Jump to content
amtrak

Проблем със запалването при загрял двигател !

Recommended Posts

Колеги,това ми е първия проблем с първата ми Хонда, помагайте..... ;) Искам да поясня,че внимателно изчетох предишните такива теми,и ми се струва че моят случай е малко по-различен .На няколко пъти колата отказа да запали след като съм я карал поне 15-20 мин преди това,при напълно загрял двигател...Стартера върти, аа-ха да запали ,но не ще..По едно време почва да мирише на бензин,все едно е задавена....Трябва да почакам поне 20-тина минути за да има шанс да запали и то с голяма мъка - все едно работи на 2 или 3 цилиндъра..Единия път пък ,след като успях да я запаля трудно,в слеващите 10 мин. не можеше да държи обороти и непрекъснато и подавахгаз за да не изгасне - мъка,мъка.. Лошото е ,че не мога спокойно да си покажа колата,щото ако не запали ще кажат -"ква е тая Хонда,че не пали.." ;) Taka,че давайте съвети и идеи ,щото много се изнервих! ;)Днес смених свещите ,но нямах време да я покарам и да видя има ли ефект !Ако пък колегите от Пловдив препоръчат някой местен "д-р Омбре" ще съм много благодарен ! :) п.п.чета и старите теми ,но търся и по-актуално инфо, помагайте.... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest GINDAHOOD
Отговорено (Редактирано)

пробвай с добавка за прочистване на инжекция-STP. на всички по големи бензиностанции я има.,провери ,бенз-помпата (да не е укъкана .успех :(

Редактирано от GINDAHOOD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолеги и аз имам същия проблем понякога,забелязах че се случва след като давам повечко газ на колата,възможно ли е да е от горивния филтър,понеже не съм го сменял?Мотора е Ф20А4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги помагайте,днес пак ми направи същия номер с новите свещи... :rolleyes: Имам и нов жокер - след като я запалих след два неуспешни опита при загрял двигател,забелязах че ми е изтекъл малко антифриз от преливното казанче.. :) Дайте съвети щото не знам какво става..!Колега GINDAHOOD ,не разбрах какво да проверя на бенз.помпа..!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Nikolcho

Колега понеже казваш че мирише на бензин, а това би трябвало да означава че идва до двигателя и ако няма грешки в компютъра, според мен е много вероятно комутатора или делкото да прави проблем.Провери за всеки случай и бобината да не е пробила и в момента на "не палене" дали идва ток до свещите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле и аз го имах тоя проблем.По кусно напулно спря да пали.Смених бобината на делкото, освен това провери и гарнитурата на смукателните колектори дане се е пробила на някой от цилиндрите.Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вместо да гадеш върви на някой добър сервиз да я видят за 2 мин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вместо да гадеш върви на някой добър сервиз да я видят за 2 мин.

Ами да вземеш да ми го покажеш тоя "добър сервиз" дето ще я видят за 2мин :blink: ,явно тукашните са много зле .... ;) или ти не разбираш за какво иде реч... Колеги , препоръчайте някой пловдивски майстор !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...