Jump to content
CryoGen

въпрос за свещи

Recommended Posts

монтирай си външна бобина и ще си оправиш и ниските обороти ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sunny
Отговорено (Редактирано)

по принцип това което знам аз е че 4 полъсната свещ има повече живот и се изхабява по-равномерно!А имала повече живот защото всекки път получава искра от различен полус!НО-аз си взех 4 полусни на бош и колата на оборот много ми претрисаше!Та лично аз не съм доволен!Сега съм с обикновенни пак бош и претриса по леко!А със стрите ми свещи ngk го нямаше този проблем!А претрисането ми се появи след смяната на свещитее ;) ;)

Редактирано от sunny

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Искрата и при едно и четири полюсните свещи почти няма разлика, въпроса опира до качеството на самата свещ, топлинно число и т.н.При 4-полюсните по големия период от смяна до смяна идва от това, че в зависимост от разстоянието между електродите работят тези, които са на най малко разстояние, след това при увеличаване на разстоянието на досега работилите, започват да работят следващите два, които се намират на по малко разстояние от ел.ерозиралия полюс и работил до момента и т.н.Аз съм на газ, свещите са Беру, 4-електрода, няма "претрисане" нито при ниски, нито при високи обороти.Щом не Ви харесва как работи двигателя, защо слагате свещи, които не са за него ?

Редактирано от sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам само да вметна ,че миналата седмица си взех от Бултрако по VIN-а NGK и са еднополюсни!!А за цената не ми се говори ;) !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип това което знам аз е че 4 полъсната свещ има повече живот и се изхабява по-равномерно!А имала повече живот защото всекки път получава искра от различен полус!НО-аз си взех 4 полусни на бош и колата на оборот много ми претрисаше!Та лично аз не съм доволен!Сега съм с обикновенни пак бош и претриса по леко!А със стрите ми свещи ngk го нямаше този проблем!А претрисането ми се появи след смяната на свещитее ;):angry:

колега луфта на свещите погледна ли го ? или просто сложи свещите :) вместо бош е трябвало да си вземеш шампионки :) много малко хора ще ти се похвалят с бош :) от шампион дори аз не се оплаквам:) преди да сложа иридиевите NGK,бях с шампиончета и си работеше много добре ...по темата която е задал колегата, мисля че сам си е отговорил, от тук идва въпроса как ще си кара колата, в състезателен или мързелив режим :) аз лично си мисля че четириполюсните свещи при коли с малка бобина като малките сивичета на ниски обороти просто не си изплащат инвестицията ... виж ако имаше бобина на всяка свещ :) съм твърдо за :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...