрило (спойлер) по схемата на Добромирски. Не е зле :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dobromirski

Малко късно се включвам за което све извинявам.А сега малко Полезно инфо за Стефо:Значи.. Материала е Депрон 20мм ( става всякакъв друг пенест материал ) , целта е да може да се шлифова без да се рони. Изрязваш формата в едната равнина(по цялата дължина на споилера) и вече имаш дъгата. После в двата края подлеваш по две парчета, изрязваш по първото парче и вече имаш дебелината в двата края. Остава със щкурка да издокараш желаната форма.После взимаш мрежа за шпакловка и я ЗАЛЕПВАШ ПЛЪТНО навсякаде. Забъркваш епоксидна смола в метална купа на котлона (целта на греенето е да ускори реакцията на втвърдяване и при нанасяне като изстива става веднага на каша и не се стича), мажеш от едната страна , на другият ден от другата, кит, боя и 3 дена нерви :DУспех :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Horse

Малко късно се включвам за което све извинявам.А сега малко Полезно инфо за Стефо:Значи.. Материала е Депрон 20мм ( става всякакъв друг пенест материал ) , целта е да може да се шлифова без да се рони. Изрязваш формата в едната равнина(по цялата дължина на споилера) и вече имаш дъгата. После в двата края подлеваш по две парчета, изрязваш по първото парче и вече имаш дебелината в двата края. Остава със щкурка да издокараш желаната форма.После взимаш мрежа за шпакловка и я ЗАЛЕПВАШ ПЛЪТНО навсякаде. Забъркваш епоксидна смола в метална купа на котлона (целта на греенето е да ускори реакцията на втвърдяване и при нанасяне като изстива става веднага на каша и не се стича), мажеш от едната страна , на другият ден от другата, кит, боя и 3 дена нерви ;)Успех :)

Е това с греенето ми трябваше :););) Разгони ми се фамилията да чакам смолата да съхне ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...