Jump to content
prozium

Чудя се за оптичен тунинг.

Recommended Posts

Общо взето се чудя дали леко да си променя вида на количката, в момента на предния капак има 2 петна, където са олющили лака с пароструйка, доста грозно е и ще се наложи да пръсна целия капак.Колата е синя, но се чудя дали да не направя капака черен.Та реших да видя първо дали ще ми хареса, понеже ме мързи да си снимам колата, защото трябва да я измия преди това намерих това, малко настройване и след това фотошопене и крайният резултат :

Публикувано изображение

Колата все още не е с черни джанти, но и това ще се случи.Доста противоречиви мнения получавам отвсякъде, едни викат, че ще е чалгарско, кичозно, други викат че е гъзарско, трети смятат че ще е състазателна така.На мен ми харесва, ама не искам само щото ми е черен капака да ме кове всеки катадижя.Та как бихте постъпили вие на мое място?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм абсолютно сигурен, но ако боядисаш капака черен мисля, че трябва в КАТ да си смениш цвета на колата. Така няма да имаш проблеми.Все пак питай най-добре в КАТ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да пусна едно женско мнение :) Ако колата изглежда така както е на кртинката (главно цвета)...бих казала че е готино защото придобива по-завършен и даже по-зловещ вид...и със черни джанти ще е супер...Но все пак това е само мнение...За КАТ незнам вече (не съм чак толкова образована)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега въобще не се чуди а си направи капака черен.Въобще не е чалгарско или кичозно,а е яко.Има цяло такова движение на изчистен оптичен тунинг JDM се казва стила(ако греша поправете ме).Искам само да разгледаш първите 5-6 клипчета за който ти давам линк и съм сигурен че още утре ще си боядисаш капака черен.http://youtube.com/results?search_query=ci...mp;search_type=А катаджийте най сигурно е да си смениш талона в Кат=пари или да се извиняваш пред полицайте че си ударил капака,купил си дръг с черен цвят и нямаш пари в момента да го боядисаши т.н.Аз също по нататък ще си прая моя черен.Имам един сасет кара VW по принцип е бял,но три от калниците му са различни цветове,черен,сив,сребрист абе шарения от 1 година и нещо я кара така и нищо не са му казали куките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като казах за катаджиите имах впредвид, да не си кажат, я го гледай тоя racer-wanna-be направил си капака черен ей ся ше го заковем да се погаврим малко ;) иначе ако го направя черен ще сменя талона, за да си карам спокойно.Колкото до карбонов капак, иска ми се, но са доста скъпи, а искам парите дето ги вливам в колата да отиват по перформънс тунинг :)) Почти се реших да го направя черен, но като разгледах карбоните гледам че ме радва мрежичката от бели нишки :) дали ще седи добре и дали ще може да се изимитира добре подобна шарка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм...такава шарка много трудно ще се направи , а пък и то тогава не е толкова ефектно....п.с За парите които ще дадеш по бояджии (понеже е трудно) ще си купиш карбонов капак!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И карбоновия капак е решение даже идеалното решение,но струва около 800 лв. доста са.Има и друг вариант едно момче от Сливен си направи капака на селиката карбонов с специално фолио 150лв. му струва фолиото и стана зверски яко.Ама не знам от каде го е взел това фолио.Някой ако знае да каже,не е чак толкова скъпо и с малко майсторлък няма да си личи че е фолио а не истински карбон.п.п чак пак толкова няма да се заяждат ченгетата,срещат се и разбрани хора от тях

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dedovoto

И карбоновия капак е решение даже идеалното решение,но струва около 800 лв. доста са.Има и друг вариант едно момче от Сливен си направи капака на селиката карбонов с специално фолио 150лв. му струва фолиото и стана зверски яко.Ама не знам от каде го е взел това фолио.Някой ако знае да каже,не е чак толкова скъпо и с малко майсторлък няма да си личи че е фолио а не истински карбон.

 

п.п чак пак толкова няма да се заяждат ченгетата,срещат се и разбрани хора от тях

Според мойте познания в рекламните схеми с фолиата ... видяното на няколко служебни автомобила ме отказа от пърформанс с разли4ни фолиа , от метеорологи4ните промени по4ва да се напича, ниски високи температури, висока скорост - лепене му6и4ки , кама4ки по пътните обстановки и т.н. - КОФТИ раота... ако иска6 моят съвет тези 1000 лв ги дай на някой които 6те ти направи ето така хонди4ката понеже виждам 4е е синя моделът който 6те ти покажа е на ЦРХ

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

ето и интериор4е малко ;)

 

Публикувано изображение

 

 

е ПОТЕКОХА ли ти лигите ;)))

 

поразпитай тука таме дали някой неможе да ти я пръсне с бойчки тука таме ;) но знай 4е с 150 лв нема да стане работката колкото и евтино да иска6 да ти стане перформанса

 

поздрави от Дедовото - д15б2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,относно предния капак. Ми какво да кажа. Доста често ме питат блъскана ли е колата или пък зашо е сменян капака.При отговора ми че си е неиния си... ;) Ема защщо е черен? Ми казвам харесах си кола в 2 цвята отсреща отново ;) .На аватара се вижда или надникни в галерията в профила ми. Според мен си е яко. Не се чуди. Подбери точните цветове.. смятам няма да съжалаваш.Като стана дума за капаци..... уместна ли е и възможна на изработка на такъв от плексиглас? Как ли би седяло нщо подобно. Сигурно ако се сложи нещо такова ше има ... Ало еи каде ти е предния капак ;) Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Еди Ведър

....само ще кажа,че съм питал човек с рисунка на капака и каза,че му взели 800/900 лв не помня точно така,че си направете сметка колко ще струва на ЦРХ-а цялото изкуство :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivch0ni
Отговорено (Редактирано)

Според мен черен капак изглежда отлично, също така към него се вързват много добре и жълти мигачи. Слагаш и и една хубава 15-ка и..... на колата не и трябва нищо повече :thumbs1: .Мат ще изглежда добре ако е цялата кола (Demon беше пускал снимчица на една черна матова петичка и ми допадна много), защото ако е само капака ще е все едно е удряна и си го сменил но не си го боядисал.Айде със здраве и пусни снимчици като е готова!

Редактирано от ivch0ni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен седи добре...Ако на теб ти харесва не му мисли все пак колата си е твоя...Трябва да затъмниш и стъклата,освен капака и черните джанти...Оп взех и акъл да давам... :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Big Blonde Wolf

Доста противоречиви мнения получавам отвсякъде, едни викат, че ще е чалгарско, кичозно, други викат че е гъзарско, трети смятат че ще е състазателна така.

Като си боядисаш капака черен вдигаш 20 коня, тва на 75к.с. Д13Б2 прави 95 :D кво му се чудиш още...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах повече от 1 година с черен капак и проблеми с полиция и кат нямах.

Преди това даже беше черен с джам, през който се виждаше двигателя.

Пак безпроблемно, а са ме спирали много пъти за проверка и др..

Да не говорим, че сток цвета е нормална R81 червен, аз я боядисах червена перла и

би трябвало по талон да се води металик, ама .... пак без проблеми...

В талона се изисква да пише за основен и втори цвят ако вторият цвят е 30 или повече % от автомобила.

Нека мерят, няма 30% от общата площ на автомобила...

 

Но винаги има първи път , когато някой когато няма за какво ще се хване за това..

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно МАТ или Гланц - според мен Гланц(металик)... Мат-а е по податлив на драскания и наранявания и 6те ти се налага доста 4есто да го пребоядисва6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи от коя гледна точка е гледаш колата бате, направи е така, че да хваща окото на всеки или X-zibit......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мат-а е по податлив на драскания и наранявания

Има си мат, който също се лакира, и самият лак придава ефекта на мат... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

колега ако си решил да боядисваш преднея капак преди да направиш тая працедура иди при някой тенекеджия дати завари 2 парчета ламарина над фаровете за да стане капака "намръщен" запълни и дупката на багажника с ламарина и свали намера на задната броня даже от зад на багажника може да махнеш и задната кветлина и тази за мъгла и да ги запълниш и тях ибоядисваш-тези 2 процедури доста отварят колицата от към визия мен поне ме кефи много това и в момента работя по въпроса с този оптичен тунинг иначе имам снимки на коли с приложени върху тях такива процедури но незнам как да ги кача да видиш ако ме светнеш как става номера ще ги кача :) :) ;)П.П. не се опитвам да давам акъл,а идеи.

Редактирано от CARBON

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Това е една от многото теми в които се обяснява как се качват снимки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

колега ако си решил да боядисваш преднея капак преди да направиш тая працедура иди при някой тенекеджия дати завари 2 парчета ламарина над фаровете за да стане капака "намръщен" запълни и дупката на багажника с ламарина и свали намера на задната броня даже от зад на багажника може да махнеш и задната кветлина и тази за мъгла и да ги запълниш и тях ибоядисваш-тези 2 процедури доста отварят колицата от към визия мен поне ме кефи много това и в момента работя по въпроса с този оптичен тунинг иначе имам снимки на коли с приложени върху тях такива процедури но незнам как да ги кача да видиш ако ме светнеш как става номера ще ги кача ;):) :)П.П. не се опитвам да давам акъл,а идеи.

ето линкове с снимки на сивици с такъв тунингhttp://img.data.bg/i.php?show=863784&ctrl_id=cp0g6y#imghttp://img.data.bg/i.php?id=863794&ctrl_id=se7177http://img.data.bg/i.php?id=863805&ctrl_id=k4zwyuа между другото ако слагаш спортен филтър можеш да предвидиш и дупка на капака непосредствено над филтъра за допилнително студен въздух не прави като повечето непросветени сложилиси въздухопровод ет така някаде си по капака за газариика,направиго така че да има смисъл от него ;) Редактирано от CARBON

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахахаха, нямахте си работа и ся ми дадохте идеи и ме зарибихте :DКефи ме това с намръщения капак и то доста, само трябва да разбера как точно се прави, за да мога да го обясня на майстора, да не ми прецака количката :unsure: За сега мисля работата да е само по капака и джантите евентуално, за въздухосъбирателят и аз си го мислих, но нямам идея от къде мога да си намеря, как да се монтира, дали ще стане качествено и дали ще изглежда добре, трябва да наснимам колата и да я пофотошопя малко :Р .Благодаря за добрите идеи :hondarulez:А да за въздухосъбирателят, чудех се като вали дъжд няма ли да влиза във филтъра и да го омаже нещо :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как изглежда, а как се прави трябва да знае този който се наема да го прави.

Ти си плащаш на майстора, а той си знае как.

Покажи му някоя снимка и му кажи "Ето така искам да изглежда моята кола", примерно..

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахахаха, нямахте си работа и ся ми дадохте идеи и ме зарибихте ;)Кефи ме това с намръщения капак и то доста, само трябва да разбера как точно се прави, за да мога да го обясня на майстора, да не ми прецака количката :D За сега мисля работата да е само по капака и джантите евентуално, за въздухосъбирателят и аз си го мислих, но нямам идея от къде мога да си намеря, как да се монтира, дали ще стане качествено и дали ще изглежда добре, трябва да наснимам колата и да я пофотошопя малко :Р .Благодаря за добрите идеи :lol:А да за въздухосъбирателят, чудех се като вали дъжд няма ли да влиза във филтъра и да го омаже нещо ;)

еми гледах ги някаде май из пловдив такива джажи за капака към 100 тина лева иначе ако филтъра е качествен няма да пропуска вода то иначе се слага и мрежа на отвора за да ни влизат разни гадинки и боклуци и да ти се лепят по двигателя :lol: а за капака и за багажника в пазарджик ми казаха че ще ми вземат по 100 лв краина сена с заварки китове боя....ако имаш път към ПЗ мога да ти дам мой координати да се намирим и да те заведа лично да питаш тамън ще ударим и до една две бири и ша опсъдим колиците :):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...