Jump to content
aλexandro

Гърне на Prelude 4g

Recommended Posts

Здравейте всички!

За да не отварям нова тема, нека първо да се похваля, че най-накрая и аз съм в сектата :P От вторник съм собственик на Honda Prelude 4g. Преди да я взема бях малко разколебан, но бих казал, че засега не съжалявам ни най-малко :) .

 

Сега да пристъпим към въпроса. След като взех колата, се оказа че съм пропуснал един дефект. Задното гърне е гило откъснато или е сменявано. Някой глупак е заварявал с оксижен точно мреди фланеца от към гърнето. Затова тръбата от гърнето назад, заедно с фланеца и още около 20 см от другата тръба (отиваща към средното гърне), са ужасно изгнили. Самото гърне и останалата част от тръбата са задоволително здрави. Това са пораженията, а въпроса е какво да правя сега. Прочетох някои теми из форума свързани с гърнета, но не супях да стигна до крайно решение. В смисъл вариантите ми са:

1. Да го изкърпя, което ще е някакво временно решение явно.

2. Да сменя гърнето и фланеца с нови, като изкърпя само частта откъм средното гърне

3. Да сменя цялата генерация - двете гърнета и тръбите

 

Защо не мога да взема решение?

1. Така и така ми е дошъл този проблем на главата, чудя се дали може да съчетая това този ремонт с евентуална бъдеща подмяна на цялата генерация? Искам да кажа дали е вариант да си направя генерацията "спортна" като се има предвид че по-натам може да си взема едно колекторче 4-2-1. Приемам всякакви съвети по този проблем

2. Не искам някакви шумни изпълнения които да включват алармите на околните. Предпочитам да чувам само мъркането на двигателя :)

3. За какви пари говорим при различните варианти?

4. Изкърпването мога да си го направя тук (в Козлодуй се намирам), но къде мога да си взема евентуално ново гърне или пък да ми направят там разните тръби и т.н.

 

Надявам се да сте ме разбрали правилно какъв ми е проблема и да дадете съветче какво да правя.

 

Поздрави на всички!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ManiaK

Ако имаш парички направо сменяй цялата генерация за да може колата да диша по спокойно!!! Но ако си се похарчил достатъчно пропусни колектора, но пак вземи останлото !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Виж ТуК ,може да намериш нещо полезно. П.П. Значи ставаме 2ма за колектори 4-2-1 :]

Редактирано от Aleksandyr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи някои неща се изясниха други още не. Първо колектори 4-2-1 ще се взимат по-натам със сигурност. Второто е че генерацията със сигурност ще се сменя. Въпросът който остава нерешен е за задното гърне. Кат ого гледам това "гърненце" отзад, ми се струва много голямо. Струва ми се че тези Free Flow гърнета които се препоръчват при т.нар. спортна генерация ще са ми малки, а освен това и много шумни. Мога ли да направя "спортна" генерация с оригиналното задно гърне и права тръба на някакво Фи 55-60, т.е. да не е с право гърне или трябва да си направя ново безшумно гърне с по-голям отвор за да има ефект новата генерация?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи някои неща се изясниха други още не. Първо колектори 4-2-1 ще се взимат по-натам със сигурност. Второто е че генерацията със сигурност ще се сменя. Въпросът който остава нерешен е за задното гърне. Кат ого гледам това "гърненце" отзад, ми се струва много голямо. Струва ми се че тези Free Flow гърнета които се препоръчват при т.нар. спортна генерация ще са ми малки, а освен това и много шумни. Мога ли да направя "спортна" генерация с оригиналното задно гърне и права тръба на някакво Фи 55-60, т.е. да не е с право гърне или трябва да си направя ново безшумно гърне с по-голям отвор за да има ефект новата генерация?

варианта за спортна генерация и да е тиха си го избий от главата :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...